OnlineChris146

Příspěvky

Vesmír versus Alex WoodsVesmír versus Alex WoodsGavin Extence

Ze začátku jsem byla ke knize dost skeptická. Hlavní postavy mi přišly až neuvěřitelně mimo - nejvíc matka s věšteckými schopnostmi. Ale potom jsem si na jejich výjimečnost zvykla a právě jejich atypičnost mě bavila. Příběh samotný ubíhá pozvolna a nutí k zamyšlení. Na Alexe Woodse jen tak nezapomenu.

05.08.2019


Nad propastí byla tmaNad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir

Zvláštní kniha. První část mě moc nebavila a měla jsem problém se začíst. Vadilo mi, že kniha nemá členění na kapitoly a litovala jsem, že jsem se do čtení vůbec pustila. Druhá část mě bavila a knihu jsem nechtěla vůbec odložit. Jako celek stála za přečtení.

15.01.2019


Kladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběteKladrubáčci aneb vyprávění starokladrubského hříběteDalibor Gregor

Spousta zajímavostí ze života hříběte Emilky v Kladrubském hřebčíně. Dvojjazyčný text je doprovázený fotografiemi hříbat od narození až do jednoho roku. Fotografií je hodně a jsou opravdu vydařené. Kniha mě bavila i když je určena primárně pro děti.

01.06.2018


Za hlasem ztracených koníZa hlasem ztracených koníBuck Brannaman

Skvělá knížka o koních. Moc mě bavila. Buckův život i práce je inspirativní.

04.06.2017


Syn teroristy - Každý má možnost volbySyn teroristy - Každý má možnost volbyZak Ebrahim

Tahle útlá knížka se mi do rukou dostala náhodou. Moc se mi líbila. Zak popisuje jak činy jeho otce zničily jeho rodinu, jak se vyrovnával se ztrátou otce i tyranií ze strany otčíma. Má můj velký obdiv za to, že se stal mirumilovným člověkem po tom všem, čím si musel projít.

06.05.2017


O koních aneb Jezdectví bez iluzíO koních aneb Jezdectví bez iluzíDana Kusebauchová

Knihu si netroufám hodnotit z odborného hlediska, ale jako jezdci - začátečníkovi se mi líbila. Nejvíce kapitola o tom, že koně nedělají naschvály . :D

13.04.2017


Až vyprší časAž vyprší časElina Hirvonen

Za mě pět hvězd. Není to moc akční kniha, ale stejně mě dostala. Filozofování postav mi nevadilo, protože si občas kladu podobné otázky. Chvílemi mi bylo při čtení hodně smutno.

09.04.2017


Kniha zvláštních nových věcíKniha zvláštních nových věcíMichel Faber

Po té spoustě nadšených komentářů jsem od knihy čekala mnohem víc. Byla to nudná scifi s divným hlavním hrdinou. Dočetla jsem na stranu 45 a potom už jsem přeskakovala dojemné dopisy manželce o kocourovi. Celé stránky i kapitoly jsem jen prolistovala. Hlavní hrdina mi nepřišel moc přesvědčivý, jeho víra v Boha byla víceméně otravná a dopisy manželce jakbysmet. Autorův styl mne nijak nevtáhl do příběhu a číst knihu stránku po stránce mi přišlo jako ztráta času. Dávám tři hvězdy, neurazí, nenadchne.

23.01.2017


Čtvrtá zeďČtvrtá zeďSorj Chalandon

Moje třetí kniha od Chalandona, nezklamal. Ze začátku mám vždycky problém se začíst, tak do poloviny odsýpá děj poměrně pomalu. S odletem do Bejrútu se všechno mění. Potom už jsem knihu nemohla odložit. Skvěle vykreslená válka a hlavně to jak poznamená hlavního hrdinu, který přijel z mírové Francie.

08.12.2016


NefilimNefilimAsa Schwarz

Zalíbila se mi obálka, přečetla jsem si anotaci a říkala, si, že to bude blbost. Ale zkusila jsem ji a nakonec se mi kniha líbila. Hlavně nápad s nefilim a odvážná hlavní hrdinka.

16.08.2016


Zvláštní příběh rodiny FZvláštní příběh rodiny FKevin Wilson

Příště si žádnou knihu s bramborou na obalu neponesu domů. Ze začátku byla kniha vtipná, jakmile si člověk zvykne na podivnosti rodiny Fangových, začne spíš nudit. Od poloviny už to za moc nestálo, bohužel.

20.12.2015


TrafikantTrafikantRobert Seethaler

Žádná velká očekávání jsem neměla. kniha mě mile překvapila. Děj se odehrává v roce 1938 a vzhledem k tomu co se teď ve světě děje je aktuální i dnes. Rozhovory kluka z vesnice se Sigmundem Freudem jsou třešničkou na dortu.

01.02.2015


Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Za mě jednoznačně zklamání. Knížka mě moc nebavila, od začátku bylo jasné jak to dopadne. Asi jsem na podobné knihy moc stará (28).

27.06.2014