Chesterton Online Chesterton komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů patří k základnímu čtenářskému vzdělání :) bez něho je život méně radostný a fantazie méně pestrá. Už se těším až si najdu dostatek času a pohody, znovu si ho vychutnat a popřemýšlet nad životní moudrostí autorova myšlenkového světa.

06.11.2017 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

I pro mne v duelu Nesbo - Dán vítězí jednoznačně Dominik Dán. Přečetla jsem velkou většinu i přesto, že po knize Kráska a zvíře jsem tvrdila, že je na mě příliš brutální . . .
Jenže pak jsem zkusila další. . . . . a u Bestie, kterou jsem četla v parném létě 2016 jsem si chvíli zavírala na noc okno:(
Knihy mají specificky autentickou policejní a lidskou atmosféru, které nemohu odolat.

06.11.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kontakt s autorem - detektivka slušná, zápletka mrazivá, napětí, spád, ale všeobecnou super chválu nesdílím. Ani nevím proč. Nějak mi lidsky úplně nesedí Harry. Už jsem přečetla i nějaké další a nejvíc mě zaujali Lovci hlav. Nicméně před Jo Nesbo dávám přednost Dominiku Dánovi :)

06.11.2017 3 z 5

Ohromné maličkosti / (Obrany) Ohromné maličkosti / (Obrany) Gilbert Keith Chesterton

Přesně jak píše Amaranta - podmanivost, vtip a duchovní šarm! Zároveň nezdolný životní optimismus, neotřelost a naděje pramenící ze vztahu Bohu, aniž by to vyloženě trčelo z každé stránky :o)

05.11.2017 5 z 5

Sloni a kapradí Sloni a kapradí C. S. Lewis (p)

Četba není úplně snadná, ale naprosto souhlasím. Do myšlenkového světa autora je snadné se zamilovat ;)

05.11.2017 4 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Půvabná, laskavá, prosluněná, optimistická návštěva Provence plná skvělého jídla a sousedských vztahů .....další knihy téhož autora už od tolik nezaujaly. Tato jako oddychovka na pláž nemá chybu a stejně tak naprosto ideální k rozptýlení podzimních mlh a splínů :))

úpravy7

05.11.2017 4 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Zaujala mě právě pohodová a laskavá atmosféra knihy spolu s již zmíněným pomalým tempem. A to přesto, že příběh je jinak celkem drsný, vzhledem k době ve které se odehrává.

05.11.2017 3 z 5

Lidský faktor Lidský faktor Graham Greene

Na CD v podání podmanivých hlasů Hany Maciuchové a Jiřího Adamíry dostává tato velice osobitě pravdivá klasika nový rozměr :))

Romány lásky a nenávisti Romány lásky a nenávisti François Mauriac

Na první dobrou, jsem knihu odložila. Doporučila mi ji "starší" duchem mladá knihovnice.... teprve po přečtení "Mládence ze starých časů", jsem trochu pochopila Mauraicův "styl a ducha" a přečetla i mnohé další:)

02.11.2017 4 z 5

Souhlas, nevím zda bych knihu přečetla, ale poslech naprosto super. Báchorka přitažená za vlasy? Naprosto. Nicméně do současného politicko-lidského často blázince se jako oddech skvěle hodí :))

02.11.2017 5 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

"Povinná četba" :) nejen pro speciální pedagogy, ale hlavně pro sociální pracovnice a všechny kteří rozhodují o osudech dětí ze sociálně problémových rodin. Inspirace a povzbuzení k tomu, že vždy zůstává špetka naděje a pravda se hledá i mezi vlastními chybami, pokud jdou napravit.
Autorka má talent nejen pro práci s jemnou dětskou duší, ale i cit pro vtělení atmosféry do stránek knihy!

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

Laskavá historická detektivka s pohodovou atmosférou. Na rozdíl od prvního dílu trochu více rozvláčná, ale jako odpočinkové čtení splnila má očekávání. Kulisy středověku a vzdělání autora příjemně zpestřují zážitek.

31.10.2017 4 z 5

Má americká krása Má americká krása Veronika Bednářová

Knihu jsem četla zřejmě brzy po jejím vydání. Teď ji znovu poslouchám na cd a nezbývá mi, při vší úctě k Báře Hrzánové (kvůli které jsem po cd sáhla:), než souhlasit - někdy se to skoro nedá vydržet :(
Jinak obsah stojí za to, něco víc a něco méně.

31.10.2017 3 z 5