Dani25 Dani25 komentáře u knih

Zaujímavé informácie o živote, ktorý je ťažko si len predstaviť , nie to ho ešte žiť. Nechapem, prečo tí obyčajní ľudia tak tých Kimov uznávajú, obdivujú a dokonca plačú pri ich pamätníkoch, keď nemajú ani základné potreby ako je jedlo.

12.06.2022 4 z 5

Anomália Anomália Hervé Le Tellier

Netušila som čo mám očakávať od tejto knihy, zaujal ma názov. A asi v tretine knihy to prišlo a vravím si “čože??” :) Tak toto som nečakala. Prečítajte si ju. Je to zážitok.

10.06.2022 5 z 5

V okamihu V okamihu Suzanne Redfearn

Pútavá kniha, pretože je z pohľadu mŕtvej Finn, takže odhaľuje správanie sa ľudí aj vo chvíľach, keď si myslia, že ich nikto nevidí. Kniha ukazuje ako sa jednotlivé postavy správali vo veľmi kritickej situácii a ako to celé spracovávali po nej (každý po svojom). Ktovie ako by sme konali my, dúfajme, že nič také nezažijeme.
"- Ako sa z toho dostanem?
- Krok za krokom. Stále ste tu, takže nemáte na výber. Stačí ísť ďalej o centimeter, o meter, ak aj nie správnym smerom, ale hlavne vpred."

06.06.2022 4 z 5

Zasľúbené zeme Zasľúbené zeme Jean-Michel Guenassia

Pred štyrmi rokmi som čítala Optimistov a obávala som sa, že po takom čase nenaskočím ľahko do pokračovania. Ale úplne v pohode sa mi vynárali spomienky.
Aj táto kniha ma úplne pohltila, pokračovanie životov a história jednotlivých krajín popísané úžasným štýlom. Všetkým som držala palce.
Určite odporúčam.
"Kde sa nachádza tá Zasľúbená zem? Snívame o nej, ale je to len prelud, názov pre naše ilúzie, nikto sa tam nikdy nedostane."
"Na tejto zemi nebude nikdy lepšie. Je to len vidina, ktorú mútia politici mystifikáciou, šarlatáni šťastím, pretože ich údajnú sociálnu spravodlivosť, ich chimérickú rovnosť nikto nikdy nevidel a nikdy neuvidí,"

30.05.2022 5 z 5

Táto izba sa nedá zjesť Táto izba sa nedá zjesť Nicol Hochholczerová

Audio. Uff. Vlastne neviem vyjadriť pocity po vypočutí. No áno, kontroverzná téma. Neobvyklý štýl a sem tam vulgarizmus mi nevadili. Ale prečo 12ročné dieťa, ktoré by malo mat detské priateľstva a zažívať prvé lásky úplne iného druhu? :o Ako sa to stane, kde je pôvodný problém?

29.05.2022 4 z 5

A jiné povídky A jiné povídky Ivan Vyskočil

Dobre som sa pobavila, tento absurdný humor mi vyhovoval. :)

14.05.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Veľmi zaujímavý nápad prežívania viacerých životov, podľa jednotlivých predchádzajúcich rozhodnutí. Tiež sa niekedy zamýšľam, čo by bolo, keby som niečo urobila v minulosti inak. :) A vďaka tejto knihe si prečítam niečo od Henry David Thoreau. “Ide o to, že partia sa neskončí, kým ju nedohrame. Kým je na šachovnici hoci len jediný pešiak, ešte nie je koniec. Ak na jednej strane šachovnice stojí už iba pešiak a kráľ a na druhej sú všetky figúrky, stále sa dá hrať.”

08.05.2022 4 z 5

Eklektik Bastard Eklektik Bastard Ivana Gibová

Kniha ma pobavila, aj keď podľa mna je to “smiech cez slzy”. Autorka cez humor ukázala ťažké témy života.

06.05.2022 4 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Neuveriteľné, že túto knihu napísala Aghata. Počúvala som audio. Keby som ju čítala, tak ju odložím. Samé úvahy, žiadny spád.

05.05.2022 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Počúvala som audio na ČRo. Veľmi dobre sa počúvala. Ale nedotkla sa ma ako som očakávala. Prišlo mi to také rozťahané a koniec ako blesk z jasného neba.

29.04.2022 3 z 5

Zoznam hostí Zoznam hostí Lucy Foley

Napínavá kniha, dobre sa čítala. Nebola to typická detektívka, pretože až ku koncu knihy sa dozvieme, koho vlastne zavraždili. Ta zvedavosť ma nútila rýchlejšie čítať. :) Mám rada knihy, kde sa prelínajú pohľady na svet z rôznych uhlov, od rôznych postáv.

25.04.2022 4 z 5

Za tmavej noci som vyšiel zo svojho tichého domu Za tmavej noci som vyšiel zo svojho tichého domu Peter Handke

Možno som nebola naladená na takýto druh literatúry. Dosť som sa nútila do čítania.

19.04.2022 2 z 5

Starec a more príbehov Starec a more príbehov Carsten Henn

Krásna knižka o knihách a ľuďoch, ktorí milujú knihy. Veľmi pekný príbeh o priateľstve starého muža a malého dievčatka.

17.04.2022 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Vypočula som na ČRo, keby som ju čítala, tak ju odložím. Neviem, ale mne to pripadalo dosť trápne. A hlavným postavám som tu lásku neuverila. Ale napriek tomu som bola zvedavá ako to skončí.

15.04.2022 2 z 5

Teofil North Teofil North Thornton Wilder

Mestečko Newport malo šťastie, že sa Teddy rozhodol tam prežiť pár mesiacov, lebo im vyriešil toľko problémov. :) Veľmi milá pozitívna kniha. Zvláštne, že až teraz som na ňu natrafila a podľa hodnotení vidím, že ju čítalo veľmi málo ľudí. Odporúčam prečítať.

11.04.2022

Príbehy Považského Sokolca Príbehy Považského Sokolca Lukáš Luk

Vtipné postavy a epizódy ich života vo vymyslenej slovenskej dedine po nežnej revolúcii. V tak malej knihe stihol autor prezliekanie kabátov, začiatky podnikania, motivačnú knihu, očistné metódy. :D Popri tom výlet do stredoveku, na Blízky východ a do Rumunska. Kniha ma pobavila a prečítam aj ďalšie dve.

03.04.2022 4 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Dojemný a aj napínavý príbeh o osamelosti, láske, samostatnosti, nedôvere. Veľmi dobre sa mi čítala, mne tá detektívna zápletka nevadila, ale koniec má podľa mňa veľmi prudký spád. Je neuveriteľné, že také malé dieťa všetci opustia, že v škole bola jeden deň a sociálka sa o ňu zaujímala 2 krát a keď dieťa nenašli, už to nikoho netrápilo.

30.03.2022 4 z 5

Svätyne Svätyne Dominika Madro

Smutné, drsné, depresívne, zvláštne a napriek tomu krásne. Počúvala som čítanie na pokračovanie - Rádio Devín.

30.03.2022 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Vypočula som na ČRo. Veľmi príjemný hlas Jany Ondruškovej sa dobre počúval. Dej mal podľa mňa isté trhliny, ale čo sa týka psychologie to nebolo zlé.

24.03.2022 3 z 5

Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov Vanda Rozenbergová

Vynikajúce poviedky. Príjemné a zábavné čítanie s prekvapivými pointami na záver.

22.03.2022 5 z 5