CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Mike Mignola

Slabota. Golden se jednoho krásného večera ožral pod obraz a vytvořil patvar, který by se, i s přimhouřením třetího oka, nedal označit jinak než novelová povídka. Průser byl v tom, že to celé mělo jen asi 50 stránek. A tak Chris nelenil a nabalil na to tunu sraček, v podobě vzájemně naprosto nesouvisejících vedlejších příběhů, (jen ještě prázdnějších a blbějších než onen hlavní motiv novely), a korunu tomu všemu nasadil tím, že toto padílo nazval románem. Nedoporučuji.

27.10.2016 1 z 5

Dávný příběh Dávný příběh Robert B. Parker

Beletristický odpad, který do hlubších vod neúspěchu sráží špatný český překlad a nejméně tucetkrát použitý výraz pravil, za který bych překladatele neváhal popravit.

20.10.2016 1 z 5

Souboj Souboj Matthew Reilly

Není to úplně top, místy z toho čiší scifi brak, ale když to všechno smícháte, dohromady, kupodivu to jako celek funguje.

19.10.2016 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Po vynikající sérii s Harry Holem-která bohužel ztrácí na atraktivitě, pokud ji čtete na jeden zátah-přichází Nesbo, po Lovcích Hlav, s již druhým, samostatným románem. Nevím, jak to tenhle Nor dělá, ale zase mně dostal a zase je to pecka! Jednu hvězdu nakonec bohužel musím strhnout za podle mě neuspokojující závěr. Škoda...

17.10.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Zvláštností tento (zatím) 10. nesbovky, je třeba to, že v první třetině se třeba vůbec nevyskytuje ona postava, která dělá holeovky holeovkami. To se naštěstí mění ve zbývajících dvou třetínách, ale jinak je to bohužel, už po desáté, zase ta samá šablona. Vrah, podezření, zvraty, podstrčený vrah, a do toho nějaké to svinstvo ze stoky norské společnosti. Chystám se na Syna, tak jen doufám, že se třeba Joník po 10 knihách konečně poučil, a přijde s něčím novým...

10.10.2016 3 z 5

Cesta do Gandolfa Cesta do Gandolfa Robert Ludlum

Tak tohle Ludlumovi nevyšlo. Ani thriller ani groteska, jak tu mnozí zmiňují. Nudná podivnost.

03.10.2016 odpad!

Spiknutí škorpionů Spiknutí škorpionů Robert Ludlum

Po dlohé době jenda z ludlumovek, která mě zklamala. Přece jen, když jich máte načtených už něco kolo dvaceti, začíná se Vám v nich pomalu rýsovat jistý stereotyp. Zdařilý thriller, který je bohužel utopen v přemíře politických keců, aby se uměle navýšil počet stránek.

29.09.2016 2 z 5

Sólo Sólo William Boyd

Ne zas takový odpad jako jiné knihy pokračující v zavedeném kánonu, ale něco tomu stejně chybělo. A ono všudypřítomné politikaření tomu taky zrovna nepomáhalo.

23.09.2016 2 z 5

Möbiovské vraždy Möbiovské vraždy Brian Lumley

Mistr Lumley se už po patnácti knihách očividně vypsal a tak jeho poslední zoufalé zmobilizovaní sil dopadlo tak, jak dopadnout muselo. Jako průser. Upír je spíš směšný, strach nenahánějící, ona doprovodná povídka je také víc než průměrná a celé dílko tak nějak vypadá jako pokus, naposledy ze čtenářů vytáhnout prachy a svést se na úspěchu kdysi geniálního díla. Styď se Briane!!!

20.09.2016 1 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Autor vzal šablonu z Jurského parku a udělal ctrl+c a ctrl+v a ztracený svět byl na světě. Včetně otravných dospělých, otravných dětí, otravné zlotřilé korporace a aby se neřeklo, přidal do tohoto smtícího koktejlu i pár nových druhů dinosaurů. O dost slabší než první díl.

19.09.2016 2 z 5

Peklo pro zvané Peklo pro zvané Sebastian Faulks

Flemming musí rotovat v hrobě.

16.09.2016 odpad!

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Bohužel, Brownova zatím nejhorší kniha. Začátek a konec by ještě šel, ale satanžel zbytek knihy tvoří autorova snaha, unudit nás otupujícím politikařením.

14.09.2016 1 z 5

Dotek zla – Exalticon speciál Dotek zla – Exalticon speciál * antologie

Kromě parádních, nicméně již jinde čtených povídek (Lumley, Lovecraft) je ke čtení vhodná snad jen povídka Hrobník. Ostatní odpad.

12.09.2016 1 z 5

Stín Kondora Stín Kondora James Grady

Na rozdíl od vynikajícího prvního dílu, neskutečně zmatené, vedlejšími postavami překypující, logiku nedávající a politikou unavující dílko. To ostatně vysvětluje, proč byl tento paskvil přeložen do češtiny až roku 2012. Docela by mě zajímalo, jestli ten člověk, který celý překlad schválil, vůbec tento politicko-špionážní průjem četl.

08.09.2016 2 z 5

Město strachu Město strachu Serge Brussolo

Po prvotním rychlém seznámení se s hromadou postav, se autor soustředí spíše na ty vedlejší. Zklamalo mě vyústění linky s Učitelem a onen na obálce tolik proklamovaný hon na diamanty, 3/4 knihy jako by na něj autor úplně zapomněl, a když si na něj v závěru zase vzpomene, snaží se jej ukončit co nejrychleji to jde. Kniha, plně odpovídající ceně kterou jsou za ni dal. Za těch 50,- Kć to stálo, koupit to za víc, tak si asi rvu vlasy z hlavy...

05.09.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

I mistr spisovatel se někdy utne. Na rozdíl od ostatních Nesbových čtivých severských detektivek, tahle postrádá jakoukoliv šťávu, děj se vleče, vedlejší postavy jsou značně neprokreslené, a samotné vyústění zápletky je víc než neuspokojivé. Takhle teda NE Nesbo! PS: V pořadí má 7 nesbovka a ostatní se mi víceméně líbily, to jen aby si případný čtenář nemyslel, že jde o cílený hejt směrem k Nesbově osobě...

02.09.2016 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Když se ve 2/3 knihy, konečně na ostrově spousta věcí podělala, dostal příběh spád a zbývající stránky utíkaly jedna radost. Problém ovšem představuje třetina první, kde se, kromě zajímavého úvodu, neděje vůbec nic důležitého a ony všemožné právní problémy a neprokreslené postavy, mě od dočtení málem odradily.

27.08.2016 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha nezklamala, jen ji doporučuji nečíst na jeden zátah. Mohl by se dostavit stereotyp. A teď už jen počkat na filmové zpracování, které si rozhodně užiju.

20.08.2016 3 z 5

Nekros a jiné noční můry Nekros a jiné noční můry Brian Lumley

Pro všechny fanoušky horroru MUST HAVE kousek.

21.07.2016 5 z 5

Temný rytíř povstal Temný rytíř povstal Greg Cox

Kniha je věrná své filmové předloze. fanoušci Nolana by neměli být zklamáni.

20.07.2016 4 z 5