dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Prázdninové okouzlení Prázdninové okouzlení Vlasta Svobodová

Nebylo to nejhorší :) Četla jsem to tak ve 12 letech :) Klasická romanťárna.

16.06.2016 3 z 5

Přitažlivá drzost Přitažlivá drzost Renáta Madejová (p)

Kniha vhodná 12-15 let. Klasický letní slaďák :)

16.06.2016 2 z 5

Tenhle kluk je můj! Tenhle kluk je můj! Veronika Kabátová

Klasický teens románek :) Ve 12 fajn počtení, nu :))

16.06.2016 3 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Souhlasím se vším, co se píše níže, ale přiznávám, že jsem od ní četla knihy, které se mi četly líp. Tahle je ve své podstatě hodně mrazivě hororová...

24.04.2016 4 z 5

Pohádka Pohádka Jonas T. Bengtsson

Knihu podobného ražení jsem dlouho nečetla a určitě ve mne zanechala stopy. Holt Skandinávská kultura je moje milovaná. Už od prvních stran je jasné, že budete muset číst mezi řádky a domýšlet, protože autor klade na čtenáře velké nároky a nic vám jen tak neřekne. První část se mi líbila pro úvahy - člověk se vzdálil přírodě, to jak vezme otec syna na bohoslužbu, pobyt u staré paní, jejich putování, vyprávění pohádky a žábě a králi s princem... Další části knihy už vás jen vedou k tomu, abyste zjistili, jak to celé bylo. Není to lehké téma... Více takových knih, člověk si uvědomí, jak tenká je hranice mezi normalitou a nenormalitou...

24.04.2016 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Její knihy patří mezi moje oblíbené. Je krásné, jak se někdo dokáže takhle ponořit do své práce s tak narušenými dětmi a ještě je milovat. Je to těžká práce, ale ona to nevzdá a má radost z každé maličkosti. Líbí se mi, že tak barvitě popisuje techniky práce s dětmi. To je výjimečné a vidí se to u málokoho. Kniha je pro mě hodně poučná a zajímavá, protože kloubí dobrý styl psaní s opravdu zajímavým dějem, který je poučný.

02.04.2016 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Jsem ráda, že autorka se k Sheily vrátila a popsala, jak to s ní dopadlo :) Možná první kniha byla lepší v tom, že v ní bylo vše nové. V tomto dílu se hodně věcí opakuje - popis toho, jak Torey pracuje ve speciální třídě atp. Každopádně knihy s podobnou tématikou jsou moje láska a děkuji za ně!

29.03.2016 5 z 5

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Kniha si mne získala snad vším. Pomalým a plynulým, ale přesto čtivým dějem, vypravěčkou, která občas vstoupí do děje a u které dlouho nevíte, kdo to je a i když usuzujete, jste nakonec překvapeni. Kniha tak pozvolna a člověk se do ní noří stále víc a ke konci je čím dál čtivější a lepší. Ponurá a tajemná atmosféra, vyprávění Pepíkové vychovatelky Marty i osud dětí, které musely jít do transportu. A Marta je hrozně zvláštní postava, avšak není zlá a ani záporná hrdinka kniha, jak již zaznělo níže. Kdybychom ji takto soudili navzdory těžké době, pak by každý z nás byl špatný. Dlouho jsem nemohla najít knihu přímo o osudech dětí z transportů, ale tahle je skvělá!

01.03.2016 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Abych opravdu dobře pochopila vnitřní svět hrdinky, musela jsem číst dlouho a pozorně... Dvě životní cesty. Jedna je ta, která slibuje bezpečný život uvnitř vlastně vytvořeného světa a ta druhá nebezpečný a zlý svět reality.

16.02.2016 4 z 5

Neobvyklý úhel pohledu na život a docela mne překvapilo, že kniha nepatří ke klasikům, které by se učili na ZŠ či SŠ v povinné četbě. Je pozoruhodné, že někdo, kdo prožil takové hrůzy nebyl zlomený, netoužil se mstít ani nezahořkl, ale zážitek přetvořil v životní filozofii. Filozofii toho, že nic nemůže udolat člověka, který má touží žít.

16.02.2016 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Chatrč mám radši :) To, jak kniha dopadne jsem osobně vytušila už od poloviny, jak tam se dostal Meggi do hlavy. Jinak ale vyloženě hezky napsané, protože to vyvolává v člověku spoustu otázek nad smyslem života, což já takové knihy můžu :)

16.02.2016 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Wau, zajímavý život plný paradoxů. Dívka ze židovské rodiny prchá před svým životem do světa sexu a drog a pak se znovu vrací k židovství se svým manželem. Nejzajímavější je, jak to všechno dopadne.

