ChristineGilgun ChristineGilgun komentáře u knih

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Tak tohle bylo skvělý. Kvalitní severská detektivka se super dvojkou detektivů. A jelikož mi Rudi chybí už teď, chvátám pro druhej díl!

23.03.2024 5 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Rozhodně lepší, než Kopírák.
Tady se zápletka rozjíždí rozhodně rychleji, takže neumíráte nudou jako na začátku Kopíráka. Zápletka je celkem originální a zajímavá, četlo se to dobře ale konec je fakt přitaženej za vlasy a už zbytečně moc "vyhajpovanej".. Pachatel se najednou z ničeho nic vynořil, protože byl za celou dobu zmíněnej v ději tak třikrát, takže člověk onu osobu vůbec nepovažoval za důležitou, natož za vraha. Což by mohlo být na jednu stranu dobře, že člověk hned neuhádne pachatele, ale tímhle způsobem se díky tomu ani nekoná žádný "wow", protože na tu postavu hned zapomenete.
Jako celek to ale hodnotím i tak dobře, protože děj udržel mou pozornost a mysím si, že pokud autorka bude dál zlepšovat své podávání příběhů (viz. značný zlepšení od Kopíráka), tak se snad do třetice dočkáme kvalitní detektivky, protože autorka na brutálních detailech nešetří.

23.03.2024 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Pavel Růžek

Stejně jako "Bez Tebe" super.. Chvilkama takovej českej Bukowski :) Takovýhle psaní mám ráda, teď už jenom sehnat titul "Bez růže" :)

14.02.2024 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Ok, tohle normálně nečtu takže jsem moc nevěděla co čekat, ale zaujala mě hezká obálka a anotace taky nepůsobila úplně přeslazeně, tak jsem tomu dala šanci, vzhledem k povyku okolo Hooverové poslední dobu.
A tyjo, musím říct, že to bylo celkem příjemný překvapení - čtivý (přečtený za jeden den, hehe), příběh byl dle mýho reálnej a ne úplně přitaženej za vlasy jak to v tomhle žánru většinou bývá.. Žádná extra slaďárna.. Samozřejmě nějaký to klišé tam bylo, ale ani tak to
nepůsobilo blbě.
Takže nakonec příjemný chytlavý počtení :)

14.02.2024 4 z 5

Chlapec s rybí hlavou Chlapec s rybí hlavou Eliška Beranová

Jak už tu někdo psal - krásně divná knížka.
Zvláštní pocity ve mě vyvolávaly popisy různých věcí.. takovou zvláštní "nostalgii", občas jsem cítila i vůni vzduchu když zapadalo nebo vycházelo slunko mezi budovama.. cítila jsem co postavy v některých
momentech prožívaly.. víc asi nevím co napsat, těžko se tohle dílo recenzuje. Ale co vím je to, že ač jsem si knížku půjčila v knihovně, rozhodně si ji i pořídím do mojí přetékající knihovny, páč je tenká, ale vlastně hrozně rozsáhlá:)

31.01.2024 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Dočteno. Jsem nadšená, Kerouac nezklamal.. Ale knížku opravdu těžko nějak zrecenzovat. Kdo v sobě nemá aspoň špetku volnomyšlenkáře a dobrodruha zřejmě tohle dílo neocení, protože ho ani nepochopí. Já k tomu můžu říct jen to, že jsem zrovna otočila poslední stránku a hned otvírám stránku první Dharmových tuláků.

21.12.2023 5 z 5

Nic Nic Janne Teller

Trošku mě překvapuje nižší hodnocení. Na knížku jsem narazila úplně náhodou. Zaujal především název, téma a hlavně to, že kniha byla dřív zakázaná, ale teď je i v některých povinných seznamech četby.
Wow! Je to tenká knížka, ale hrozně mě bavila a rozhodně doporučuju přečíst, na tohle si totiž musí každej udělat názor sám :)
Určitě vyhledám i jiný díla téhle autorky.

06.11.2023 5 z 5

Bez tebe Bez tebe Pavel Růžek

Nevím ani vlastně, co napsat.
Byla to jízda, syrová, vtipná,smutná.Díky tomu, že je to skutečnej příběh, to mělo svoje kouzlo. Člověk asi pochopí víc, až knihu přečte.
Tohle dílo mě tak chytlo, že už pomalu dočítám i předchozí díl - Bez kůže.
Doporučuju,víc ať každej posoudí sám :)

31.08.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

První očekávání byly veliký.
Ale bohužel taky zbytečný. Námět na příběh sám o sobě dobrej, to že se tam pořádně něco začne dít až za polovinou knížky bych taky přešla - zas byl aspoň dobře popsanej příběh,co se mezitím odehrával v pozadí.
Ale totálně nelogický chování postav a celkově spoustu nedomyšlených věcí už mi vadí, to že jsem odhalila jednoho z vrahů téměř okamžitě, to už je asi to poslední.
Od autorky, která má prý tomuhle odvětví pracovně blízko, jsem fakt čekala víc.

