Syn teroristy - Každý má možnost volby

Důvěrná zpověď chlapce vychovaného otcem-teroristou, který si na rozdíl od něj vybral odlišnou cestu. Zaku Ebrahimovi bylo pouhých sedm let, v roce 1990 jeho otec El-Sayyid Nosair zastřelil vůdce Židovské obranné ligy. Po otcově uvěznění byla rodina neustále pronásledována a perzekuována. Přestože radikalizovaného otce formovala fanatická víra, u jeho plachého syna nenávistné ideje neuspěly. Čím byl starší, tím více si uvědomoval hrůzný dopad otcových činů a rozhodl se svůj život zasvětit podporování míru. Zak Ebrahim se narodil v Pittsburghu v Pensylvánii 24. března 1983 jako syn egyptského průmyslového inženýra a americké učitelky. Zasvětil svůj život jasnému vymezení se proti terorismu a šíření poselství mírů a nenásilí. Jeff Giles píše pro The New York Times Book Review, Rolling Stones a Newsweek a je redaktorem týdeníku Entertainment Weekly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288352/ted-syn-teroristy-kazdy-ma-moznost--j1o-288352.jpg 3.234
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Noxi

The Terrorist's Son: A Story of Choice, 2014

Kniha Syn teroristy - Každý má možnost volby

blackoutzuzi

Kdo by to byl řekl, že tak kratičká kniha ve vás zanechá tolik. Jaké je to být synem teroristy? Jaké to je, když se na vás ostatní dívají skrz prsty, i když vy za to, kdo je váš otec a to, čeho se dopustil, vlastně vůbec nemůžete? Jaké to je snášet celoživotní nálepkování? Syn teroristy o tom všem vypráví ve své knize, která je především o tom, že každý z nás má možnost volby. Zaku Ebrahimovi bylo jen 7 let, když jeho otec zastřelil vůdce Židovské obranné ligy. A vyrostl z něho muž se silně vyvinutým smyslem pro morálku a spravedlnost. Vybral si naprosto odlišnou cestu životem než jeho otec. Protože to, jací jsou naši rodiče ještě zdaleka nepředurčuje to, kým se staneme my. Doporučuji, pokud si chcete rozšířit obzory.

pencikjiri

Kdo chce trochu pochopit problémy současného světa, tak doporučuji tuto knihu. Ne, že Vám je objasní, ale pomůže jako další kamínek mozaiky trochu lépe pochopit současné problémy světa spojené s radikálním islámem a radikalismem jako takovým...

nanana
12.12.2018

"Každý má možnost volby. Dokonce i když vás učí nenávisti, můžete si vybrat toleranci."

"Jsem už unavená z nenávisti k lidem."

A. G. Bell vynalezl telefon. Pí se rovná 3,14. Všichni židé jsou špatní. Homosexualita je ohavnost. Paříž je hlavním městem Francie.

DracoMalfoy
23.10.2018

TED talk jako takový je lepší. Ale pro rozšíření obzorů.. Doporučuji.

Pitbullka
20.06.2018

Kniha byla krátká, čtivá a musím říct, že se mi líbila. Život po boku teroristy z pohledu jeho syna je zajímavý, líbí se mi, že byla vykreslena i povaha a chování matky. Kniha pro mne byla milým překvapením.

Sakulnikov
17.02.2018

Zpočátku jsem knihu značně odmítal, ale nakonec musím autora ocenit za jeho životní příběh a postoj k němu. Jen s ním nesouhlasím s hodnocením radikalizace jeho otce, byla postupná a vychovaná drobný ústrky, což vesměs popírá autorovo tvrzení, že se otec stal teroristou bez přinucení. Teda ano přinucení tam nebylo, byla tam volba, ale v bídném prostředí. To, že v jeho stopách nepokračoval syn je obdivuhodné, ale taky spíše jde o štěstí - přece jen se sám přiznává k tomu, že se pokoušel stát rváčem a měl potěšení z šikany ostatních - jen mu to naštěstí dlouho nevydrželo. Otázkou ale zůstává jestli to nebylo jen tím, že byl špatným rváčem ...

slapyd
10.10.2017

Tato kniha mě zaujala v knihkupectví jako malá sympatická jednohubka a tak jsem si jí koupil. Kniha pojednává o svém autorovi, který zde popisuje svoje dětství a problémy, které když jeho otec spáchal teroristický útok. Začátek knihy vypadá velice slibně a i dané téma slibuje zajímavý příběh. To se ovšem neděje. Určitě nechci bagatelizovat, čím si autor prošel a co jeho rodina vytrpěla, ale… Děj, z kterého by se dalo jistě vyčerpat mnohem více je zde zkrácen a sepsán takovým toporným způsobem, že děj je velice nevyrovnaný. Takto kniha působí spíše tak, že je uměle nastavována, aby splnila limit stran. Škoda tohoto tématu, ale věřím, že jiným se tento styl psaní může zalíbit.

Chris146
06.05.2017

Tahle útlá knížka se mi do rukou dostala náhodou. Moc se mi líbila. Zak popisuje jak činy jeho otce zničily jeho rodinu, jak se vyrovnával se ztrátou otce i tyranií ze strany otčíma. Má můj velký obdiv za to, že se stal mirumilovným člověkem po tom všem, čím si musel projít.

Žízeň po životě
Žízeň po životě