Covenant Covenant komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Robert Kirkman

Sice není tenhle díl tak akční, ale to mu "u mně" nesnižuje hodnocení. K budování atmosféry, je potřeba zvolnit, jak už nám bylo několikrát dokázáno. A kdo by teď po přečtení, nebyl natěsenej na další díl....ne jinak....vážně někdo takový existuje? Možná už mám špatný úsudek a dostal jsem se do fáze závislosti. Baví mě, jak se postavy chovají a reagují. Rick je pro mně pořád, přese všechno, člověk na svém místě. Co se týče Negana, jsem rád, že ho Rick nechal naživu a tak nám tu může něco krásně nachystat. Navíc se Lucille přiblížila blíž, ke svému majiteli. Jakože nenápadně, se tu buduje něco, na co se čekat, určitě vyplatí.

02.09.2018 5 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Tohle jsem si půjčil a četl hlavně kvůli dceři, jestli jí to mám koupit. Po grafické stránce se mi to místy líbilo, ale jinak to opravdu ani v tomto směru, není úplně pro mně. Emo styl mě totálně minul a navíc mi přijde, že už ani není v kurzu. Jinak to umělé vkládání slov do úst, jako "cool" a "oh shit", mi přišlo trapný i na poměry dnešních teenagerů. S přihlédnutím k datumu vydání originálu, musím ale konstatovat, že jde jen o neaktuální formu komunikace v dnešní době mladých. Co pak nemám rád, je ta stupidnost oblíkaček, po vzoru "amerických bláznivých komedií". Tam jsem, ale asi fakt mimo, protože tohle jak jsem pochopil, je aktuální nejspíš pořád. Chápu tedy, že pro cílovku, je to svým způsobem, zatím asi dobré. Ale co už mi přišlo fakt ubohý, byl scénář. Tohle jsme tu viděli už tisíckrát. Ztráta paměti! Jakoby náhodná kolemprocházející postava! No je toho víc, ale co mi opravdu vadilo, byla ta ubohá vsuvka se stavební firmou. Vážně originální myšlenka. Řekl bych, že s tímhle se dost sekli a vrátili čtenáře o několik let zpátky k animákům typu "to je naše území a hrozně zlý a strašný pán, co myslí jen na peníze, nám ho chce vzít. Musíme se proti němu postavit!" Navíc ještě pro ty méně chápající, ten zlý a strašlivý pán, musí říkat věty typu:,,nemyslel jsem, že je taková měkota" nebo,,...to pak bude více prašulí" Celkem vzato jde tedy o graficky povedený kousek, ale scénář je opravdu hloupý. Záleží teď na tom, koho takové věci berou. Mně rozhodně ne. Jak jsem si správně zpočátku myslel, evidentně to ani není pro mně určené. A tak se vzdávám hodnocení a dávám od toho ruce pryč.

12.08.2018

Život a smrt Život a smrt Robert Kirkman

Stále šokující i když vím, že tahle situace dřív nebo později, musí nastat. Vždy tam musí být, jen netuším kdy přijde a jak přijde. Styl, jakým nám jsou věci předkládány Kirkmanem a Adlardem, je ohromující. A co se týká posledních stran...ta kombinace a kontrast, těch dvou okének spolu s textem, je vynikající tah. To prostě nejde přejít úplně chladně a nezaujatě... Alfa samice to rozjíždí ve velkém stylu.

12.08.2018 5 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Kniha nebyla špatná, byla vlastně i dobře napsaná. A i když jsem ke konci začal mít pocit, že s sebou nese nějaké poselství a začal jsem se ztotožňovat s postavami (především tedy ve vztahu otce se synem) přišlo mi to na celou knihu málo. Příběhy rodiny Dojáčků byly pro mne vlažným tématem a příliš mne nezaujaly. Bylo to, jakoby kdokoliv (kdo tedy umí dobře psát), napsal prostě něco o své normální rodině, rozdělil kapitoly do kytiček a udělal z toho knihu. Co jsem, ale postrádal nejvíc, byl humor. On tam tedy asi byl, ale byl asi až tak nevtíravý, že jsem ho ani nezaregistroval. Nechci knihu vůbec shazovat, ale asi prostě nebyla určená pro mně.

01.07.2018 2 z 5

Šepot a řev Šepot a řev Robert Kirkman

Minule by to byl spoiler, ale kdo se dostal sem, už ví jak to je s tou zvláštní skupinou. Takže si dovolím malou poznámku. Autor je fakt borec, o tom nemůže být pochyb. Nicméně mě v minulém díle napadlo, že taková "evoluce" nemrtvých, by nemusela být špatná. Dost by se to rozjelo na jiný úrovni. Ale zase chápu, že by se tím akorát ukojily moje fantasy choutky. Jinak tenhle díl mě dokázal opravdu zvednout ze židle, díky těm fakanům a Gregorymu. A to jde "jen" o komiks.

