Dada077 Dada077 komentáře u knih

Studňa Studňa Dominik Dán

Bezdomovca nájdu utopeného v družstevnej jame s močovkou. Nikto nenahlásil nezvestného, no svoje stratené dospievajúce deti hľadajú hneď dvaja otcovia.
Krauz, Chosé and company lúskajú ďalšiu vraždu. Jej definitívne objasnenie prinesie jedna zabudnutá studňa.
úryvok: "Chosé sa tiež prišiel pozrieť zblízka. Postavil sa za Petru a tiež sa nahol dopredu nad stôl. Jednou rukou sa podopieral, ale tá druhá zaliezla niekam dole, kde mala Petra spodný lem minisukne a...
Petra iba nenápadne otočila hlavu a nosy sa im skoro stretli.
- Chosé, srdiečko, ak tie dva prsty posunieš ešte o tri centimetre vyššie, tak ti budú smrdieť,- usmiala sa nevinne kolegovi do tváre. "

13.07.2019 5 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Množstvo faktov a informácií ma nezabilo, takže to bolo dobré cvičenie fantázie a schopnosti poskladať skladačku deja v každej kapitole podľa vlastného úsudku. Miestami sa natíska pocit, že autor vymenoval všetko to,čo tlačí, omína, prenasleduje a kazí spoločnosť, celé ľudstvo, všetku mravnosť a ľudské hodnoty. Podľa predslovu predpovedali ako reakciu na knihu búrlivú diskusiu. Po rokoch od vydania tak trochu bez údivu konštatujem, že nevyvolala ani takú poslabšiu , ako kód DaVinciho. Vtedy aspoň pár "trafených husí " zagágalo, ktorým aj tak gazdiná rýchlo zakrútila krkom, aby nebodaj národ nezačal na zmyslom a úmyslom aj premýšľať. Teraz sa nedialo ani toľko, pretože doba naučila husi namiesto zagágania sa iba ticho a pohrdlivo do dlane pochechtávať, od čoho je k úplnej ignorácii už len krôčik. Obklopila som sa náhľadmi na učenie Ježiša, Budhu, Mohameda, nechala sa previesť históriou Vatikánu, cirkevnými dogmami a pochybeniami, ponorila som sa do nekonečného množstva nepálskych, tibetských a indických Rašmíl, Ganéšov a Guptov, príjemne som sa strácala vo vlastných otázkach s vedomím, že na väčšinu z nich ani nikdy nedostanem odpoveď.
citát z knihy: "Lebo Ježiš povedal: Svet je mostom, prejdite ho, ale nezostávajte na ňom."

13.07.2019

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

podľa očakávania- ak si aj Stoklassa domyslel k faktom podrobnosti a stvoril verziu hodnu nielen novinára, ale aj profesionálneho ostrieľaného kriminalistu, zjavne mu to nie je nič platné. ešte stále existuje mnoho krajín, kde ľud priamo na vinníka prstom ukáže, no orgány činné v trestnom konaní si s nechápavým pohľadom naďalej vŕtajú v nose.

12.07.2019 4 z 5

Žiadne prudké pohyby Žiadne prudké pohyby Maxim E. Matkin

úryvok
"Obyčajnosť je teplá perina, pod ktorú sa môžeš uchýliť, keď sú všade samí nevšední výstrední egomaniaci, samí talenti a géniovia, všetci, na ktorých musíš brať zvláštny ohľad, lebo oni sú tí vyvolení, na ktorých pleciach leží osud sveta, alebo, a to je ešte viac, osud celej zaprdenej slovenskej kultúry. "
Pre túto a podobné vety ja Matkina čítam.

Nenávisť Nenávisť Juraj Thal

niekedy mám dojem, ako keby vydavateľstvá vypísali niekoľkoročnú tému všetkých písaných diel - hitlerovci, nacizmus, koncentračné tábory- a hŕŕŕ všetci do toho.
takže aj taká celkom slušná a dobrá detektívka nakoniec skončí tam. Všetci majú plné ústa aninacizmu, ale zaujímavé je, ako sa v posledných rokoch všetci v tejto téme doslova máchajú.

09.07.2019 3 z 5

Tri životy jedného muža Tri životy jedného muža M. J. Rose

zaujímavý pohľad na životy po živote, alebo reinkarnáciu. Počas čítania som sa viackrát zastavila a snažila si uvedomiť smer, kam sa môj život rúti. Hľadať v pamäti udalosti, zážitky minulosti, či každej predchádzajúcej minulosti a cez ich porovnanie sa sa snažiť nakuknúť do vlastnej budúcnosti. Úryvok: " Je to dar, vidieť do hĺbok žiaľu, pretože až keď si uvedomíš, že niekto môže trpieť
toľkou bolesťou a stále fungovať hovoriť zdvorilo, podať ti ruku a povedať, že ho teší, pochopíš, že sa nikdy nemôžeš poddať, alebo vzdať. Vždy existuje druhá šanca, druhý
deň. To je zázrak ľudského ducha. Prijmi tú bolesť. Daj jej, čo si zaslúži. Iba tak ju môžeš poraziť."

