Žiadne prudké pohyby

Žiadne prudké pohyby https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142538/bmid_ziadne-prudke-pohyby-sz9-142538.jpg 3 62 5

Sú muži, čo zachraňujú ľudí. Majú to v popise práce. Ale niekedy aj oni potrebujú zachrániť, hoci to už v popise práce nikto nemá. Dobré svaly a schopnosť pohotovej reakcie nie sú niekedy na prežitie dostačujúce. Je potrebné nájsť náruč, do ktorej je možné sa ukryť. Pomaly. Opatrne. Potichu. Pozor na vnútorné zranenia.

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Žiadne prudké pohyby , 2012

Lotka
03.10.2019 2 z 5

Autorův styl je tam stále cítit stejně, ale nemá to takové grády a spád jaoo třeba Půlnoční denník.

Dada077
09.07.2019 5 z 5

úryvok
"Obyčajnosť je teplá perina, pod ktorú sa môžeš uchýliť, keď sú všade samí nevšední výstrední egomaniaci, samí talenti a géniovia, všetci, na ktorých musíš brať zvláštny ohľad, lebo oni sú tí vyvolení, na ktorých pleciach leží osud sveta, alebo, a to je ešte viac, osud celej zaprdenej slovenskej kultúry. "
Pre túto a podobné vety ja Matkina čítam.

myelka
22.01.2016 4 z 5

Matkina mám prostě rada, síce jeho knihy nejsou zde nijak dobře hodnocené, stejně se mi velmi dobře čtou. Jeho postavy jsou buď jednoduché, nebo komplikované, nebo se snaží tvářit komplikovaně, jako reální lidi, problémy, které řeší, jsou reálné problémy, které každý může zažít. Jazyk je jednoduchý, ano, není to literatura, která nás povznese, ale jako odpočinkové knihy stojí za to. :)

Varvara
17.06.2014 4 z 5

"Otvoril okná, aby dal šancu prievanu, ale ten ju nevyužil." Zbožňuju Matkina!!!

SMITH
04.03.2013 3 z 5

No nenadchlo . Dej predpokladateľný , vláčny , malo dynamický .

muži

Kniha Žiadne prudké pohyby je v