Čtvrtá zeď

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1982. Dvaatřicetiletý Georges se rozhodne splnit slib, který dal umírajícímu příteli, opouští ženu a čtyřletou dcerku a vydává se do Libanonu inscenovat slavnou Antigonu Jeana Anouilha. Jelikož je země zmítaná válkou, je smyslem celého projektu spojit na jevišti herce vzešlé z rozdílných politických a náboženských uskupení, zapřisáhlé protivníky, předvést harmonickou souhru na pozadí sutin, a propojit tak znepřátelené komunity ve společném snu o míru. Dokáží drúzové, Palestinci, křesťané, šíité a křesťanští falangisté překročit svůj stín a uvolnit napětí, které mezi nimi panuje? Georges ve svém životě zatím poznal jen revoltu, skutečnou válku nikoliv. Najednou se v ní však ocitá – ta válka ovšem není jeho a nechápe ji. Poznává strach, ohrožení, atentáty a hrůzu z boje, ale i nadále se snaží zachránit projekt svého přítele, plán, jenž se postupně stává jeho vlastním. A ten plán ho změní navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238341/ctvrta-zed-zJW-238341.jpg 47
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Le quatrième mur, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Čtvrtá zeď

Přidat komentář
palka452
26.08.2018

Jeho knihy jsou plné kamarádství a soudržnosti jedny z nejlepších knih které jsem za poslední léta četla Škoda že jich není přeloženo víc..

Chris146
08.12.2016

Moje třetí kniha od Chalandona, nezklamal. Ze začátku mám vždycky problém se začíst, tak do poloviny odsýpá děj poměrně pomalu. S odletem do Bejrútu se všechno mění. Potom už jsem knihu nemohla odložit. Skvěle vykreslená válka a hlavně to jak poznamená hlavního hrdinu, který přijel z mírové Francie.


Autor a jeho další knihy

Sorj Chalandon
tuniská, 1952

Kniha Čtvrtá zeď je v

Právě čtených1x
Přečtených7x
Doporučených4x
Knihotéce27x
Chystám se číst18x
Chci si koupit4x