Cirrina Cirrina komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Pamatuji se, jak mne kniha nadchla, četla jsem v mládí. Dodnes ji mám na očích v knihovně. Už pohledna její hřbet mne zahřeje.
Po přečtení komentářů mne láká začíst se znovu jako hooodně dospělý člověk a zjistit, jak na mne situace, děj a vztahy budou působit nyní.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ano, nedá se komentovat. Vše je v ní. A zbožňuji a doporučuji mluvenou verzi - audioknihu:
jako první jsem slyšela Eduarda Cupáka a běhal mi mráz po zádech. To bylo ještě na kazetě. Hledala jsem nahrávky pohádek do auta pro děti a objevila v knihovně poklady. Později jsem našla nahrávku od Viktota Preisse - po p. Cupákovi jsem ji nemohla naposlouchat. A to mámhlas p. Preisse velmi ráda. Myslím, že jsem měla knihu příliš spojenou s Cupákovým přednesem. Je fantastický. Ale po časejsem byla schopná poslouchat i Preissovu verzi, tu mámna CD a pouštím si v autě dodnes :-)

31.05.2016 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Moje první kniha od Pavla Čecha. A musím sepochlubit, přímo odněj věnovaná:-).
Zbožňuji obrázky Pavla Čecha, sleduji jeho tvorbu, knihy i obrazy. K Čertovi se vracím nejraději. Vždy mne pohladí na duši a jemně potěší. A ilustrace přesně vychází z mého snového světa. Pro mne - DOKONALÉ!

31.05.2016 5 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Hluboce mne zasáhlo, když jsem ji četla. (Dle mne nečíst ve špatném životním období...) A skvěle napsané, prostě Marquéz. Líbí se mi, doporučuji, další komentáře jsou zbytečné, vystihujících to krásné je tu dost :-)

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

neskutečně nadčasová kniha. Dokonalý pohled na různé formy lidského žití. V Siddharthovi je tolik myšlenek, tolik objasnění pravdy o životě...
Také jsem četla ve 20ti a velmi mne ovlivnila. Od té doby se k ní vracím... tak jako on i já vidím věci s přibývajícími lety jinak, to my všichni. Ale tato kniha mne nasměrovala k lepšímuuvědomnění si sebe i pro mne doopravdy podstatných hodnot. Jsem přesvědčena, že díky této knize vnímám lépe život.

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Úžasné. Souhlasím s komentářem nemám slov.... Kniha, která mne vtáhla do čtení jedním dechcem....Nosila jssem ji ty dny všude s sebou, četla jsem ve frontě na pokladnu... Tohle nikdy nedělám.

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Kniha mne natolik vtáhla, že jsem se několik stránek (3?) před koncem dostala do stavu, kdy jsem ji nedokázala dočíst s pocitem, že nechci opustit příběh. To se mi ještě nestalo. Autora a jeho formu psaní zbožňuji.

První říkadla První říkadla Helena Zmatlíková

skvělá volba pro první čtení :-)

31.05.2016

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

příběh mne strhl, souhlasím, že mne některé zápletky iritovaly nebo rozčilovaly, ale dějmne nepustil a přečetla jsem v mládí jedním dechem. Klasika,která by neměla vpovinné četbě chybět. I pro ten styl.

31.05.2016

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Lepší jak film. Četla jsem po Tančím tak rychle jak dokůžu, takže první část mi přišla napsaná jako podprůměrný románek. Nakonec jsem se prokousala a nelitujia doporučuji. I když to není zrovna odpočinek. Ten s magorem na stránkách nenajdete. Poutavý příběh, napínavý, smutný dramatický, plný napětí, zla i odvahy. O vůli najít sílu a jít dál, zvládnout to...

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

kniha nejen o koních.... Dobře zpracované určité vlastnosti lidí,jejich chování, vše přehledně podané a kdo chce, uvědomí si během čtení tétoknížky spoustu věcí. I ten, kdo o koních neví vůbec nic.

Všechna špína světa Všechna špína světa Gabriel García Márquez

Určitě stojí za to ji přečíst.Z Marquezových knih se mi četla nejlehčeji (řekla bych oddechovka). Což teprve teď mne napadá, jak koukám na komentáře zde, bylo asi tím, že to byla prvotina a ještě to neměl tak "vypilované"