Darjam Darjam komentáře u knih

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Naprostá pecka. Vrátila jsem se o pár let zpět, kdy jsem díky mému nejlepšímu kamarádovi (gay) vymetala Valentino, Termix a zkoumala profily na iboys. Skvěle popsaná atmosféra, charaktery i situace. Doporučuji.

17.05.2015 4 z 5

Muži to rádi oblé aneb Proč se přirozená krása stala tabu Muži to rádi oblé aneb Proč se přirozená krása stala tabu Pierre Dukan

Při čtení první poloviny knihy jsem byla prostě nadšená. Věci, nad kterými mě nikdy nenapadlo přemýšlet, najednou měli svůj logický důvod. Byla jsem fascinovaná... než přišla druhá část knihy, která mě naopak znechutila na nejvyšší možnou míru. Autor mi přišel jako dědeček, který vzpomíná, že "za nás bylo líp" a dnešní doba je zkažená, když si ženy opováží obléct kalhoty a navíc k tomu ještě jít do práce! Neustále vyzdvihoval svoji odbornost a své kontakty, nicméně zapomněl uvést, že se zasekl v době o pár staletí zpět.

17.05.2015 2 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Okouzlila mě. Krásná kniha, od které jsem moc nečekala a nakonec mě úplně pohltila.

Hejno bez ptáků Hejno bez ptáků Filip Doušek

Pro mě zklamání... čekala jsem víc. Nadchnul mě víc příběh autora, jehož vyprávění mě přesvědčilo, abych si knihu koupila. Odkládala jsem ji dokud nebudu mít klid a čas na čtení... a pak se jen nutila to dočíst, abych mohla konečně číst něco jiného. Přišlo mi to příliš překombinované, "neučesané"

17.05.2015 2 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Tohle je prostě milá knížka. Oddechová, laskavá. Nikam nežene, ale vy stejně máte chuť zjistit, jak to nakonec dopadne.

Nesvatá válka o Svatou zemi Nesvatá válka o Svatou zemi Břetislav Tureček

Potěšilo a překvapilo. Po opakovaných návštěvách Izraele a studiu tam mám na situaci velmi podobný pohled jako autor. Rozhodně doporučuji.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Četla jsem různé recenze a komentáře, než jsem se odhodlala knihu koupit a přijde mi, jako bych si koupila úplně jinou knihu než ostatní. Čekala jsem romantický příběh o náctiletých, při kterém zavzpomínám na své první lásky... Romantika? Ano, ale ne primárně. Spíš výpověď o tom, jak to mohou mít mladí lidé složité (a k tomu samozřejmě první láska taky patří). Nicméně doporučuji, jen nečekejte romantiku ve stylu Greena :)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knihu mi donesla kolegyně v práci, že se mi určitě bude líbit... a měla pravdu. Pravidelně jsem zapomínala vystupovat z metra, smála se nahlas a musela číst dál a dál. Skvělá kniha. Rozhodně doporučuji.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moc dobrá kniha. Autor je vtipný, umí skvěle vyprávět a vybírá si témata ze života. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože jeho kniha Malý pražský erotikon je prostě ještě lepší. Ale rozhodně doporučuju obě :)

17.05.2015 3 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Skvělá kniha. Doporučuji číst asi spíše něžnému pohlaví (vzhledem k tomu, že je psána z dívčího úhlu pohledu). Kniha odpovídá tomu, že ji psala "malá" holka - naivní, plná ideálů, ale zároveň i silná a odhodlaná. Ukazuje aktuální situaci a myslím, že každého povede dál, aby si načetl víc informací.

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

Přestože podobné knihy příliš nevyhledávám, téhle jsem díky obálce a zvýhodněné ceně (e-kniha) neodolala a dobře jsem udělala. Nepustila mě a nadchla mě. Skvělá myšlenka, dobrý vypravěčský styl. Těším se na pokračování

17.05.2015

Cizinec Cizinec Albert Camus

Cizinec je prostě klasika, kterou je dobré si přečíst. Je to ten správný typ knihy, který vás donutí se zamyslet, případně i konfrontovat své okolí, abyste ho poznali líp. Souhlasím s předchozím komentářem, že je dobré přečíst si doslov k pochopení celého dosahu knihy, ale i bez toho rozhodně doporučuji.

17.05.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem si opravdu užila. Smála jsem se u ní nahlas a úryvky jsem předčítala svému okolí... Vyhovuje mi autorův smysl pro humor i styl vyjadřování. Rozhodně doporučuji.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Je to skvělý námět na knihu, autor píše dobře, ale celkově jsem se nudila a měla jsem problém knihu vůbec dočíst.