29.06.2018 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Robert Kirkman

Tento díl "po Neganovi", jsem jenom zíral na tu změnu a čekal, co přijde. Už jsme si vážně prošli vším možným. A Kirkman opět nezklamal. Stále dokazuje, že má víc es v rukávu, než existuje a na konci sešitu, jsem byl moc rád, že mám ještě následující díl po ruce.

29.06.2018 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

No, tak tohle jsem opravdu prožíval. Politické a popisné části, byly pro mně naopak osvěžující a dosti zajímavé, oproti vztahu ústřední dvojice. Janis výbornej. Mandrase jsem měl rád a přišlo mi, že si s ním autor zahrává, jen kvůli výměně pozice. A dost se na něm tedy vyřádil. Nejcharismatičtější postava, pak pro mě byl Carl, který trpěl na všech frontách a ustál to, až do konce. Nicméně v té "druhé části" příběhu, už mě začal zajímat i osud těch dvou a byl jsem napnutý, jak struna na ..ehm.. prostě jsem trpěl za Pelagii a nemohl jsem pochopit proč může být někdo takový idiot, ale po krátkém zvážení, mi došlo, že vlastně může. Ten příběh má v sobě tolik ode všeho, že je to až neuvěřitelné. Přesto všechno si myslím, že kniha mohla být kratší. To je má jediná výtka.

28.06.2018 4 z 5

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Komiks, který nedokážu dočíst, ani po několikerém přemlouvání. Kresba se mi líbí a z námětu jsem čekal, že půjde o něco, co mě baví, ale abych se neustále nutil do další stránky, když mám toho tolik ke čtení (a prohlížení), než natáhnu brka? Třeba jednoho dne udělám na sebe podraz a vemu si do vlaku, jen tento výtvor. Když mě pak přestane bavit čtení:,, zde zatáhnout", sáhnu po tom!

27.06.2018

Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Vendula Chalánková

Když se člověk nad vtipem sotva pousměje, přestože mu stavy cílové skupiny nejsou cizí a má prostě jen pocit - škoda papíru - je něco špatně.

26.06.2018 1 z 5

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Zatímco jsem osmou sérii seriálu protrpěl a skoro prospal, v komiksu to prosvištělo, že jsem nestíhal otáčet stránky. Dostal jsem se tímto komiksem do stejné části, jako v seriálu na konec ( již zmiňované osmé série). A protože stále porovnávám, musím konstatovat, že devátá série mě už vůbec nezajímá a rád bych, aby jí přestali točit, protože ty jejich emoční a zdlouhavé výlevy, už přece nemůžou nikoho bavit. Co se týče komiksu, tam je to zcela jiné. Po tomhle mě vážně zajímá, kam se děj, bude ubírat. Pár tipů by bylo, ale Kirkman dokáže a umí překvapit. Co mi trochu vadí, že ačkoliv jsem se snažil číst komiksy později, pomaleji už to nešlo a já se s jistotou blížím k hranici aktuálně vydávaných a zařadím se tak do dlouhé řady nemrtvých spoluobčanů, čekajících hladově na další díl.

26.06.2018 5 z 5

Důvod se bát Důvod se bát Robert Kirkman

Ano, je to tu! Konečně záporňák, který není jen tupý hovado. Jinak ale první věc, co mě napadla, byla ta, že v seriálu vybrali opravdu pro roli Negana, dobrýho týpka a rozpočítávání, ve mně zanechalo opravdu nějakej hlubší dojem, než zde (ale možná je to taky tím, že jsem "již věděl"). Doteď se mi líbili všechny postavy v komiksu víc (Carl je tady např. v pohodě, ale v seriálu je to nesympatickej herec. Rick mě tu baví víc, atd.), ale bohužel Negan tu prostě ve mně nevyvolává tolik emocí, jako Jeffrey Dean Morgan. Ale uvidíme dál.