20.01.2016 4 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

Opět platí můj názor, který jsem řekla k první knize, ale s tím rozdílem, že hrdina je mi už sympatičtější. Sice některé nekonečné pasáže toho, jak chlastá, spí s každou a paří mě už nebavili číst, ale zase mi to přišlo jakoby neobyčejné. Kniha o drsném a naturalistickém tématu - život mladého vdovce s tříletou dcerou, kteří po smrti matky jsou na cestě kolem světa. Kniha je jiná v tom stylu, že hrdina není typický princ s vlastnostmi středověkého rytíře a čtení žádný srdceryvný román, ale možná to tomu dává paradoxně na ceně.

20.01.2016 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc krásné... Tak si říkám, proč už všichni nejdeme žít do Himaláje do hor poblíž Dalajlámy a nenecháme se obklopovat pozitivním šíření lásky. Kniha je pohlazení na duši v temné realitě, protože v realitě se bohužel často nesetkáváme s lidmi, kteří by dosahovali kvalit a vnímání světa ve stylu Dalajlámy a dalších mnichů, kteří šíří to, že lidé by se měli mít rádi a šířit dobro a lásku. Vyprávění knihy je netradiční tím, že ji vypráví malá kočička Sněžná lvice a čtenář musí mezi řádky vnímat poselství jejího vyprávění.

20.01.2016 5 z 5

Štěstí, neštěstí, láska, pěstounství Štěstí, neštěstí, láska, pěstounství Denisa Prošková

Po literární stránce by tam byly nedostatky a šlo by to vylepšit čtivější a jazykově pestřejší formou, avšak jedná se spíše o svědectví o pěstounství a o lásce a to je pěkné :)

31.12.2015

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Co ke knize napsat, když je tak emotivní a jedinečná. Nejdřív budu kritizovat, protože styl psaní mi úplně nesedl. Moc si nepotrpím na velké popisy všech detailů a hlavně hrdina Stin mi byl nesympatický a vypravování jeho osobou mi přišlo jako vychloubání se. Takový deník don Giovanna a hroznýho machra, protože stále popisoval večírky a náhodný sex. Ovšem jeho postava je vývojová a poněkud rozporuplná, takže abych mu nekřivdila, ve druhé části knihy vystupuje jako milující bytost, která utírá manželce zadek a je s ní do poslední minuty. Jakoby to jeho chování byla jen maska a obrana před krutou realitou. Myslím, že přemýšlivý čtenář se dovtípí jak kniha dopadne velmi rychle, ale stejně bude chtít číst dál. I kdyby člověku nesedl styl psaní, tak je to svědectví o eutanázii a za mě naturalisticky a čistě popsané až do poslední minuty.

29.12.2015

Outsider Outsider Kristina Čechová

Jsem nadšená! Sedl mi styl psaní i hlavní postavy mi byly blízké :) Já si zrovna nepotrpím na detailní popisy postav a místností a tak... Stroze psané, ale mně to takto sedlo!

20.12.2015 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Strašně se mi líbila ta první část knihy, která vypráví o životě Vivian, potažmo malé Niamh. Popis cesty vlakem, střídání rodin, setkání s Germánem. To pro mě bylo dechaberoucí, melancholické, citlivé a naturalisticky psané. Naopak Molly mě nezaujala a klidně bych ji vystřihla. Její příběh sám o sobě by mě nezaujal, protože nemusím tyhle náctiletý hrdinky, který za každou cenu musí být děsný rebelky proti proudu. Možná bych k Vivien dala jinou mladou dívku s jiným osudem :)
Z konce by jeden málem dostal cukrovku, byl až moc přeslazený, možná bych ubrala, ale stejně to byl krásný příběh :)

20.12.2015 5 z 5

Vývojová psychologie; dětství, dospělost, stáří Vývojová psychologie; dětství, dospělost, stáří Marie Vágnerová

Naučná, přehledná, základ do vývojovky, ze kterého jsem hodně čerpala.

16.11.2015 5 z 5

Pěstounská péče a adopce Pěstounská péče a adopce Dagmar Zezulová

Zajímavá a užitečná kniha, které čtivou formou přiblíží danou problematiku.

16.11.2015 5 z 5