crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

K Bohu K Bohu Jindřich Šimon Baar

Česká klasika, doporučená četba.
Příběh se mi velice líbil. Jak se pár zamilovaných lidí vypraví na zkušenou do Ameriky vydělat velké peníze, ale záhy pochopí, že ne vše je tak jednoduché. Pánek se opije ihned po příjezdu do Ameriky a Toničce nezbude nic jiného než se postarat sama o sebe a Pánka opouští. Pánek po probuzení z alkoholového večera, okraden, bez dokladů a bez Toničky - neví co se životem. Naštěstí se v Americe uchytí, ale za cenu těžké a namáhavé práce.. Po čase se snaží přece jen Toničku najít a modlí se, aby ještě nebyla provdána za jiného... V boha přestal věřit, ale třeba se to změní :)

Myslím si, že Baar předběhl svou dobu. V dnešní době se opět řeší, že jdou mladí lidé na zkoušeno do světa. Ať je to Amerika, Anglie, Německo nebo jiná atraktivní a lépe placená země. Někdy mají mladí růžové představy, ale realita je někde jinde. Člověk musí chtít pracovat a naučit se nové řeči a pak to jde samo. Horší je stýskání po rodině.

23.06.2018 5 z 5

My dva My dva Andy Jones

Podle názvu my dva a přečtění zadní strany s úryvkem knihy, jsem předpokládala, že se bude jednat o romantický román dvou zamilovaných lidí. O romantický příběh se jednalo možná v prvních kapitolách, kde do toho bušili, jezdili na výlety apod. Kniha, ale rázem změní úplně děj někam jinam a vlastně nám popisuje těhotenství krok po kroku a pocity, které z toho mají obě dvě hlavní postavy. Ačkoliv očekáváte poklidný závěr - porod a happy end, tak na náš čeká opravdové hořké překvapení, se kterým se hlavní postavy musí vyrovnat a překonat. Velice zvláštní příběh..

21.06.2018 4 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Princezna Sultana co o ní říct? Mé představy byly opravdu jiné. Popisuje rozmazlenou princeznu z královské rodiny, která už jako malá nechápe svou úlohu ženy v Saudské Arábii a snaží se pochopit, proč je mužům vše dovoleno oproti ženám. Popisuje vynucená a nešťastná manželství, kdy je jedinou úlohou ženy rodit děti jako na běžícím páse. Princezna Sultana měla oproti jiným výhodu, že se narodila do bohaté a vážené rodiny, která nikdy netrpěla nedostatkem a naopak profitovala z těžby ropy. Jiní bohužel neměli takové štěstí. Nižší vrstvy musely snášet bití, mučení a znásilňování. Sultana nám také vysvětluje, co si muži myslí o ženách žijících mimo Saudskou Arábii.
Pro mě byla kniha sice čtivá, ale dost podprůměrná. Čekala jsem více akce a také, že se Sultana pokusí něco změnit, ovlivnit, ale zaopatřila pouze sebe a své děti - hlavně dcery. Čekala bych více pokory.
V podstatě ty ženy nemají nic na práci celé dny kromě toho, že rodí a vychovávají děti.

13.06.2018

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Ačkoliv mě děsily zdejší negativní komentáře a popravdě jsem ani knížku nechtěla číst, tak mě nakonec kniha mile překvapila a nadchla. Nemohu posoudit, zda je to "nová zmizelá", neboť jsem ji nečetla, ale viděla jsem film. Každopádně námět knihy je velice dobrým nápadem. Je zvláštní jak se snaží dcera najít svou dřívější mámu a vraha, který ji pravděpodobně zabil? Postav tam bylo akorát. Dost děsivé bylo hledání otce, kde jsem místy nevěděla kdo je kdo, ale nakonec se to vyřešilo. Kniha byla trochu i o hledání sebe sama. Jak si hrdinka musí zvykat na svoje nové já, které už nevymetá všechny večírky, nepije, nekouří a nebere drogy. Nepořizuje si nejnovější módní kousky světových značek, ani nemá nejmodernější účes a make-up. Zajímavé bylo i sledovat ostatní postavy, které se kolem ní míjely a tvořily dohromady příběh. Šarmantní a vlezlý policista, šílený youtuber, který na ni vypsal vysokou odměnu a neustále ji pronásleduje, pár potrhlých příbuzných a ostatní obyvatelé malého městečka.

02.05.2018 4 z 5

Norsko Norsko Anthony Ham

Jedna se o velmi podrobného průvodce, kde jsou doporučené různé trasy a zajímavé body podle oblastí v Norsku. Letos by jsme tam měli vyrazit, tak uvidíme jak se to povede a jak moc se shodují informace v tomto cestovním průvodci s realitou. Líbí se mi i informace o cenách ubytování, stravování - doporučené restaurace a také kulturních a přírodních místech.

