Kladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběte

Kladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběte https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381339/bmid_kladrubacci-aneb-vypraveni-starokla-bry-381339.jpg 5 3 2

V jedinečné celobarevné fotografické publikaci určené pro děti a mládež je zachycen první rok života hříbat starokladrubských koní v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, který byl v lednu 2002 prohlášen národní kulturní památkou. Dvojjazyčné texty v češtině a angličtině Ing. Jindry Baudisové a fotografie Ing. Dalibora Gregora přiblíží čtenářům nejen život hříbat, ale také významné společenské a sportovní události, které se pravidelně konají v areálu hřebčína. Kniha připomíná jak unikátnost samotného hřebčína, tak plemene koní v něm chovaného.... celý text

ssissi
21.06.2020 5 z 5

Opravdu nádherná hodnotná kniha, text i fotografie velmi zdařilé , vhodná i pro dospělé.

Chris146
01.06.2018 5 z 5

Spousta zajímavostí ze života hříběte Emilky v Kladrubském hřebčíně. Dvojjazyčný text je doprovázený fotografiemi hříbat od narození až do jednoho roku. Fotografií je hodně a jsou opravdu vydařené. Kniha mě bavila i když je určena primárně pro děti.

koně pro děti chovatelství, chov Kladruby nad Labem hřebčíny starokladrubský kůň

Autoři knihy

Dalibor Gregor
česká, 1963
Jiří Machek
česká, 1970

Kniha Kladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběte je v