dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Proces Proces Franz Kafka

Abych popravdě řekla tak tahle kniha pro mne byla utrpením a kdybych jí neměla číst kvůli škole asi bych jí nedočetla... pan Kafka mě teda moc nepotěšil a upřímně po této naší menší schůzce už zřejmě nepotěší, poněvadž sama od sebe ho vyhledávat zřejmě nebudu... Kniha byla pro mne dlouhá až dost nesrozumitelná a velmi nudná... Rozhodně jí nebudu doporučovat

04.02.2017 1 z 5

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Naše dcerka tuhle pohádku miluje. Čteme jí snad furt dokola.

26.04.2024 5 z 5

Za mě byla kniha zábavná a člověk se docela dost dozvěděl. Mám sto chutí si něco přečíst od Boženy Němcové, kterou mi základní škola úplně zkazila a to je u mě dost, co říct.
Kniha je napsaná poutavě, autoři tu vystupují prostě jako lidi a ne jako bohové. Člověk se o nich dozví víc a má najednou náladu si něco od noch přečíst.
Tuhle knihu bych prostě doporučila všem co jsou v prvaku na SŠ

07.04.2024 4 z 5

Za mě velká spokojenost. Od knihy jsem extra neočekávala. Spíš jsem to brala jako rozhovor a Lorelai z Gilmorek a podle komentářů ještě tak. Odbíhání od tématu mi v ten moment nevadilo a kniha mě dost pobavila. Přečetla jsem jí během tří dnů a nebýt dvou dětí tak bych jí zvládla za den. Za mě super pohodová četba.
Dala bych teda jen 4,5 hvězdiček protože jsem trochu doufala ve více informací o natáčení Gilmorek, ale člověk nemůže mít vše.

20.03.2024 5 z 5

Švestka Švestka Zdeněk Svěrák

Švestka patří asi mezi mé oblíbence, co se týče Járy Cimrmana. Můj přítel mi jí tenkrát ukazoval jako divadelní hru a já se zamilovala. Tak asi nebylo divu, že jsem se jí rozhodla i přečíst....

04.03.2024 5 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Ze začátku mě to nebavilo, ale asi tak v polovině jsem se přistihla, že toužím vědět jak to vlastně dopadne. Není to špatná kniha, ale samozřejmě klenot to taky není. Ale na odreagování dobrý.

08.01.2024 4 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Moc krásná a milá pohadka.

07.10.2023 4 z 5

Lízinka hledá poklad Lízinka hledá poklad Alexander Steffensmeier

Musím říct, že na přečtení to není vůbec špatný. Má to krásný ilustrace a hezký vtipný příběh. Pro děti bomba...

20.09.2023 4 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Přesná knížka. Dětem i nám se hrozně moc líbila. Vřele doporučuji

29.08.2023 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Nebylo to vůbec špatné, ale první díl se mi tenkrát líbil víc. Tady jsem se chvíli nudila a do čtení občas tlačila. Některé pasáže byli delší než jsem vlastně potřebovala.
I přesto to byla velmi pěkná kniha, která ukazuje, že každá rodina prostě není úchvatná iak se na první pohled jeví.

29.08.2023 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Seriál miluji. Knihu jsem chtěla zkusit i když jsem se dozvěděla, že to není nic moc. Šla jsem do toho, že to není ten seriál a nesmím si to spojovat. Ten seriál to není. Není to vůbec dobrý. Příběhy jsou nudný, všude takový chaos. Linie příběhu jde chvíli úplně jinam než předtím. Strašný skoky v tom... no nic moc teda.

29.06.2023 2 z 5

Peppa v knihovně Peppa v knihovně Neville Astley

Prasátko Peppa je vítězství u našich dětí. Ať už je příběh jakýkoliv tak jakmile je tam to prase tak je to baví a nás vlastně taky. V knize navíc není Peppa tak drzá a nevychovana k rodičům jako v seriálu tudíž knihy s ní ráda dětem přečtu.

16.06.2023 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Asi ze mě nebude milovník básní a zvláště pana Shakespeara. Pro mě to bylo dlouhé, ale občas jsem se začetla. Možná zkusím příště něco zase lehčího.
Neříkám, že sonety jsou špatné. Myslím, že naopak jsou velmi skvělé, ale nejsou pro mě. Tudíž pokud máte rádi rýmy a vychutnávate si tuto četbu tak vřele do toho. Já zůstanu u jiného žánru....

15.06.2023 2 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Za mě hezká odpočinková kniha. Příběh je zajímavý, postavy jsou skvěle vedený. Prostě příběh, co vás nebude nudit. Neočekávejte od toho něco velkého, je to prostě pěkná jednohubka.

12.06.2023 5 z 5

Prasátko Peppa a kamarádi Prasátko Peppa a kamarádi neznámý - neuveden

Jedna z nejoblíbenějších knih s Prasátkem Peppou, co doma máme. Na seriál děti kozkat nechtějí, ale knihy s Peppou milují, zvláště tuhle. Hlavním důvodem jsou samozřejmě zvuky, ale samotný příběh je pěkně napsaný. Za mě vřele doporučuji.

09.06.2023 5 z 5

Aincrad 1 Aincrad 1 Reki Kawahara

Já to anime zbožňovala. Bylo jedna z mála, které příběhem vyprávěla něco tak zajímavého a krásného a vždy jsem čekala na další serie a filmy, že není divu, že jsem si pořídila i knížku.
Příběh Kirita a Asuny je prostě krásný, překvapilo mě jak mě kniha dokázala dostat do děje i když jsem ho znala. Za mě prostě pěkná novela a na druhý díl si brousím zuby.

26.04.2023 5 z 5

Krtek v sedmém nebi Krtek v sedmém nebi Hana Doskočilová

Moc krásná pohádka. Hodně mile mě překvapila. I děti. Vřele doporučuji.

04.02.2023 4 z 5

O mašince Tomášovi 01 O mašince Tomášovi 01 Wilbert Awdry

Mašinka Tomáš má u nás doma prostě vždycky úspěch. Tohle je v pořadí třetí kniha a obě dvě děti si jí oblíbili stejně jako já. Příběhy jaou krátké a tak skvěle pro nejmenší posluchače.

31.01.2023 4 z 5

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Je to klasika, kterou jsem dětem velmi ráda četla. Děti Rumcajs strašně bavil za což jsem velmi ráda.

27.01.2023 4 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Božena Němcová

U nás pohádky moc úspěch neměli. Je to psané slovy, které deti už neznají a tak bylo pro ně těžké udržet pozornost.
Za mě pěkné a ilustrace jsou překrásný. Za naše děti nuda...

19.01.2023 2 z 5