24.04.2018 5 z 5

Dobrá mysl Dobrá mysl Helena Šmahelová

Přečetla jsem ji, prokousala jsem se příběhem. Jedná se spíše o četbu pro děti, ale nějak mi unikla pořádná akce až na záchranu čápa.

24.04.2018 3 z 5

Smrtelné objetí Smrtelné objetí Jackie Collins

Kniha byla opět velmi propletená s několika ději, časovými úseky a velkým množstvím postav, až sem chvíli nevěděla o čem nebo spíš o kom čtu. Spisovatelka má prostě svůj specifický styl psaní knih. Každopádně kniha byla nabitá akcí, láskou, sexem, hazardem, smrtí a vším možným a vznikla z toho tato slátanina. Nebylo to nejhorší, ale nejlepší určitě také ne. Konec byl také takový prazvláštní. Jistě by se dala kniha napsat mnohem jednodušeji s polovičním počtem postav a jistě by prospělo, kdyby se neskákalo mezi časovými úseky. Bylo to prostě celkově zvláštně proskládané. Nevím, nebyl to úplně můj šálek čaje, ale prokousala jsem se s tím.

18.03.2018 3 z 5

Ženatí milenci Ženatí milenci Jackie Collins

Kniha má velice zvláštní a specifický styl. Prolíná se tam několik dějů, spoustu postav a opravdu jsem měla problém se orientovat a přeskakovat z postavy na postavy. Každopádně stěžejní pro mě v příběhu byla Anja, ačkoliv měla velmi nelehký a brutální život.

18.03.2018 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se mi velmi líbila. Má velice zamotaný příběh o služce Marii, ale svým způsobem všechno dobře dopadne. Tak trochu pohádkový příběh. Je tam několik hlavních postav, které mají také svůj vlastní příběh. Služka Augusta, kočí Robert. Dcery pánů Kitty a Elizabeth. Poukazují na to, jak bylo v dřívějších dobách důležité se brzy provdat a hlavně dobře. O tom, jak spolu sestry soupeřily a jedna záviděla druhé. Jak se Kitty vydá do Paříže a uteče se svým milým. Jak Elizabeth intrikuje proti své sestře a mezitím ji přebírá nápadníka. Jak to má těžké služebná, která čeká dítě a milý si ji odmítá vzít - v závěru také zajímavé rozuzlení. Marie se také dozví konečně celou pravdu o své rodině, rodičích a hlavně o tom, jak ji celý život obelhávali a nemusela nikdy skončit v chudobinci, kdy lidé nebyli zlí a chamtivý.

17.03.2018 4 z 5

Šarlatová nit Šarlatová nit Francine Rivers

Popravdě jsem od knihy očekávala další sladký milostný román, kde se budou protínat dva životy žen, ale přečetla jsem se úplně k něčemu jinému. O čem ta kniha vlastně je? O tom jak se dva lidé zamilovali, vzali, měli děti a byli šťastní až do konce? Vlastně šťastní nebyli. Museli si projít svým osobním peklem - smrtí blízkého člověka, rozvodem, ztracením půdy pod nohama. A pak našli víru. Víra je vrátila zpět. Začali si vážit toho co vše ještě mají a neztratili. Kniha mi byla velkým ponaučením. Je to o tom, aby jsme nebyli zákeřní, zapšklí, neodmítali z odporem nové věci a radovali se z každého dalšího dne.

15.03.2018 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Příjemná, sladká četba. Přesně takové knihy mám nejradši, když mi není nejlíp. Velice pěkný příběh, který mi tak trochu připomínal popelku. Občas tu pohádku potřebujeme číst všichni :)

15.03.2018 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Popravdě, když je na každé druhé knize označení Bestseller naskakuje mi husí kůže a po přečtení přichází mírné zklamání. U této knihy tomu tak nebylo. Nepřečetla jsem ji během hodinky, ale během několika hodin a pekelně jsem se soustředila na děj. Od začátku byl děj nabitý pikantnostmi a nechtěla jsem, aby mi nějaká maličkost unikla. Za mě se jedná o jednu z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Byla detailně propracovaná, byla tam zápletka již od začátku s narozenými dvojčaty a postupně kniha rozpitvávala jejich životní příběh, kterým se ubíraly. Opravdu mě velice nadchla a velice ráda si přečtu další knihy od tohoto autora.

