čuřil čuřil komentáře u knih

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Taky jsem se nasmál, ale už né tak jak v předcházejících "Banánech". Knížka byla o něco méně vysmáta, ale určitě stála za to přečtení.

08.06.2020 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Zase jsem se pořádně zasmál. Je to moc pěkně povedená a úsměvná sic válečná kniha.

13.05.2020 4 z 5

Sedm krásných mečů Sedm krásných mečů Fráňa Šrámek

Těšil jsem se na tohoto autora a zejména na Splav, což mě potěšilo. Ale musím se přiznat, že např. pan Seifert nebo pan Neruda jsou pro mě v poezii postaveni někde o kapánek výše. Nebyla tato sbírka celkově špatná, to nikoliv, ale ...

27.04.2020 3 z 5

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Tak tentokrát to byla velmi slabá 3. Z těch knih o vetřelčí populaci a jejich příběhů co jsem četl, to bylo zatím nejslabší. Od začátku se to tak nějak všechno zdlouhavě táhlo. Nakonec se ukázalo že nepřítelem není pro hlavní postavu vesmírný zabiják, ale samotní lidé.

14.04.2020 3 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Někdy mi i slza ukápla, jak jsem se řehtal. Úryvky z filmu Pupendo jsou v celé knížce. Tuto knížku musím doporučit. A dodatečně poděkovat panu Šabachovi.

01.04.2020 5 z 5

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Je pravda, že těch příběhů bylo až moc. A že dost jich bylo nejen krátkých, ale až nudných.
K tomu jich bylo i dost vzdálených té filmové předloze. Jinak ale shledávám vcelku tuto knížku napínavou a zajímavou.

12.03.2020 3 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Tak první díl byl přeci jen o něco lepší. Tady mi postava Rebeky přišla taková trochu jiná, nevýrazná. Tzv. hlavní hrdinka byla v této knize spíše až na druhé koleji. A až v samotném závěru se zase "připletla" do konečného zúčtování. Takže opět jen za ***.

25.02.2020 3 z 5

Vápno z pýlu motýlův Vápno z pýlu motýlův Jan Neruda

Knížka se skládá z ukázek autorem napsaných a vydaných sbírek básní - např. Ze hřbitovního kvítí, Knihy veršů, Písně kosmické... atd. Pana Nerudu mám rád a jak jeho básně tak prózu si rád přečtu.

06.02.2020 4 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Ze začátku jsem se nechytal. Moc se mi to nezdálo. Od zhruba poloviny se to ale tak nějak zvrtlo ku lepšímu. Vyvrcholení knihy bylo sice takové krátké a rychlé ale zajímavé.
Bohužel ale víc jak na tři * to za mě nebylo.

06.02.2020 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Rychlý spád a děj. Bez nějakých nejasností a tajemna. Zkrátka a dobře taková krimi.

06.01.2020 3 z 5

Kamenný most Kamenný most Jaroslav Seifert

Jedna z nejkrásnějších básnických sbírek, které jsem četl.
Opravdu nádherné básně. Doporučuji.

27.12.2019 5 z 5

Smlouva století Smlouva století Clive Cussler

1 jsem jí už četl. Ale i podruhé to byla jízda. Dirk a spol jsou povedená a téměř neporazitelná parta. Dobrá a čtivá knížka.

13.12.2019 4 z 5

Balady a romance, Zpěvy páteční Balady a romance, Zpěvy páteční Jan Neruda

Určitě to bylo to povedenější co jsem z básní četl. Lépe však vyzněla sbírka Písně kosmické.

04.12.2019 3 z 5

Ospalá slovanská díra Ospalá slovanská díra Petr Jaroněk

Taky jsme byl překvapen jak dobrý byl začátek. Jeho tajemno, popis kraje byl povedený.
Ale je pravdou, že někde v půlce se to tak říkajíc zvrtlo a kniha byla taková zamotaná.
Závěrečná pověst byla zajímavá a pro mě poučná. Avšak na víc jak na 3 to bohužel nebylo.

29.11.2019 3 z 5

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

Já ani nevím, co jsem vlastně od této knihy čekal. Asi nějakou osvětu či něco jiného. Ale za sebe jsem spíše zklamán podobně jako u 4 dohod. Bohužel.

31.10.2019 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Byl to dobrý kauf. Původně jsem z té knihy měl obavy. Ale vše bylo jinak. Tak knížka mě svým příběhem dostala. To vyprávění, to téma a příběh byl naprosto skvělí. Musím se přiznat, že jsem moc takových knížek nepřečetl. Doporučuju!

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Toto bude ke čtení a aktuální pořád.
Je potřeba panu Krylovi poděkovat.

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Nádherné verše.

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Jsem fanda paní Agáthy, ale u této knížky jsem se tak nějak trápil.
Nicméně je to klasika a ta zato stojí.

16.08.2019 3 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

Bylo to jiné než ostatní co jsem od pána spisovatele četl.
Ale stálo to určitě za přečtení.

18.06.2019 3 z 5