danielosbourne danielosbourne komentáře u knih

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Rosemary má děťátko a nemá to holka vůbec jednoduché. Knihu jsem vzal do ruky a nepustil jí, dokud jsem jí nepřečetl. Kniha je opravdu čtivá, ale jejím hlavním záporem je průhlednost děje. Rosemary je poměrně naivní dívenka. Ale i tak Ira Levin stvořil skvělou knihu, jejíž název zná snad i každý nečtenář.

15.07.2015 4 z 5

Planeta samých chlapců Planeta samých chlapců Adam Georgiev

Zdá se mi, že kniha chce šokovat. Nevím jak ostatní, ale mě nešokovala. Homosexuální komunita má i svá temná zákoutí a Georgiev se nebojí je poodhalit. Kniha je místy vzrušující, nechutná, zarážející, mrazivá a po celou dobu dosti melancholická a depresivní. Dříve než tuto knihu, jsem přečetl její volné pokračování, které se mi zdálo poněkud hůře napsané než toto, ale jelikož jsem jí četl ještě v poměrně mladém věku, kdy jsem nevěděl, co vím dnes, přemýšlím, že knihu budu muset ještě jednou přečíst, protože tento díl se mi zdá býti velice uspokojivým čtením !

15.07.2015 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Tak se mi dostala do ruky konečně i tato dystopie a musím říct, že to není špatně čtení. Kniha se čte velmi lehce, děj je zajímavý, ale neuvěřitelně předvídatelný. Jsem zvědavý na další díly, které doufám dosáhnou alespoň kvalit dílu prvního

05.07.2015 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jedním slovem krása. Jak jsem se původně bál, že sáhnout po téhle knize bude špatná volba, opak se stal pravdou. Tahle kniha je právě taková, jakou jsem potřeboval dostat do ruky hned po mých absolventských zkouškách. Nenáročná, skvěle napsaná, s příjemným dějem a neuvěřitelně milými postavami. Vůbec se nebojím dát knize plný počet hvězd, protože Kerstin Gierová se mi přesně trefila do noty a několikrát se jí podařilo mě rozesmát pomocí sarkastických poznámek, kterých je v knize nespočet. A rozesmát mě se nepovede jen tak ledajaké knize. Jsem rád, že jsem kdysi tuhle knihu vyhrál a mohu jí tak mít, v této době již s druhým dílem, ve své knihovně.

19.06.2015 5 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Na téhle knize je tak moc patrné, že jí psala žena, až to občas leze na nervy. Neustále poslouchání o tom co má hlavní hrdinka na sobě, a jak jí skvěle ladí barva nehtů s topem, je na nervy lezoucí a snad v každé kapitole. Naštěstí to není nejhorší kniha, takže když opomenu tento problém, tak musím přiznat, že jsem se u knihy docela bavil. Té slibované erotiky to kromě dvou scén moc nepobralo, což jsem jedině rád a fantasy příběh se příjemně kombinoval se slabým vyšetřováním. Rozhodně brzy sáhnu po druhém díle a jediné, co si od příštího dílu slibuji je to, že se objeví v příběhu více vidoucích a dozvíme se tak, jaké druhy vidoucích existují, a jaké ještě mohou mít schopnosti.

09.04.2015 3 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Kniha, která se musí každého alespoň malinko dotknout a myslím, že minimálně jednou při čtení vyvstane každému na mysl, že by bylo fajn něco takového podniknout. I mě to napadlo, ale jsem na to moc velký srab a obdivuji suverenitu a odhodlání Chrise McCandlesse. Na svůj věk to byl skutečně velice vyspělý mladý muž a zaslouží si, aby byl v povědomí co nejvíce lidí. Nenáročné čtení o odhodlání a kráse přírody. Není těžké hodnotit.

