cielle cielle komentáře u knih

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Velmi čtivě napsaná kniha se spoustou zvratů a napínavých částí. Hlavní postava - Malcolm Ainslie - je velmi sympatický muž, díky kterému je vyšetřování dvojnásobných vražd o to zajímavější..Doporučuji k přečtení:)

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Tak tuhle knihu sem jako malá přečetla opravdu hodněkrát. Je úžasná a to nejen pro mladé milovníky koní :)

Žert Žert Milan Kundera

Tuto knížku jsem musela přečíst povinně kvůli referátu, ale nakonec mi to vůbec nevadilo, protože se mi celkem zalíbila. Ukázala, že zažertovat si v době, kdy nám tu vládli komunisté, nebyl tak úplně dobrý nápad. Hlavní postavě to rozhodně změnilo život.

30.11.-0001 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

V knize je spoustu výstižných momentů a myšlenek, které opravdu mohou a měly by ovlivnit náš přístup k životu.

03.09.2015 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nádherný průřez časem, odlišnými kulturami, odlišnými městy, odlišnými sociálními třídami a odlišnými povahami lidí..

11.07.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tento příběh nepostrádá nic, co by v rámci svého žánru měl mít!

23.05.2014 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tato povídka neukazuje nespavost jako zžíravou touhu po kýženém spánku, jehož hlavní hrdinka nemůže dosáhnout. Nespavost, jak je autorem popsána, se stává prostředkem. Díky tomu, že protagonistka příběhu nepociťuje žádnou únavu i přes několik dní trvající bdělost, si postupně uvědomuje rutinnost svého smysl postrádajícího života..
Zajímavé, otevřené, nijak strhující :)

23.05.2014 3 z 5

Oheň Oheň Henri Barbusse

Oheň jsem musela přečíst kvůli referátu a moc se mi to teda nelíbilo. Pro holky tohle asi není. I když válečné romány třeba od Remarqua mě bavili, tak tohle byl jen popis války, bez žádného děje.

30.11.-0001 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Da Vinci code se mi líbil možná o něco víc, ale jinak je i tato knížka od spisovatele Browna velmi napínavá, má strhující děj, a když už začnete číst, těžko se odtrhnete. Robert Langdon je myslím sympatická postava a baví mě s ním prožívat jeho zážitky:) Jsem velmi zvědavá na filmové zpracování!