danka13 danka13 komentáře u knih

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Kniha, na kterou hned tak nezapomenu, rozhodně doporučuji. Zajímavá a také napínavá.

20.04.2020 5 z 5

Píseň vodopádu Píseň vodopádu Sofia Caspari

Za mě rozhodně 5 hvězdiček, až mi bylo líto, že kniha končí. Docela si neumím představit, že bych tu všechno nechala a odstěhovala se na opačný konec světa. Asi tenkrát měli lidé daleko více odvahy. Neříkám, že bych se do Argentiny nechtěla podívat, ale je přece jen trochu z ruky.

14.04.2020 5 z 5

Laguna plameňáků Laguna plameňáků Sofia Caspari

Kniha se mi opět moc líbila, zajímavé pokračování, už jsem se pustila do třetího dílu, takové rodinné ságy mám moc ráda, čím delší, tím lepší.

10.04.2020 5 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Za mě úžasná věc. Před pár lety jsme v našem městě potkali Argentince, který mluvil německy a hledal dům, kde kdysi bydlela jeho babička. Měl už málo času, nechal mi vizitku. Dům jsem našla a poslala jsem mu fotku. Měl obrovskou radost. Teprve po přečtení této knihy jsem pochopila, kdy se vzali Němci v Argentině. Už se těším na další díl a pak ještě na další.

29.03.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Opět je velká škoda, že nemohu dát více hvězdiček. Tato spisovatelka patří mezi mé nejoblíbenější a tato kniha mezi nejlepší, které mám ve své knihovně. A hlavně opět krásný a hodně optimistický konec. Super a doporučuji všem.

15.03.2020 5 z 5

Jantarové dědictví Jantarové dědictví Heidi Rehn

Knihu jsem přečetla, ale ..... První dva díly byly rozhodně mnohem zajímavější, tady se toho opravdu moc neděje.

04.03.2020 2 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Pan Uris mě moc mile překvapil, je to úžasné dílo. Vřele doporučuji.

15.02.2020 5 z 5

Hatšepsut - vládkyně Egypta Hatšepsut - vládkyně Egypta Patricia L. O'Neill

I třetí díl je super, mohu jen doporučit.

19.01.2020 5 z 5

Trůn slunečního boha Trůn slunečního boha Patricia L. O'Neill

I druhý díl je moc povedený, už se těším na třetí, už je připraven na nočním stolku.

01.01.2020 5 z 5

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Paráda, kniha se čte sama, už se těším na druhý a třetí díl.

18.12.2019 5 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Třetí díl je hlavně o válce v Libyi a naštěstí pro hlavní hrdinku a její mámu vše dobře dopadlo.

04.12.2019 5 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Rozhodně zajímavá kniha, až se mi zdálo, že ke skutečnosti má hodně daleko - obyčejné děvče ke štěstí přišlo, jen jestli to štěstí opravdu je. Jsem zvědavá na třetí díl.

04.11.2019 5 z 5

Zpátky domů Zpátky domů Kristin Hannah

Spisovatelka patří mezi mé nejoblíbenější, každou její knihu si vyloženě užívám. Nezklamala ani tentokrát, kniha je tak trochu pohádka pro dospělé s dobrým koncem. Ale jinak je v ním i mnoho velmi smutného.

30.10.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Knihu jsem dostala jako dárek, asi bych si ji sama nekoupila. Občas si čtu hodnocení ostatních, někdo je nadšený, jiný ne. Mile mě ovšem překvapila, dnes jsme byli málem bez oběda, musela jsem dočíst :-), asi si koupím i druhý díl.

13.10.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Jsem ráda, že nemusím žít ve středověku, divím se, že to vůbec někdo přežil. Čtivá kniha, hlavně s dobrým koncem, to mám ráda.

20.09.2019 5 z 5

Divoký obchod Divoký obchod František Čech

Za mě je to na jedničku. Detektivka z mého okresu, mohu jen doporučit. Bartoškov tu sice žádný nemáme, ale Jeseník ano :-) Autorovi se jeho prvotina opravdu povedla.

15.08.2019 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a za mě hodně dobré. Knihu by se hlavně měly přečíst dívky, které se zamilují do cizinců, nemusí to být jen Arabové. Těším se na další díly.

13.07.2019 5 z 5

Pramen Pramen James Albert Michener

Je jen velká škoda, že nemohu dát více hvězdiček. Knihou jsem se prokousávala pěkně dlouho, ale nelituji jediné chvilky, kterou jsem u ní strávila. Pan Michener zaslouží poděkování, škoda, že už se to nikdy nedozví. Knihu doporučuji všem, kteří se opravdu chtějí něco dozvědět o zrodu židovství, ale i o archeologii.

30.06.2019 5 z 5

Sayonara Sayonara James Albert Michener

Další super kniha mého nejoblíbenějšího spisovatele. Není jen o válce, ale především o velkých láskách.

03.03.2019 5 z 5

Běh naslepo Běh naslepo Desmond Bagley

Kniha vyšla už v roce 2000, ale myslím si, že i spousta nových autorů by se mohla poučit. Moc se mi líbila. Super zápletka, přečetla jsem jedním dechem.

24.02.2019 5 z 5