08.03.2015 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Na Svět bez princů jsem se opravdu těšil a asi na 70 stránce jsem mysle, že knihu roztrhám. Čekal jsem naprosto jiný příběh a s tím co přišlo, jsem se nemohl smířit. Je štěstí, že Soman Chainani je podle všeho skvělý autor, který dokáže udělat skvělý příběh, i když se to z počátku vůbec nezdá. Nedočkavě vyhlížím poslední díl.

22.02.2015 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Za soumraku, je mojí první přečtenou knihou, od vytouženého Cunninghama. O této knize vážně nevím co říci. Čekal sem jednoduchý příběh, kdy se Peter zamiluje do Ethana a bude se plácat celou knihu v problematice homosexuálního vztahu. Kniha se však pro mě ukázala jako velmi těžké čtivo. Vlastně ani nevím, co si myslet o příběhu. Chvíle, kdy je všude kolem umění a vlastně ani nevím, o jaké umění jde, mě nudily a naopak chvíle, kdy Peter přemýšlí o tom, co vlastně cítí k Mílovi, jsou naprosto skvělé. Kniha rozhodně není zklamáním, ale s hodnocením raději počkám, protože nevím, zda upadne v zapomnění, nebo budu na příběh stále vzpomínat.

21.02.2015

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Moje 4 Coelhova kniha a po "Bridě" a "Veronika se rozhodla zemřít" jsem velmi příjemně překvapen. Na Coelha už sem zanevřel, ale Alchymista znovu otevřel zájem o tohoto autora. Santiagova cesta mě bavila a bylo to velmi oddychové čtivo. Na druhou stranu mohl Coelho trochu ubrat, co se životních mouder týče, protože se může místy zdát, že už tlačí moc na pilu a vzbudit tak nezájem o tuto knihu. Pro mě se Alchymista stal nejlepší knihou, co jsem od autora zatím četl.

20.02.2015 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Spíše oddychové post-apokalyptické čtení, které je psáno velmi čtivým stylem, ale chybělo mi jakékoli souznění s postavami a celé je to takové utahané. I akční scény jsou takové mdlé. Nejsem zklamán, ale čekal jsem více.

16.02.2015 3 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Oscar Wilde byl vážně zvláštní člověk. "Slavík a růže", je příběh tak citlivý a smutný, až to člověka uvnitř svírá.

05.02.2015 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První kniha od Agathy Christie a jsem z ní naprosto unešen. Trochu jsem se bál, že i když je tato autorka považována za královnu detektivek, nemá mi co nabídnout. To jsem se šeredně pletl. Deset malých černoušků je kniha, která je nadčasová, skvěle, ale opravdu skvěle promyšlená a přináší až mrazivý požitek ze čtení. Těším se, až si zase některý večer sednu a tuhle knihu si znovu přečtu.

05.02.2015 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Na tuto dystopii jsem se velmi těšil a dost mě zklamala. Ona kniha sama o sobě má zajímavou myšlenku, ale postavy mi vážně lezly na nervy. A nejvíc bohužel Tally. S knihou jsem se vážně pral až do posledních stránek a jsem v rozpacích, zda má cenu si pořizovat další díl, když vím, že hlavní postava bude opět na ránu a možná ještě víc, než byla v tomto díle. Zápletka je ale natolik zajímavá, že jsem možná ochotný toto překousnout a druhému dílu dát ještě šanci.

05.02.2015 2 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Má třetí kniha od Agathy a druhá s Herculem Poirotem. Kniha začíná celkem svižně a konečně jsem se dočkal i pořádného výslechu, který částečně vedl Poirot. O podezřelé není v knize nouze, ale už jsem si zvykl, že u Agathy můžete mít tisíce důvodů, proč právě ten určitý je vrahem, ale ona Vás dokáže vyvést z omylu a ještě dát najevo, že samotné rozuzlení a pointa je přeci naprosto jasná. A proto její knihy tak miluji.

