Chris146 Chris146 komentáře u knih

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Po té spoustě nadšených komentářů jsem od knihy čekala mnohem víc. Byla to nudná scifi s divným hlavním hrdinou. Dočetla jsem na stranu 45 a potom už jsem přeskakovala dojemné dopisy manželce o kocourovi. Celé stránky i kapitoly jsem jen prolistovala. Hlavní hrdina mi nepřišel moc přesvědčivý, jeho víra v Boha byla víceméně otravná a dopisy manželce jakbysmet. Autorův styl mne nijak nevtáhl do příběhu a číst knihu stránku po stránce mi přišlo jako ztráta času. Dávám tři hvězdy, neurazí, nenadchne.

23.01.2017 3 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Ze začátku jsem byla ke knize dost skeptická. Hlavní postavy mi přišly až neuvěřitelně mimo - nejvíc matka s věšteckými schopnostmi. Ale potom jsem si na jejich výjimečnost zvykla a právě jejich atypičnost mě bavila. Příběh samotný ubíhá pozvolna a nutí k zamyšlení. Na Alexe Woodse jen tak nezapomenu.

05.08.2019 5 z 5

Čtvrtá zeď Čtvrtá zeď Sorj Chalandon

Moje třetí kniha od Chalandona, nezklamal. Ze začátku mám vždycky problém se začíst, tak do poloviny odsýpá děj poměrně pomalu. S odletem do Bejrútu se všechno mění. Potom už jsem knihu nemohla odložit. Skvěle vykreslená válka a hlavně to jak poznamená hlavního hrdinu, který přijel z mírové Francie.

08.12.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Za mě jednoznačně zklamání. Knížka mě moc nebavila, od začátku bylo jasné jak to dopadne. Asi jsem na podobné knihy moc stará (28).

27.06.2014 2 z 5

Až vyprší čas Až vyprší čas Elina Hirvonen

Za mě pět hvězd. Není to moc akční kniha, ale stejně mě dostala. Filozofování postav mi nevadilo, protože si občas kladu podobné otázky. Chvílemi mi bylo při čtení hodně smutno.

09.04.2017 5 z 5

Nad propastí byla tma Nad propastí byla tma Auður Ava Ólafsdóttir

Zvláštní kniha. První část mě moc nebavila a měla jsem problém se začíst. Vadilo mi, že kniha nemá členění na kapitoly a litovala jsem, že jsem se do čtení vůbec pustila. Druhá část mě bavila a knihu jsem nechtěla vůbec odložit. Jako celek stála za přečtení.

15.01.2019 4 z 5

Kladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběte Kladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběte Dalibor Gregor

Spousta zajímavostí ze života hříběte Emilky v Kladrubském hřebčíně. Dvojjazyčný text je doprovázený fotografiemi hříbat od narození až do jednoho roku. Fotografií je hodně a jsou opravdu vydařené. Kniha mě bavila i když je určena primárně pro děti.

01.06.2018 5 z 5

Za hlasem ztracených koní Za hlasem ztracených koní Buck Brannaman

Skvělá knížka o koních. Moc mě bavila. Buckův život i práce je inspirativní.

04.06.2017 5 z 5

Syn teroristy - Každý má možnost volby Syn teroristy - Každý má možnost volby Zak Ebrahim

Tahle útlá knížka se mi do rukou dostala náhodou. Moc se mi líbila. Zak popisuje jak činy jeho otce zničily jeho rodinu, jak se vyrovnával se ztrátou otce i tyranií ze strany otčíma. Má můj velký obdiv za to, že se stal mirumilovným člověkem po tom všem, čím si musel projít.

06.05.2017 5 z 5

O koních aneb Jezdectví bez iluzí O koních aneb Jezdectví bez iluzí Dana Kusebauchová

Knihu si netroufám hodnotit z odborného hlediska, ale jako jezdci - začátečníkovi se mi líbila. Nejvíce kapitola o tom, že koně nedělají naschvály . :D

13.04.2017 4 z 5

Nefilim Nefilim Asa Schwarz

Zalíbila se mi obálka, přečetla jsem si anotaci a říkala, si, že to bude blbost. Ale zkusila jsem ji a nakonec se mi kniha líbila. Hlavně nápad s nefilim a odvážná hlavní hrdinka.

16.08.2016 4 z 5

Zvláštní příběh rodiny F Zvláštní příběh rodiny F Kevin Wilson

Příště si žádnou knihu s bramborou na obalu neponesu domů. Ze začátku byla kniha vtipná, jakmile si člověk zvykne na podivnosti rodiny Fangových, začne spíš nudit. Od poloviny už to za moc nestálo, bohužel.

20.12.2015 3 z 5

Trafikant Trafikant Robert Seethaler

Žádná velká očekávání jsem neměla. kniha mě mile překvapila. Děj se odehrává v roce 1938 a vzhledem k tomu co se teď ve světě děje je aktuální i dnes. Rozhovory kluka z vesnice se Sigmundem Freudem jsou třešničkou na dortu.

01.02.2015 5 z 5