Pastýřka

Rok sama na ostrově Aroa u Nového Zélandu. Bez elektřiny, rádia, teplé vody. A spolu s ní obrovské stádo ovcí, o které se musí postarat. Léčit je, zachraňovat z moře, když spadly z útesu, pomáhat jim při komplikovaných porodech. Janet White, autorka jedinečné autobiografické prózy, tu žila svůj sen. V osmnácti letech odmítla nastoupit na univerzitu v Cambridgi a rozhodla se, že bude pastýřkou. Pracovala na farmách v Anglii a Walesu, až našla útočiště v samotě ostrova, odkud ji nakonec vyhnal brutální útok, při němž málem přišla o život. Pastýřka je románem, v němž věcně, a přitom se zvláštní citlivostí vypráví o svém dobrodružném životě spojeném se zvířaty, pobýváním v přírodě a nutností obstát v mužském světě. Je to neobyčejný příběh o hledání svobody a místa v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417915/pastyrka-rYV-417915.png 4.113
Literatura světová, Biografie a memoáry, Příroda, zvířata
Vydáno, Paseka

The Sheep Stell, 1992

Kniha Pastýřka

Vicusss

Nádherná kniha, krásna príroda a úžasný životný príbeh. Toto je presne ten typ knihy "antidepresívum", ktorú by mal čítať každý, kto už je predávkovaný všetkou tou technológiou naokolo. Naozaj krásne, občas napínavé tak ako v každom živote býva aj napätie, ale autorka ukazuje aj lásku k prírode, zvieratám, silu a odhodlanie plniť si sny a nevynechala aj pár dojímavých chvíľ. Všetko, o čom je život, ktorý sa neprežíva ale naozaj žije.

Pavlína197

Mně se knížka líbila moc, od první do poslední stránky. Asi proto, že mám odjakživa podobný pohled na přírodu, krajinu a vše živé. Líbí se mi, jak to autorka popsala a vyjádřila, jako bych tam všude byla s ní a viděla a cítila to, co ona. Obdivuji její odvahu jít za svým snem.

Sidonia

Krásná kniha, hrdinka odvážná, plná svobody,prožila zajímavý život. Významný také pohled na zemědělství v západních zemích - porovnávala jsem s našimi podmínkami v mi. století.
Poučné.

katarina4591

Velice krásný příběh plný lásky k životu. Ke zvířatům, rostlinám, krajině. K divočině. Takový trochu Muir a Leopold v ženských gumácích. Ostatně vedle těchto autorů jsem knížku po dočtení umístnila. Děkuji.

Péťa1950

Anotace je obsažná. Těžko chápu způsob života na farmách s ohromnými stády ovcí a dalšími hospodářskými zvířaty, protože u nás na podobné hospodaření nejsou přírodní ani prostorové podmínky. Pro mě je ten životní příběh jako z jiného světa. Nejvíce mě zaujal popis přírody, hříček počasí a celkově životní prostředí v protilehlých částech světa.

pajaroh
22.11.2019

Život J. White je inspirativní, originálni a zajímavý, ale jakkoliv je schopná pastýřka, spisovatelka to není. Svůj životní příběh líčí velmi jednoduše, s velkým časovým i "místním" odstupem. Ale to už je riziko autobiografie. Občas mi její životní rozhodnutí přišla šílená (15 let obhospodařovat 2 farmy vzdálené přes půlku Anglie...).
A přestože se má literární duše moc neuspokojila, jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky, protože mi dala zajímavý pohled na jeden životní příběh.

douchová
17.11.2019odpad!

Bohužel fakt špatné.
Sáhla jsem po knize kvůli tématu, které mne zajímá, ale to zpracování, které je tak na úrovni špatné slohovky, jsem prostě nepřekousla.

Autor knihy

Janet White