dalimoni dalimoni komentáře u knih

Partner Partner John Grisham

Velmi propracovaný příběh, tradiční skvělý vypravěčský styl autora, výborný děj a ten konec :-), určitě doporučuji, Grishama mám rád, klasika jako je Firma, kterou jsem četl už hodně dávno (tak 15 let zpět), Grisham stále udržuje vysokou kvalitu.

02.01.2012 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Určitě působivá výpověď ruského občana, který přežil Osvětim a podařilo se mu z ní utéct. Dávám 5 hvězdiček, ale o něco lepší se mi zdála kniha od Vrby Utekl jsem z Osvětimi, která podrobněji popisuje život v táboře a je i napínavěji napsaná. Každopádně jako obrázek krutého holocaustu je to velmi působivě napsáno.

28.12.2011 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Vynikající dílo autora a nositele Nobelovy ceny za literaturu. Po 5 stranách jsem si zvykl na zvláštní styl psaní bez uvozovek přímé řeči, interpunknce, autor si vystačil pouze s čárkami a tečkami. V díle není ani jedno vlastní jméno, v době slepoty vlastní jména ztrácejí význam. Skvělý námět a ukázka toho, jak by to "mohlo" vypadat v případě toho, kdyby lidé ztratili zrak. Zůstal by jen boj o přežití o potravu, klasický svět by zmizel. Výborný je i doslov překladatelky, který ozřejmuje i věci, které Vám jasněji dojdou po přečtení téhle knihy, určitě doporučuji, velmi kvalitní a zajímavé dílo.

26.12.2011 5 z 5

Konspirace mocných a bohatých - Osm nových zákonů peněz Konspirace mocných a bohatých - Osm nových zákonů peněz Robert T. Kiyosaki

Ano, souhlasím s Dexterem, že kdo čte většinu jeho knih, tak v nich najde podobné teze, vždy přidá něco aktuálního, ale základní obsah je stále stejný. Ale on ani jiný být nemůže, protože by pak začal popírat, to co psal dříve, každopádně čtivé a stojí to za přečtení určitě.

Bohatý bratr, bohatá sestra Bohatý bratr, bohatá sestra Robert T. Kiyosaki

Určitě stojí za přečtení, jako každá z pera tohoto autora.

22.12.2011 4 z 5

Druhá světová válka (komplet) Druhá světová válka (komplet) Winston S. Churchill

Nepřečetl jsem všech 6 svazků, ale asi jen 4, někdy dost faktografie, ale jinak velmi zajímavé pro lidi, co mají rádi historii 2. světové války určitě doporučuji. Nedá se to ale přečíst nebo číst jako klasický román.

Lži za války a v míru Lži za války a v míru Viktor Farkas

Velmi zajímavé dílo.

Vinnetou 2 Vinnetou 2 Karel May

Klasika, kniha mých mladých let, jako ostatní Mayovky.

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Výborná kniha, sportovní, určena spíše pro mládež, ale opravdu výborná.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Klasika, výborné čtení, hlavně pro mládež.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Výborná kniha, čtivá, kdo má rád historické romány, určitě doporučuji k přečtení. Pěkný popis doby, pěkný příběh.

22.12.2011 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Pro mě jedna z jeho nejoblíbenějších knih, i když všechny se mi líbily, ale tato čtená v období cca 20 let byla opravdu výborná.

Holocaust Holocaust Gerald Green

Velmi dojímavý, smutný příběh (samotné postavy a příběh je údajně fikce). I přesto je to vypravování na základě skutečných událostí, které při čtení této knihy a téměř 70 let od jejich uplynutí, stále nelze pochopit. Knihu by si měli přečíst všichni popírači holocaustu, neonacisté a další pravicoví radikálové, protože bychom neměli zapomínat na nejtragičtější část našich dějin, kdy lidství bylo pošlapáno. Za pár let už mezi námi nebudou živí pamětníci a je stále si to připomínat, abychom nezapomněli a historie se za xlet neopakovala.

20.12.2011 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kniha se mi líbila, je to první od Nesba, čtivé, sympatický hlavní hrdina i jeho spolupracovnice. Ale mírně mě zklamal konec. Souhlasím, že to bylo překombinované a taky určité věci nedořešené (zjevně si to nechává na příště). Určitě nadstandart, ale 100% to není.

17.12.2011 4 z 5

Osobní finance Osobní finance Petr Syrový

Kniha, která velmi dobře popisuje osobní finance každého jednotlivce a produkty, které lze na našem trhu pořídit z oblasti finančních trhů, od stavebního spoření, penzijních fondů, hypoték, dalších úvěrů, podílových fondů až po samotné akcie či dluhopisy. První kapitola je navíc o finančím plánování, což oproti podobným knihám, je něco navíc a proto hodnotím knihu pěti hvězdičkami. Kniha určena pro studenty, finanční poradce, ale i pro obyčejné lidi, kteří si chtějí udělat přehled o našem finančním trhu a jejich produktech. Určitě se Vám po přečtení této knihy zvýší finanční gramotnost (pokud budete číst pečlivě :-)

09.12.2011 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Souhlasím s prvním komentářem, že ze severských knih, kterých je teď jak hub po dešti, toto patří mezi ty lepší kousky. Thriller, kriminální zápletka, politické okolnosti rostoucí Číny a do toho příběh, který se prolíná časoprostorem, který čtenáře drží v napětí od začátku až do konce. Od Mankella je to má první kniha a opravdu mě nadchla, jak příběhem, tak stylem vypravování, prolínání historických událostí se současností, prostě vším. Určitě doporučuji.

06.12.2011 5 z 5

Do důchodu mladý a bohatý Do důchodu mladý a bohatý Robert T. Kiyosaki

Jako všechny knihy od Roberta Kiyosakiho, opět netradiční pohled na finance, investování a zacházení s penězi, knihu napsal Robert Kiyosaki, nikoliv Kim (jeho žena) :-)

03.12.2011 5 z 5

Spořit nebo investovat Spořit nebo investovat Josef Janda

Odborná kniha, která je vhodná spíše pro studenty, nikoliv pro lidi znalé tématu. Některé témata jsou řešeny dost povrchně, ale každopádně kniha rozšiřuje finanční gramotnost pro ty, co o financích zatím moc neví nebo nečetli. Kdo čeká prohloubení znalostí, může být trošku zklamán.

28.11.2011 4 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Kniha se mi líbila, ale osobně řadím trošku výše její Sluneční bouři, kterou dle mého názoru tato kniha nepřekonala. Námět podobný, opět se to točí okolo knězů a krajiny severské Kiruny. Popis přírody a atmosféry je velmi působivý, ale samotný příběh dle mě nepřekonal její první knihu. Každopádně nadprůměr.

25.11.2011 4 z 5

Velký lexikon společenského chování Velký lexikon společenského chování Vladimír Smejkal

Zajímavé, aktuální, některé věci jsou obsaženy i v Špačkově knize Etikety, ale jsou zde i věci navíc, aktuální, takže
vřele doporučuji. Některé věci jsou všeobecně známé, některé jsou méně známé. Psáno vtipně, takže se kniha i dobře čte.

15.11.2011 4 z 5