Clash Clash komentáře u knih

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

V celku složité a ponuré čtení, které jak koho zaujme, Goethe zde vyjádřil opravdu dobře city a situaci Werthera, ale děj a citace z poslaných dopisů mě tolik nezaujala.

25.03.2011 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tato kniha mě dala opravdu zabrat, tolik slov co bych chtěl říct, si nechám pro sebe a vyjádřím se pouhým hodnocením, které je opravdu na místě. Smetí, které právem patří do odpadu.

25.03.2011 odpad!

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

První Coelhovka a také první radost z nalezení výtečného spisovatele. Kniha poukazuje na silné myšlenky, chování a poznatky před smrtí, která se rychle blíží. Výtečné propracování hlavní hrdinky Veroniky a zajímavé vytvoření imaginárního ústavu, který v knize poznáváme. Nemám snad žádné výhrady, spokojenost na plné čáře.

25.03.2011

Osvícení Osvícení Stephen King

Máte nějakou knihu, kterou když jste četli tak vás na tolik spoutala a vtáhla do děje, že jste se nemohli ani vysmrkat ? Tak to je ona ... Nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem kdy četl. Mrazivá atmosféra, psychicky zdeptaný Jack, který se každou chvilku má zbláznit a veliká sněhová valnice. Opravdu kvalitní čtení na dlouhé, zimní večery.

24.03.2011

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Série plná originálního humoru, dobrodružství a první lásky, pro kterou by jsme byli schopni udělat nemožné. Vynikající dílo z rukou C.D. Payna, které ve vás zanechá své "dospívající" kouzlo.

24.03.2011 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Spolu s Orient-Expresem největší a nejlepší klasika od Agathy. Mrazivost na každé stránce a to završení! Geniální kniha.

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Nejhnusnější a zároveň nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četl. Ellis nemůže být normální člověk a každý, kdo si tuhle knihu přečte-bude se mu líbit, také nemůže být normální. Úžasné dílo z rukou opravdového cvoka/mistra.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Krása, dokonalost, smutek a jedna z nejlepších knih, které kdy byly sepsány.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Po přečtení vám zbytou pouze smíšené myšlenky, které se skládají z dobrého pocitu, nebo z toho, který vás uhryzává a nutí začít žít správně. Coelho napsal dílo, které se zapsalo do dějin literatury jako veliký kult.

22.03.2011 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dekadentní klasika a velkolepé dílo, které si zaslouží být propagováno jako povinná četba a jedna z nejlépe napsaných knih vůbec. Oscar Wilde si zaslouží veliké ovace.

22.03.2011

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Když jsem zašel na film Shutter Island poprvé do kina, rozhodl jsem se, že za každou cenu si musím sehnat knihu. Vyplatilo se. Tuto knihu vnímám jako jednu z nejvíce přitažlivým dějem, temnou atmosférou, vynikajícím promyšlením a zdrcujícím koncem. Vynikající práce a naprostá spokojenost na kterou se nezapomíná.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

První kniha, kterou jsme od Murakamiho dostal do ruky a také první kniha, která se mi na dobro zaryla do paměti. Kniha napsaná s velikým stylem, citem a naprostou krásou, kterou vnímáme na každé stránce tohoto přepychu.

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Irvingova povídková ... zde můžeme pochytit jeho nadané psaní a i jeho "slabší" chvilky, všech osm povídek má něco do sebe avšak, některé ty méně povedené zde vystihneme spíše jako ukázku něčeho nového co ve tvorbě Irvinga ještě neznáme, alespoň tak to na mne zapůsobilo. Co se týče geniality promyšlení Pana Irvinga, povídky jako Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda, Málem až v Iowě a Brennbarovy bláboly zde září nejvíce z celé této sbírky. Příjemné počtení na jedno nudné odpoledne ve škole.

22.03.2011 4 z 5