cukrovka cukrovka komentáře u knih

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Klasika od Sandry Brown. Začátek byl takový rozvleklý, ale postupně se příběh rozběhl. Jako vždy dokázala autorka dobře nakombinovat napětí s romantikou.

14.06.2024 4 z 5

Low Carb pro lenochy Low Carb pro lenochy Martin Kintrup

Inspirativní a opravdu pro lenochy. Recepty nejsou složité a dopře se připravují i chutnají.

09.06.2024 5 z 5

Filozofská historie Filozofská historie Alois Jirásek

Přečteno kdysi dávno jako povinná četba. Nyní jsem se ke knížce z nostalgie vrátila. Je to jedna z mála Jiráskových knih, která není tak náročná na čtení. Je to krásný příběh, i když z dnešního pohledu naivní až úsměvný, ze života studentů. O jejich láskách, vlastenectví, kamarádství.

09.06.2024 5 z 5

30minutová low carb kuchařka 30minutová low carb kuchařka Giancarlo Caldesi

Velmi zajímavá kuchařka. V úvodu je hodně informací o omezování cukru ve stravě a rady co, proč a jak nahradit. Recepty mě zaujali a několik z nich jsem i vyzkoušela.

04.06.2024 5 z 5

Nebezpečné sny Nebezpečné sny Amanda Quick (p)

Čtivá oddechovka. Příběh o kterém víte jak dopadne a přesto mě to baví číst. Autorka dokáže skvěle nakombinovat napětí, tajemno, intriky a romantiku. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a skvěle spolu spolupracovali.

02.06.2024 4 z 5

Dáma s minulostí Dáma s minulostí Amanda Quick (p)

Čtivá oddechovka. Opět je zde dobře propojena romantika s detektivní zápletkou a paranormálnem.

31.05.2024 4 z 5

Fotografie smrti Fotografie smrti Amanda Quick (p)

Příjemné oddechové čtení. Zajímavé prostředí i postavy, a skvěle nakombinována detektivní zápletka s romantikou.

25.05.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Velmi zajímavá a čtivá kniha. Nejdříve se rozjíždí lehce romantický příběh a vy si myslíte, že víte jak to bude dál. A najednou šok a velká změna. Příběh o nelehkém covidovém období, které mnohým změnilo životy.

25.05.2024 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Velmi čtivá kniha která vás okamžitě vtáhne do děje. Námět je zajímavý a trochu hororový. Je tam také trochu té duchařiny a židovské mystiky.

23.05.2024 4 z 5

Psáno formou rozhovoru a je to super čtení. Mám ráda Případy 1.oddělení i Devatesátky a tak jsem chtěla blíže poznat autora a bývalého vyšetřovatele. Je to poutavé povídání a kdo chce poznat práci vyšetřovatele, měl by se pustit do čtení.

23.05.2024 5 z 5

Červená nit osudu Červená nit osudu Mirka Skočílková

Čtivý a zajímavý příběh. Pro mě to byla první kniha od autorky a určitě si přečtu další. Příběh byl jako za života, který přináší veselé i smutné situace a my se s nima musíme poprat stejně jako Andrea v knížce. Jen ten konec mě trochu zklamal.

14.05.2024 4 z 5

Nahý jsem přišel na svět Nahý jsem přišel na svět David Weiss

Velice zajímavá a čtivá kniha o životě a díle sochaře A. Rodina. Příběh nám ukazuje jeho nelehký život, povahu, ale i vztah k ženám a partnerkám. Také se hodně dovíme o jeho tvorbě a co ho k ní motivovalo.

13.05.2024 5 z 5

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Příjemná čtivá oddechovka. Od S.Brown mám radši romantiku nakombinovanou s detektivní zápletkou, ale ani čistá romantika není špatná.

09.05.2024 4 z 5

Na hraně Na hraně Amanda Quick (p)

Příjemné oddechové čtení. Je zde opět skvěle nakombinováno napětí s romantikou a seznamujeme se s další zajímavou dvojicí městečka Burning Cove.

05.05.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Skvělé čtení. Výborné dystopické povídky, každá s originální zápletkou a překvapivým rozuzlením. Všechny nutí k zamyšlení, jsou plny morálních otázek, úvah o svobodné vůli a rozhodnutích.

02.05.2024 5 z 5

Dáma na útěku Dáma na útěku Amanda Quick (p)

Čtivá romantika s detektivní zápletkou. Autorka dobře nakombinovala napětí, romantiku a zajímavé prostředí i se super hlavními hrdiny.

01.05.2024 4 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Jayne Ann Krentz

Příjemná a čtivá oddechovka. Dobře nakombinované napětí s romantikou. Zajímavá hlavní dvojice, jen těch vražd bylo až dost.

27.04.2024 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Klasika české literatury. Ještě jako dítě jsem tuto hru viděla na prknech Národního divadla a vůbec mě nenadchla. Prostě jsem ji nepochopila. Nyní, kdy už jsem si přeci jenom něco odžila a jsem i matkou, musím konstatovat, že je to velmi zajímavé dílo plné emocí.

26.04.2024 5 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Posloucháno jako audio kniha, která je skvěle načtena Vasilem Fridrichem. Příjemná historická detektivka z prostředí středověké Prahy.

24.04.2024 5 z 5

Kapesní povídky Kapesní povídky Karel Čapek

Česká klasika. Čtivé, krátké a humorné povídky, většina s kriminální zápletkou.

23.04.2024 5 z 5