Spiknutí škorpionů

Spiknutí škorpionů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15528/bmid_spiknuti-skorpionu-OrE-15528.jpg 4 46 6

Tyrell Hawthorne býval jedním z nejlepších důstojníků americké námořní rozvědky – až do jedné deštivé noci, kdy v Amsterdamu přišla o život jeho žena, nevinná oběť temných zpravodajských her. Zoufalý Hawthorne odchází po této tragédii do výslužby. Své rozhodnutí považuje za definitivní, ale pak se přece jen nechá přemluvit k poslednímu úkolu. Je totiž jediným člověkem, který může zneškodnit nejobávanější světovou teroristku. Amája Bajarattová je krásná, nepolapitelná a smrtelně nebezpečná. Uvedla do pohybu rafinované spiknutí, proti němuž jsou úřady bezmocné. Hawthorne se vydává po její klikaté stopě, plné pokušení, zrady a smrti. Nebezpečná mise ho zavede do rušného letoviska Palm Beach, do Oválné pracovny i zrádných vod Karibiku. Postupně se mu podaří odhalit zločinnou síť vlivných lidí, kteří bezohledné vražedkyni pomáhají, a v závěru zjistí i šokující pravdu, která se za spiknutím skrývá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Scorpio Illusion , 1993

Luigi1
26.01.2023 3 z 5

Konečně jsem se trochu zlepšil náladu

Atanone
27.08.2018 5 z 5

Pro mě Ludlum v plné parádě.
O knize se nedá říct,že by měla nějaké dějové vrcholy. Ona spíš v první kapitole nastartuje a tempo zpomalí až skoro úplně na konci.Dobrá zápletka,dobré dialogy,sympatický hlavní hrdina a nezapomeňme na jeho protivníka (abych nespojlerovala),který je vlastně v roli takového Božího mlýnu.
Jistě - je to špionážní fikce..ale mezi sledováním toho,jak jsem parádně tahaná za fusekli mě napadlo,že se vcelku ani nedivím,že mohl pan Ludlum za svého života některým bezpečnostním složkám připadat nebezpečný.

CharlesWard
29.09.2016 2 z 5

Po dlohé době jenda z ludlumovek, která mě zklamala. Přece jen, když jich máte načtených už něco kolo dvaceti, začíná se Vám v nich pomalu rýsovat jistý stereotyp. Zdařilý thriller, který je bohužel utopen v přemíře politických keců, aby se uměle navýšil počet stránek.

Petrb
21.10.2014 3 z 5

Páni, to bylo ale mrtvol :)) Ale jinak napínavé čtení.

derminator
24.11.2013 3 z 5

Dobrá kniha která má své plusy i minusy já bych jí vytknul to že je až moc zdlouhavá tím pádem je děj moc natahovaný a někdy až neskutečný! A klady knihy zajímavý příběh. Protože spíše u mne převládají minusy dávám knize 45%.

zoew
07.03.2013 5 z 5

Dějově bych tuhle knihu přirovnala k sérii filmů Mission Impossible, četla se moc dobře, děj měl spád, nenudil, nebyla tam hluchá místa, hlavním kladným postavám jsem fandila od začátku až do konce.

Robert Ludlum
americká, 1927 - 2001