Ata Mua - kolem světa za 800 dní Ata Mua - kolem světa za 800 dní Eva Palátová

víťaz ankety "Nejzajímavěji psaný cestopis na českém trhu". Humorným a svojským spôsobom popísaná cesta piatich mladých ľudí po krajinách a a zaujímavých miestach
opačnej strany zemegule, počínajúc Austráliou, aj s radami, ako si v ďalekej zemi na takú cestu zarobiť. Doplnené zaujímavými a krásnymi fotografiami prírody a ľudí.
Názvy kapitol napr. : Do pralesa jedině s podprsenkou číslo sedm!, Kde teče oheň., Jáva, je libo kachličku s Mickey Mousem?, alebo ako v letku cez Himaláje pri oslave úmrtia najstaršej členky rodiny a v hlbokej viere v reinkarnáciu - Jen nepřefiknout babičku, alebo z Polynézie - Nemoc jménem ďábel v tele.
"Ata Mua tak není země, ani bod, ani kraj světa, kam jsme chtěli dojít. Ata Mua je cesta... S úsměvem a květinou u srdce. "

09.07.2019 5 z 5

Hello. My name is Anča Pagáčová. Hello. My name is Anča Pagáčová. Lucia Siposová

mne tá kniha nedala nič, vzala mi kus času ktorý som mohla venovať niečomu inému

09.07.2019 1 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

aj v maringotke sa dá viesť plnohodnotné vyšetrovanie

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Môže byť jeden chlap až tak blbý?

Bestie Bestie Dominik Dán

podľa skutočného krimi príbehu, najväčší masový vrah Slovenska, prepadával a vraždil ženy aj v Holandsku a Rakúsku (Ondrej Rigo)

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

ako funguje sexturizmus rakúšanov a inokrajcov v Našom Meste a ako si vysokoškoláčky zarábajú na živobytie, dokiaľ to niekde nekrachne.

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

nemám rada plače na tému, ako nám komančovia kedysi ublížili, po vyše dvadsiatich
rokoch sa mi to zdá trochu zbytočné, ale každá Dánovka sa číta dobre, pretože je
napísaná ľudskou rečou a miestami aj ľudskejšou :)

Japonské tetování Japonské tetování John Burdett

v thajskom hoteli je nájdená mŕtvola belocha so zohaveným bruchom a odrezaným
penisom. Z vraždy je podozrivá prostitútka. Text bol ako ázijský ornament, po ktorom
prechádzam prstom a kým prídem do cieľa, tisíckrát sa zamotám, stratím a znovu nájdem.

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

príbeh začína roku 1882, ale do samého konca graduje. Občas čítanie brdzí až príliš
podrobný opis osôb,alebo udalostí, ale dej je dobre poprepletaný faktami a končí
v roku 1982. Ťažba diamantov v Južnej Afrike ovplyvnila členov celej rodiny.

Mlčanie Mlčanie Tibor Eliot Rostas

medzi mojim prečítaním a týmto komentárom napríklad vtrhla naka k rostasovi domov a pred očami jeho detí ho zatkla. tu si musí aj najväčší skeptik položiť otázku - naozaj rostas tak poeticky kecá o vážnych veciach, ktoré by mali iritovať všetkých nás?

09.07.2019 5 z 5

Šedesát uzlíků na provázku života Šedesát uzlíků na provázku života Miroslav Donutil

vo väčšine nuda jak mraky

09.07.2019 3 z 5

Ježišove listiny Ježišove listiny Michael Baigent

Pojednanie o možnosti, že Ježiš nezomrel na kríži, ale ešte v r. 45 n.l. žil. Bol ženatý a viedol život človeka. Historický prehľad judeizmu, Judey, pôvodu Ježiša a jeho rodiny.
citát: "Ježiš ohlásil príchod Kráľovstva nebeského a to, čo prišlo, bola cirkev..." - páter Loisy okolo r. 1892

Svatá krev a svatý grál Svatá krev a svatý grál Michael Baigent

povzbudzovanie ľudskej fantázie na základe doložených historický faktov a nájdených listín.
citát: "Ak učenie vyžaduje detaily zázračné, biografické, najmä také, aké charakterizovali súperiace božstvá v celom starovekom svete, naznačuje to dve skutočnosti: buď toto učenie obsahuje niečo vážne chybné, alebo je niečo chybné vo viere vyznávača tohto učenia. Ktorýkoľvek hĺbavý kresťan bude súhlasiť s tým, že Ježišov prvoradý význam spočíva v posolstve, ktoré sa snažil sprostredkovať. Toto posolstvo by sotva mohla narušiť skutočnosť, že jeho autorom je muž, ktorý je aj manželom a otcom. Jeho platnosť by sa nezväčšila, ani keby jeho autorom bol muž, žijúci v celibáte. "

Whisky Whisky Michael Jackson

prepracovaná encyklopédia