Cesta do Gandolfa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Románová groteska o americkém generálovi, který z touhy po velkém výkupném naplánuje únos papeže.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38586/cesta-do-gandolfa-38586.jpg 3.835
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Talpress
Originální název:

The Road to Gandolfo, 1975


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Cesta do Gandolfa

Polinius
07. května

Hele, tohle není groteska. Anotace tady uvedená kecá a spíše jen vykecává děj.
Tohle je prostě humorná kniha, která nežene situace do extrému a ani se nezaměřuje na možný největší zdroj zábavy a to na neobratnost "nového" papeže.
Asi se nikdo nebude smíchy plácat do kolen ale občas se prostě jen pousmát se také hodí, ne?

jaroiva
28.02.2019

Asi to mělo být vtipné... nebo akční? nebo obojí?
Pro mě nějak ani jedno z toho. Nijak mě to neuchvátilo.
Pořád jsem čekala, kdy to začne být zajímavé a ono to bylo pořád jako na začátku... Jestli vás to nechytne hned, nečekejte změnu, nenastane.
Je to první věc od Ludluma, kterou jsem četla (poslouchala), a nadlouho asi i poslední...
Doposlechla jsem jen z úcty k rétorovi.


CharlesWard
03.10.2016odpad!

Tak tohle Ludlumovi nevyšlo. Ani thriller ani groteska, jak tu mnozí zmiňují. Nudná podivnost.

Finskej
28.04.2015

Vtipná a zábavná záležitost, kterou si člověk vezme k vodě, do parku i do vlaku. A na českém webu koluje verze načtená Oldtrebim, která prostě nemá chybu.

Jihorka
09.09.2014

Pár Ludlumů už jsem přečetla a tato kniha poněkud vybočuje z mého zavedeného pohledu na jeho thrillery. ;) Je to taková groteska s mírnou nadsázkou, vyložené parodií bych to nenazvala - prostě nic náročně komplikovaného a kdovíjak napínavého. Jako oddechovku doporučuji. Ostatně všechny knihy autora jsou hlavně pro oddech a zábavu.

pajonek
17.08.2013

......humorný příběh, který zaručeně pobaví....vybočuje z témat mistra špionážního románu, a proto: kdo chce přesnou mušku míti, musí z Oldtrebiho pohárku načtených knih píti....kamarád výtečně načetl pro zrakově postižené kamarády !!!
Naprostý nesouhlas s příspěvkem od jprst , tahle groteska a parodie je přesně ve stylu nejlepších knih Donalda Westlakea.
...a proto jasných 100%

Fravra
05.08.2013

Pokud chcete, aby se vám kniha líbila, musíte k ní přistupovat s otevřenou myslí bez konkrétních očekávání - nejedná se ani o napínavý příběh, který vás bude nutit číst jedním dechem, ani dokonalou satiru, která vám přivodí pobavený úsměv na každém řádku, jak to umí mistři satiry typu Davida Lodge. Přesto je na knize vidět to, co autor sám uvádí - že ji psal s radostí pro svoje pobavení a že mu obrazy grotesky naskakovaly samy jeden za druhým. Vyřádil se i na slovníku svérázného generála a sem tam proložil nějakou moralizující myšlenkou. Pikantní je, že i když byl příběh napsán v roce 1975, postava liberálního skromného papeže Františka I. jako by našla svou nápodobu v současném papeži Františku I., byť co do národnosti se netrefil (úpadek Evropy asi v té době nepředpokládal). Takže pokud chcete vidět, jaké by to asi bylo naplánovat únos papeže jako (polo-)vojenskou operaci, nezbývá vám než se do knihy pustit... Hodnotil bych normálně 3 body z 5, ale za originalitu námětu přidávám ještě jeden.

jprst
02.02.2012

Souhlasím s tím, že námět je originální, ale to zpracování?Jako groteska dost slabé, jako parodie na thriller také žádný zázrak. Kdybych začínal číst Ludlumovy knihy od této, tak už bych si další asi odpustil.