Nesvatá válka o Svatou zemi

Kniha Nesvatá válka o Svatou zemi je strhující reportáž o izraelsko-arabském konfliktu, v níž autor využívá téměř dvacetiletých zkušeností práce novináře na Blízkém východě. Vychází z osobních setkání se stovkami lidí od prezidentů přes teroristy, cynické manipulátory, mírové aktivisty až po řadové obyvatele neklidného regionu. Vykresluje podrobný, věrný obrázek neklidného regionu a dramatické i dojemné osudy, s nimiž se setkal, zasazuje do historických a politických souvislostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98710/nesvata-valka-o-svatou-zemi-98710.jpg 4.833
Náboženství, Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Knižní klub

Kniha Nesvatá válka o Svatou zemi

Pauline23

Tuto knihu jsem dostala od svého Palestinského přítele. Plně chápu proč jsme měli problémy s vycestováním do určitých zemí. Má palestinský cestovní pas, nemá izraelské občanství a chápu i věty typu že by je (Araby) nejraději naházeli do moře... díky tomu že je z okupovaného západního břehu Jordánu. Skvěle zpracované plus fotky, mapy. Doporučuji. Zlo plodí další zlo a manipulanti z "vyšších kruhů" tomu přilejvaji olej do ohně. Díky reportážím a odkazům se moc dobře čte. Objednávám si Blízký východ nad propastí.

Pavel92

Knížka o tom že nic na světě není černobílé a terorista je hodně široký pojem.

R.E.M.

Skvěle podané informace o izraelsko palestinském konfliktu, solidní zpracování, čtivé.

Není třeba se více rozepisovat, když vše důležité už je v příspěvku KejmlP.

KejmlP
01.06.2017

Pokud chcete nestranný popis jednoho z nejdéle trvajících konfliktů současnosti, mohu tuto knihu s čistým svědomím doporučit. Autor se v ní nepokouší podávat hodnotící soudy, ani hledat řešení a říkat, co musí která strana udělat. Autor prostě předkládá reportáže zaměřené na obě strany konfliktu, které popisuje v jejich barvitosti aniž by se vyhýbal kontroverzním tématům. Rozhádanost palestinských vůdců, glorifikace zločinců na obou stranách, zástupy extremistů toužících druhou stranu zlikvidovat, zdůvodňování židovských práv stylem, za který by se nestyděl ani Hitler, a popularita Hitlera mezi Palestinci. A všemocná izraelská lobby a černobíle vidící čeští novináři a politici. Výsledný dojem: Naprosto neférově vedený boj dvou stran, boj, který už je veden spíše sám pro sebe, a v jehož pokojné zakončení už ani jedna ze stran nevěří.
Kniha se čte pěkně, rozhodně může být skvělým doplňkem ke studiu odborné literatury.

Darjam
17.05.2015

Potěšilo a překvapilo. Po opakovaných návštěvách Izraele a studiu tam mám na situaci velmi podobný pohled jako autor. Rozhodně doporučuji.