Rozhodně to není odpad, u čtení jsem neměla potřebu knížku odkládat, ale je na čem pracovat.. trošku se zdráhám se pouštět do její další knihy, co brzo vyjde, ale šanci tomu možná dám.

06.04.2023

Obřad Obřad Carmen Mola

Po čtení některých komentářů jsem myslela, že se nezačtu, ale začetla jsem se dost rychle.
Kupodivu ani španělský jména mi nedělaly problém, zas tolik jich tam ve finále není.
Děj není klišé,není předvídatelný, případ a modus operandi je celkově zajímavý.
Je pravda, že na 100% to není, ale já se těším na další díl, který si hned jakmile výjde přečtu, protože mě tahle nová detektivní série příjemně překvapila a jsem celkem napjatá, co bude dál.

20.03.2023 4 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Tak jak začít.. moc často se do YA fantasy nepouštím.Ale děda byl včelař, takže jsem nemohla přehlídnout krásnou obálku a jako milovníka lesů mě zaujala i anotace.. A musím říct, dlouho jsem nic takovýho nečetla, atmosféra Amity Falls si mě omotala kolem prstu hned a stejně tak i vzhlížející a nabádající okolní les.
Jenže v poklidným městečku se pomalu ale jistě začíná schylovat k masakru.

Mohla bych psát dál, ale myslím že bude lepší, když tohle pohádkový, magický a zároveň temný město navštíví každej sám.
Kéž bych si stránky víc ušetřila a neslupla to za dva dny (nemít potřebu spánku, byl by to jeden)

Doporučuju všema deseti, po dlouhé době se objevilo fakt něco originálního

14.03.2023 5 z 5

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Příjemný čtení, měla jsem při něm takovu tu zvláštní ,,nostalgii´´.
Vypravěčka popisuje a všímá si zejména maličkostí očima ženy,která se rozhodla žít sama.
K zamyšlení,doporučuju :)

10.03.2023 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Nezklamalo.
Viděla jsem sice prvně seriál,což vůbec nevadilo .Ač vzezření Beoccy mě trochu překvapilo:D
Děj je napsaný čtivě,čtenáře vtáhne snad hned od začátku,
a i když příběh znám,nemůžu se dočkat dalších dílů. Vlastně je to trochu jako pocit něčeho nového,jak už je v komentáři pode mnou.

02.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Moje první knížka od Bryndzy.
Přečtený za dva dny, takže to asi mluví za vše :)
Konec trošku rychlej a mírně přitaženej za vlasy, ale jinak super.
Určitě sáhnu po dalším případu Fosterové :)

08.11.2022 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Super případy,dobře pokládaný otázky od Lucky. Přečteno jedním dechem:)

06.11.2022 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mám jednu otázku..Proč má proboha tahle knížka tak nízký hodnocení?
Četla jsem ji někdy cca v 16-17 letech , ted po skoro 7 letech znovu a pořád baví stejně :)

13.10.2022

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Boží! Super počtení, jsem nadšená,přečteno dost rychle a je to fakt lahůdka.
Zrovna tohle historický období mi sice nic moc neříká, ALE není to vůbec problém co se týče příběhu ,vzadu je vše přehledně vysvětlený a případně se dají věci dohledat,žejo :)
I mezi tou vší krví a kusy mozku, člověk prostě musí mít občas úsměv na tváři ,když čte některý dialogy hlavních hrdinů a velký plus je určitě i nějaká ta dávka magie a kouzel.

Byla to moje první knížka od Červenáka a mezi čekáním na další díl, sáhnu určitě i po jiným titulu od něj.

28.08.2022 5 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Dlouho jsem se u cestopisu tak nepobavila.
Některý zážitky teda člověk asi fakt nechce zažít,hlavně asi ten první:D ale kniha skvělá.
Ráda si ji určitě někdy prolistuju znovu :)

Navíc kniha obsahuje k některým tématům i historické vysvětlivky apod. takže za to taky plus :)

18.08.2022 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Oproti komentářům pode mnou musím říct,že se mi to četlo dobře, Hans Rekke alias takovej temnější Sherlock mi byl sympatickej.
Je pravda, že ze začátku má člověk docela guláš ve jménech ,ale na to se dá rychle zvyknout a další díl si určitě přečtu :)

13.08.2022 4 z 5

Pastýřka Pastýřka Janet White

Krásná knížka. O tom,jak je důležité se nenechat odradit od svých snů.
Jako milovník tohohle ,,punkovýho" smýšlení a všelijaké přírody jsem nadšená.
Zhltla jsem jí jedním dechem a potom jsem si dohledávala zmíněný ostrov,na kterém paní žila.
Už je samozřejmě napráskaný turisty a bary ale věřím,že byl krásný.
Knížka rozhodně dostává svoje VIP místo v knihovničce a tahle odvážná paní je rozhodně moje hrdinka :)

25.07.2022 5 z 5