22.06.2018 5 z 5

Kým chceme být? Kým chceme být? Robert Kirkman

Ani u takovejch dílů, už nedokážu jít s hodnocením dolů. Dostalo se mi to hodně pod kůži a hrozně mě baví, že to není úplně stejný, jak v seriálu, na který už dlouho koukám ze setrvačnosti a zatím těch posledních pár dílů z osmé série, sleduju po kouskách, několik měsíců. Tady se postavy chovají trochu jinak, umírá někdy, někdo jinej a jinak, atd., atd. V každém případě se furt něco děje. I při takovém díle, kde se zabýváme psychologickou stránkou věci, se toho děje dost a právě to, ze série dělá takový fenomén. Dokonce jsem si zvykl po asi čtvrtém díle na kresbu a přestalo mi vadit, že můj oblíbenec Tonny Moore, udělal jenom první. Ono se taky totiž zdá, že se Adlard dost dobře vypracoval a stal se z něj opravdu profík, radost pohledět. Tak a honem čapnout pokračování, ať jsem v klidu. Ale pomalu, abych se brzo neocitl, tam, kde mnozí čekají nervózně na daší díl. Je výhoda, číst takový skvost v době, kdy už má 25 dílů :)

20.06.2018 5 z 5

Spirála #2 Spirála #2 Džundži Itó

První díl, byl dobrý a originální. Co se, ale rozjelo v díle druhém, jsem stěží stíhal vstřebávat. Tolik nechutných a drastických scén, tak umně vyvedeno, že jsem přemýšlel, jestli taky nejsem ujetej, když se mi to svým způsobem líbí. Líbili se mi hlavně ty nápady a fantazie autora. Byl jsem zvědavej, s čím dalším zase přijde. Itó je prostě génius, který mě svými příběhy a kresbami fascinuje, jako lidi z Kurouzu fascinují spirály.

07.06.2018 5 z 5

Ultimate Spider-Man: Venom Ultimate Spider-Man: Venom Brian Michael Bendis

Tuctovej příběh se zápletkou, pro děti předškolního věku. Kresba se mi občas líbila, ale Parker vypadal, jak z Disneyovek...no, jako ten kluk z gumídků. Prostě jsem jednou šáhl vedle s nadějí, že když už jednou zkusit Spider-mana, tak s tim cool Venomem. Asi prostě nejsem cílovka, protože výsledek stál opravdu za h&#n@!

05.06.2018 1 z 5

Král Krysa Král Krysa China Miéville

Kniha byla zpočátku opravdu chytlavá a atmosféra byla jedinečná. Proměna hlavního hrdiny, sítě kanálů, pouliční strava....Bohužel pak, jak tu již Zimela zmínil, trochu ubírá na tempu. Děj zachraňuje hlavně záporná postava, než ta kladná...no a pak bych se opakoval. Jako na horské dráze. Dobré momenty, nudné pasáže, atd. Ten závěr byl taky celkem ubohej, jungle mi už lezl krkem a chtěl jsem se už dostat na konec knihy. Vcelku to byl pro mě, ale pěkný kousek a jsem rád, že jsem si knihu od tohoto autora přečetl a těším se na jeho další díla, co na mě čekají v knihovničce, když tohle má být jedno z jeho slabších děl.

22.05.2018 4 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Výbornej díl a dost drsnej. Atmosféra je skvělá, i přesto, že jsem stále zastáncem kresby Moora. Ano, uznávám, že je kresba dobrá, ale některá okénka jsou tak odfláklá, až to není hezký. A v jednom, kde byla Rickova hlava z profilu, vystínoval Adlard ucho tak blbě, že to vypadalo, jak kdyby tam měl s prominutím hovno. Ale abych jenom nehanil, jsou tam i fakt dobrý kousky. Tyreese sedící v tělocvičně, Rick bezhlavě bušící do...(to by byl spoiler), nebo výše zmíněná atmosféra, vytvořená převážně "díky" živým lidem. Zatím mě to baví, tak jedeme dál...

10.05.2018 4 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Ach ne! Proč to nekreslí Tony Moore? Příběh dobrej. Jo, farma. Jo, mrtvoly. Jo, Hershell. Jo Maggie....... Ale fakt si nemůžu pomoct a musim si postěžovat za tu změnu!

10.05.2018 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Dlouho jsem se komiksu vyhýbal. Seriál už vídám jen zřídka, protože už to dost natahujou. Tak jsem se pustil do prvního dílu komiksového a co mě na první pohled uchvátilo - kresba Tonyho Moorea. Je to přesně ten styl, který mi vyhovuje. Zombíci krásně detailně propracovaní a detaily jsou vidět všude. Co se týče příběhu, tak je stručnější, než v seriálu a je zcela vyhovující. Z druhého dílu mám trochu strach, protože to kreslí někdo jinej.

10.05.2018 5 z 5

Macanudo 9 Macanudo 9 Liniers (p)

Kapitán Deja vu, byl dobrej. Ten mě dostal! Kapitán Deja vu, byl dobrej. Ten mě dostal!

05.05.2018 3 z 5

Macanudo 5 Macanudo 5 Liniers (p)

V tomhle díle převažovalo více těch "zbytečných" stripů. Jako najde se pár dobrých, jako třeba o inteligentní střele, ale takové, jako jsou např. skutečné autorovo příběhy, prostě jenom znuděně projdu...

05.05.2018 2 z 5