celavie celavie komentáře u knih

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Takovéhle knižky nečtu, ale docela by mě zajímalo, jak tohle téma uchopí muž :) asi si to přečtu!

24.11.2013

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Některé kapitoly byly zbytečně zdlouhavé a odbíhaly od hlavní linie, nicméně jsem to překousala a nelituju. Konec za to rozhodně stojí.

23.11.2013 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Krásná kniha o svobodě :-)

21.11.2013 5 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Vzpomínka na dobu, kdy jsem byla dítě školou povinné...jj, pro děti to byla fajn doba :-) pro dospěláky už o dost horší :-(, knížka se mi líbila.

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Vzrušující počteníčko :-) Pravda chvílemi až příliš popisné......i když v určitých pasážích mi to vůbec nevadilo :-)

21.11.2013 4 z 5

Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Jane Bingham

Dostala mě stejně jako písnička od Kate Bush!

21.11.2013 4 z 5

Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Jakub Arbes

...tak jsem otevřela klasiku a i u Arbese se člověk pobaví :))..."Přejeme muži, kterého milujeme, volnost úplnou, neobmezenou, a přece se nemůžeme ubrániti jakési nepochopitelné obavě, by volnosti té nezneužil. Cítíme, že nemáme žádného práva muže svého v čemkoliv obmezovati, a s úsměvem na tváři podáváme mu v dar tuto volnost, ale potlačená slza v oku jest svědectvím, jak bolestno je nám při tomto daru"...to je roztomilé

21.11.2013

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

"Každá sněhová vločka je vzdech zklamané ženy někde na světě. Všechny ty vzdechy stoupají do nebe, utvoří tam mraky a potom se rozpadnou na drobné vločky, které se tiše snášejí na lidi dole."

21.11.2013 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Moje první kniha od této dvojice, kniha mě nadchla, ale závěr knihy všechno zkazil.

13.11.2013 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ale jo, sice jsem se v půlce knihy zadrhla a četla trochu na sílu, ale pak mě to opět pohltilo zpět. Hodně se mi líbílo téma, které je k zamyšlení a byla jsem ráda i za popis starobylých památek Florencie, Benátek i Istambulu. Profesor Langdon by mohl přiletět řešit nějakou záhadu do Prahy, doktorka Kubelková by mu jistě ráda dělala doprovod :)

02.11.2013 4 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Síla, trochu jiný pohled na konec války...jsem ráda, že jsem si to přečetla a doporučuju zkouknout i film.

16.10.2013 3 z 5

Bohužel...mě knížka spíš zklamala, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

06.10.2013 3 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Krásná kniha, v první části téměř idylická...popisuje život na africké vesnici, pospolitost rodiny a sousedů, zvyky (i hrůznost obřízky). Ovšem druhá část už je hrůzostrašný masakr. Jenom při čtění měly na mě popisované zážitky takový vliv, že jsem brečela jak malý dítě. Je to něco nepředstavitelného, ale při tom nadosah. Krátkou dobu jsem žila v Southamptonu (kam autorka ze Sudánu utekla), bylo to dokonce přibližně ve stejnou dobu, takže jsem ji klidně mohla potkávat na ulici. Člověk by si měl vážit svobody a bezpečí, které v Evropě máme. Co mě však hodně naštvalo byl přístup anglických úřadu ve věci deportace Sudánců zpět do jejich válkou zmítané země. Když si člověk uvědomí, že je za tím vším politika, tak je to bezcitná sprosťárna!

25.09.2013 4 z 5

Dar jitra prvého Dar jitra prvého Jarmila Loukotková

Na začátku mi kniha připadala hrozně zdlouhavá, celý děj se vlastně odehraje v průběhu jednoho dne, takže je dost (emočně) popisná. Ale jsem ráda, že jsem vydržela do konce, začalo to gradovat a teprve vyústění nebo spíše procitnutí hlavní hrdinky mi umožnilo pochopení smyslu knížky. Doporučila bych spíš její krásné historické romány, ale pokud už po této knížce sáhnete, rozhodně vydržte až do konce :)

18.09.2013 3 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Tahle kniha mě dostala na kolena, brečela jsem jak malý dítě. Neskutečně silný příběh, obdivuju její sílu vrátit se zpět do normálního života!

08.09.2013 5 z 5

Řek Zorbas Řek Zorbas Nikos Kazantzakis