01.02.2015 5 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Tahle série je prostě skvělá ve všech ohledech. Mons Kallentoft píše vážně poutavě a i v tomto, již šestém, díle prokazuje svůj, místy až lyrický, um spisovatele. Nemůžu zapomenout ani na Malin Forsovou, díky jejímž osudům, je kniha tím, čím je. Stejně jako v předešlých, i v tomto díle se Malin musí utkávat se svými vnitřními démony a není to opět nic lehkého. Mons Kallentoft mě s každou novou knihou jen a jen překvapuje. Doufám, že dílů s Malin Forsovou bude ještě dostatečné množství.

27.01.2015 5 z 5

Pokoj č. 13 Hororové povídky Pokoj č. 13 Hororové povídky Jiří Hanák

Povídkové knihy je většinou těžké hodnotit, protože každá povídka má jinou kvalitu. U této knihy je třeba si uvědomit, že jde o povídky od autorů, kteří působili především na přelomu 19 a 20 století, kdy byl práh děsu úplné někde jinde, než je dnes. Sborník Pokoj č.13 obsahuje několik povídek, při jejichž čtení jsem si neukousal všechny články prstů na rukou, ale na konci většiny z nich jsem si tak úlevně oddychl a kroutil hlavou. Nejméně tři povídky se na mě podepsali, že si na ně vzpomenu při určitých příležitostech a jejich obsah ve mě tak stále leží a slabě mě děsí. Což se mi líbí, když se mnou příběh takhle pracuje po delší dobu. Nejde o žádné průlomové dílo, ale svůj účel poměrně dobře plní.

24.12.2014

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Ještě než začnu psát komentář k samotné knize, musím pochválit obálku této knihy, protože ač jsou všechny obálky této série zajímavé a mrazivé, tato jednoznačně vede. A teď už ke knize. Na Páté roční období jsem se vážně těšil, protože se měl zaměřit na řešení případu Marie Murvallové, jejíž případ se táhne již od první dílu této série. Dokonce jsem si myslel, že jde o poslední díl série s Malin Forsovou a jsem mile překvapen, že jsou na světě již dvě další pokračování a další je na cestě. To mě velmi těší. Páté roční období je zdařilé pokračování. U mě se řadí kvalitně k Letní smrti. Mons Kallentoft si pro Malin Forsovou připravil další příběh, kdy jí místy protáhne jak osobním, tak profesním peklem. Už se nemůžu dočkat na další pokračování, které jistě přinese zajímavý a zapeklitý detektivní případ a hlavně přinese zpět celý tým v čele s Malin Forsovou a jejich dalšími životními osudy.

13.07.2014 5 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Když už si člověk zvykl, u prvního dílu série, na Kallentoftův styl psaní, může se nechat unášet skvělým příběhem a propracovanými postavami snad do nejmenších detailů. Bohužel však jen tich postav, které jsou určeny pouze pro tento díl. Během čtení Letní smrti jsem si uvědomil, že vím málo o Zekeho životě a chtěl bych možná vědět víc. I když se teď možná otevřela možnost, že by se Zekeho život mohl trochu zkomplikovat. Kdo přečetl určitě to postřehl. Abych to shrnul. Letní smrt se vyrovnala Zimní oběti, ale pořád mi v knihách chybí ten správný ráz. Stále skvělá kniha, ale do oblíbených to není ;).

01.12.2013 5 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Tak Čarodějky z East Endu jsem se rozhodl přečíst na základě toho, že jsem začal sledovat stejnojmenný seriál a chtěl jsem se dozvědět něco více o historii postav, která byla v seriálu zatím jen naznačena. Bohužel kniha nemá se seriálem vůbec nic společného kromě pár postav, což je škoda. Čím déle jsem knihu četl, tím méně mě bavila. Nevím jestli to bylo tím, že se dělo v podstatě to samé dokola, nebo to bylo spíše zaměřeno pro čtenářky, prostě čím blíže konci, tím větší nuda. Seriál má v tomto případě mnohem větší potenciál.

14.11.2013 2 z 5