dagsvob dagsvob komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Super čtení, určitě si přečtu i další knížky od autorky.

05.11.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pohodové čtení ze života, skvělý humor.....

22.08.2017 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst, ale pak to byla jízda, nemohla jsem přestat číst. Zajímavý a tak nějak temný příběh.

07.07.2017 5 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Co dodat? Prostě "moje" oblíbená Monyová

21.03.2017 5 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Příběh mě bavil, nemohla jsem se odtrhnout. Rozuzlení jsem nečekala, takže nemůžu jinak než 5 hvězd.

29.01.2017 5 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Skvělá oddechovka, která se čte sama. A navíc tuhle autorka zakončila přesně tak, jak jsem si přála.

11.08.2016 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Pro mě zajímavé čtení, některé mé neúplné informace jsem si touto knihou upřesnila.

26.07.2016 5 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Velmi silný příběh - navíc inspirovaný skutečnými událostmi. Jo-určitě si přečtu další Urbanovu knihu.
tisha8409: Nedá mi to a musím reagovat. Moje babička taky zažila to "po", ale nebylo to tak ideální, jak říkáte. Babička měla macechu Němku a kromě vlastní sestry i tři nevlastní sourozence. Kromě babičky a její sestry (byly po válce již vdané a měly děti) rodina musela odejít do Německa - zřejmě to v sudetech nebylo tak bezchybné. V nedaleké vesnici dokonce němečtí obyvatelé spáchali hromadnou sebevraždu-proč? Znám lidi, kteří bydleli v domech "opuštěných" Němci-proč tady nechávali veškerý majetek a odcházeli?
Myslím, že je možné, že po porážce Němců se v některých Češích vzedmula vlna pomstichtivosti potom, čeho byly svědky za války ze strany Němců. A určitě někteří házeli všechny Němce "do jednoho pytle", prostě nerozlišovali.....Neříkám, že takoví byli všichni.
O komunismu se už raději zmiňovat nebudu.....

13.03.2016 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Příběh měl spád, kniha se četla dobře, i když zápletka byla těžko uvěřitelná, ale na druhou stranu konec nebyl hned předvídatelný, takže za mě dobré čtení.

05.03.2016 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasná..... Rodina Corleonových je fakt sympatická, hlavně don Vito, ale měla jsem i jiné oblíbence - i přes to, že se jedná o gangstery. Prostě kniha je pohledem na mafii jaksi "z druhé strany".

27.01.2016 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Super čtení, určitě si přečtu i další knihy autorky.

27.09.2015 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Pro mě vážně dobré čtení, líbí se mi humor autora, skeptický postoj hlavního hrdiny k věcem, které se nedají jednoduše vysvětlit a přitom by tak rád logické vysvětlení našel. Mám to dost podobně.....Nejsem prudérní, takže nějaké to sprosté slovo mně nevadí, myslím, že to jednoduše a trefně vystihuje momentální rozpoložení vypravěče.

18.01.2015 5 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Skvělá humorná detektivka

03.02.2024 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Velmi silný příběh, který si pamatuju že stejnojmenného seriálu z dětství.

06.12.2023 5 z 5

Běh znaveného koně Běh znaveného koně Stanislav Rudolf

Román z období reálného socialismu mně připomněl dobu seriálů typu Muž na radnici nebo Okres na severu - samé budování a stranické funkce, ale bylo fajn zavzpomínat, jak se tenkrát žilo...

27.05.2023 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Začátek dobrý, ale pak se děj tak nějak táhnul, až jsem se musela nutit do čtení.

02.04.2023 3 z 5

Báchorky Báchorky Božena Němcová

Moje nejoblíbenější knížka pohádek z dětství s nádhernými ilustracemi Milady Marešové. Přečteno v rámci letošní výzvy.

17.04.2022 5 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Tenhle díl je nejlepší

19.02.2022 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Chvílemi nudné rozhovory, ale vlastní příběh mě bavil.

27.10.2019 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Tak nejvíc mě bavilo číst o jejích dvou dcerách, líbil se mně jejich vzájemný vztah s autorkou-matkou...a to je všechno, co mně přišlo zajímavé....

05.07.2019 2 z 5