ChristineGilgun ChristineGilgun komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

No, tak po přečtení téhle knížky můžu říct, že je jediný štěstí ,že to čtu tak pozdě a nemusím čekat na překlad dalších dílů ,protože bych to asi nevydržela. Boží, chytlavý a přesně tenhle styl temné středověké fantasy mi v poslední době mezi těma všema YA knížkama s opakujícím se dějem s čarodějkama,mágama a tak dále chyběl !
Nechápu,proč jsem to tak odkládala.
Kdyby byl náhodu někdo se čtením taky tak pozadu jako já, rozhodně doporučuju. :)

16.05.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tak tímhle jsem si byla jistá už podle anotace, a trefila jsem se.
Z tohohle temně magickýho světa s detektivní zápletkou a nádechem krásné Sicílie jsem unešená,nejsou tu podle mně žádný zbytečný pasáže a děj hezky odsýpá.
Těším se na další 2 díly :)

22.04.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavý,k zamyšlení pro nás pro všechny, ať už deprese máte nebo nemáte,protože tady to zdaleka není jen o tom.
Přečtený za 2 dny a to jen kvůli tomu,že člověk holt spát musí.Hrozně mě bavilo s Norou procházet všechny její paralelní životy a sledovat,kde teda vlastně bude nejvíc spokojená?
Konec možná spoustu lidí tuší,podle toho co jsem tady četla,ale v tomhle případě to na kvalitě příběhu a myšlenky vůbec neubírá.
Dávám ještě menší plus za Thoreaua :)

21.03.2022 5 z 5

Praví bastardi Praví bastardi Jonathan French

Chytlo, bavilo a nepustilo.
Postavy jsem si dost oblíbila, už ať je venku další díl.

15.03.2022 5 z 5

Sídlo červa Sídlo červa George R. R. Martin

Nečekala jsem od toho moc, hlavně jako čtenář kterýho táhne spíš fantasy než sci-fi.. Ale wow, tohle je boží. Napjatá jsem otáčela stránku za stránkou a najednou byl konec. A ta atmosféra kterou je celá (ač tenká, bohužel) knížka nasáklá.. Výborný.

20.11.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Prvně jsem se bála,že to bude klasická přeslazená rádoby YA "fantasy", ale tohle je fakt dobrý. Už mám nachystaný další 2 díly, četlo se to samo. Samozřejmě jako někdo, kdo čte klasickou fantasy, mám na to trošku jiný pohled, možná by to chtělo víc emocí do postav.. Ale pro mín náročný čtenáře je tohle skvělá volba.

20.11.2021 4 z 5

Hra na smrt Hra na smrt David Almond

Jak už je tu psáno, kupováno v temném emo období.
Přečtený asi 4x i za těch několik let a furt baví.Jedna z knížek,ke které vím,že se vrátím.A né jednou.

09.10.2021 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Čtivý,napínavý,úsměvný,líbila se mi rozmanitost a popis příšerek a ti staří vandráci mi fakt přirostli k srdci.
Určitě se vrhnu na druhý,i třetí díl.

09.10.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Tohle se četlo úplně samo, skvělý!

15.07.2021 5 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Skvělý čtení, ani chvilku jsem se nenudila a doufám, že až se zase někdy Forest, Bára a Samuel s Dodynkou vydají na další dobrodružství, přijde i další knížka :)
Děkuji za možnost si přečíst tenhle upřímný cestopis a už se těším, až si pořídím vlastní dodávku :)

25.06.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Zajímavá a originální knížka :)
Černější humor v kombinaci s tématy a životními situacemi, nad kterými občas všichni přemýšlíme.Jen mě trochu zaskočil dost nečekaný a rychlý konec :D
Jinak hodnotím určitě pozitivně :)

13.09.2020 5 z 5