14.03.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kniha mě zaujala na první pohled obálkou. Autor knihu napsal velice hezkým ač specifickým stylem. Trochu mi vadí, že text dost natahoval (asi aby bylo víc stránek), ale jinak to bylo příjemné počtení. Trochu jsem byla zklamaná z toho, že se David nevrátil dřív zjistit, co se stalo s jeho ženou a dcerou, ale zase chápu jeho obavy. Zaujala mě jeho studie vloček. Bylo to velice podrobně popsané. Zajímavé je i to, jak se snaží být nablízku své dceři. Přestože ho nechce po letech vidět, tak se snaží neustále o smír a v neposlední řadě hlídá alespoň vnoučka a snaží se dohnat ztracený čas s rodinou. Autor musí být velice zcestovalý, protože popisoval jak Aljašku, tak celé spojené státy.
Čekala jsem příběh o Grace, jak žila, vyrůstala, ale vlastně to byl příběh o Davidovi a jeho životě bez Grace.
Kniha na mě působila dost depresivně, protože se David vzdá své rodiny v podstatě na samém počátku a pak se někde daleko na ostrově snaží přežít v podstatě z ničeho. Žije v podstatě v neustálém strachu a stresu z toho co se mu zdá a o čem se mu zdá.
Když se nad tím, ale člověk zamyslí - k čemuž vlastně kniha směřuje, tak komu se někdy něco nezdálo a pak se to splnilo?

Stalo se Vám to někdy?

Je to má první kniha od tohoto autora a myslím, že si určitě přečtu další..

12.03.2018 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Velice čtivá kniha. Hodně se mi líbil děj o dívce s malým chlapcem, které zachrání pan Hasič. Je to moje prvotina od Nicholase Sparkse a moc se mi líbila. Je to o tom, jak nikdo nemůže vidět do hlavy toho druhého a jak jeden zážitek z dětství může ovlivnit celý Váš život. Myslím si, že tohle trochu funguje i v realitě. Někteří lidé se snaží ostatní zachraňovat a je to jejich celoživotní poslání ať už v práci nebo v soukromí, ale kdo zachrání toho zachránce? Láska?

12.03.2018

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Příjemná kniha na čtení. O dívce, která vyrůstala v kláštěře, provdala se, ovdověla a náhodou se dostala ke dvoru, kde ji podporovala královna Filipa. Manželka Eduarda III. O tom jak se stala královou milenkou, posléze veřejnou konkubínou, měla s králem několik dětí a snažila se zaopatřit sebe i své děti, až tady nebude král. Jak se najednou může vše otočit po smrti krále a nepřátelé čekají jako supi, aby ji ublížili.

10.03.2018 4 z 5

Anglie Anglie David Else

Knihu jsem si zakoupila hlavně kvůli brzké návštěvě Londýna a okolí. Myslím, že v knize je spousta věcí, která mě inspiruje k návštěvě zajímavých a pravých anglických míst. Možná co bych knize vytkla, že je velmi (až moc) obsáhlá a chybí mi tam nějaká osobní doporučení a více fotek, které znázorňují Londýn jako takový. Ale díky facebook se až tak moc neděje. :)

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Knihu jsem již měla několikrát v ruce, ale nikdy mě nijak zvlášť nezaujala a nevěděla jsem co na ni ostatní vidí. Teď jsem si ji konečně po pár letech pořídila a přečetla během chvíle. Kniha se mi velmi líbila a hlavně jsem ji konečně chápala. Je to inspirativní četba, která nás vede k otevření sebe sama a pozitivnímu myšlení. Zajímalo by mě, zda to opravdu dokáže pomoct, začít myslet jinak a změnit svůj dosavadní šedý svět? Je to opravdu tak snadné? Proč jsme vlastně nemocní? Popíráme sami sebe? Dusíme v sobě emoce? Možná...

Ztracená nevinnost Ztracená nevinnost Patricia MacDonald

Skvělá kniha nabitá dějem, se kterým se snad nikdo z nás nepotká. V podstatě nás příběh knihy směřuje k nějakému cíli a nakonec přijde nečekané rozzuzlení. Je to také o tom, jak rodina stojí při sobě a drží jako kámen. Ale co když je všechno jinak a někdo něco skrývá. Co když není všechno tak jak se zdá? Je opravdu manžel nevinný? A kde je unesené dítě? Proč ho někdo unesl? Jaká zvrácenost může zabít patnáctiletou holku? Kdo všechno lže? Kdo tomu příjde na kloub a kdo všechno zachrání?

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem měla během pár hodinek přečtenou. Jedná se o velmi jednoduše napsanou knihu, kterou se přečte opravdu každý. Děj byl velmi napínavý a zamotaný. Každopádně být hlavní hrdinkou, tak se z toho opravdu zblázním. Unést Vám jediné dítě a pak na Vás policie svaluje vinu. Ve finále mě překvapil konec, který jsem opravdu nečekala. Hlavně poslední kapitola je velmi otevřená...

08.03.2018 4 z 5

Krásné lži Krásné lži Lisa Unger

Příjemně čtivá kniha. Ačkoliv byl děj víceméně předvídatelný, tak mě přesto překvapil konec, který jsem opravdu nečekala. Je pozoruhodné, jak žít celý život ve spokojené lži a nic netušit o svém původu, o svých biologických rodičích a vlastně celé rodině. Jak se z plánu na záchranu dětí stane velice výnosný byznys ovládaný mafií a nebojí se, že je něco zastaví. Zdalipak se to opravdu neděje ve světě dodnes?

07.03.2018 4 z 5