Do důchodu mladý a bohatý

Do důchodu mladý a bohatý https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22589/do-duchodu-mlady-a-bohaty-22589.jpg 3 33 4

Jak získat majetek a nikdy o něj nepřijít Rady, jak zbohatnout během deseti let úspěšného podnikání a co dělat v "předčasném" důchodu. Český překlad páté knihy amerického milionáře o vybudování finanční nezávislosti varuje zaměstnance před jejich chudobou ve starobním důchodu, pokud budou pouze spořit u penzijních a u podílových fondů, které jsou závislé na vývoji cen na akciovém trhu. Kniha radí, jak spekulovat s nemovitostmi a jak na burze a jak tím získávat pasivní příjmy z nájmů a obchodních transakcí. Hlavním předpokladem pro tyto obchody je však změnit myšlení a stanovit si plán, za jak dlouho získám dostačující příjem a v jaké výši. Autor doporučuje časový horizont deseti let.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Ekonomie a obchod , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Retire Young Retire Rich , 2002


více info...

Přidat komentář

claudiavas89
05.02.2020 5 z 5

kniha se mi zdala mnohem zajimavejši a čtivejši než chudý a bohatý táta, vic rozebrane do hloubky

ferenc_had
21.06.2017 5 z 5

Jako všechny knihy od Roberta Kiyosakiho, opět netradiční pohled na finance, z kterého si já jako akcionář beru co se mi hodí, do nemovitostí se dá investovat i pomocí akcií s dobrým P/E a pěknou dividendou, případně OPF.


ladyba
25.09.2015 3 z 5

Kyiosaki pokračuje v omýlání myšlenek na vytváření bohatství pomocí pozitivních dluhů z investic do nemovitostí, pokukazuje na výhody nic přímo nevlastnit, na úskalí investic do nestabilních akcií. Osvětluje pojem leveridž jako "schopnost dělat víc s menším úsilím." Zas se ale nedočtete moc o úskalích, jaké můžou přinést konkrétní problémy správy nemovitostí. O těch se dočtete spíš na facebooku od malých českých investorů, kteří nemovitosti opravdu pronajímají v našich malých českých poměrech. Chce to hodně trpělivosti, finančních rezerv a taky sava.

dalimoni
03.12.2011 5 z 5

Jako všechny knihy od Roberta Kiyosakiho, opět netradiční pohled na finance, investování a zacházení s penězi, knihu napsal Robert Kiyosaki, nikoliv Kim (jeho žena) :-)