celavie celavie komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Kniha se mi líbila, ale nelíbí se mi komentář níže a musím na něj reagovat. Zkazili, co mohli??? Omlouvám se, ale z tepla domova se to lehce píše aneb, po bitvě je každý generál. Myslím si, že odveta, která nastala i přes to všechno, co se zde dělo málokdo čekal. A odpovědnost za to, co se pak stalo nese hlavně tehdejší velení Německa. Samozřejmě chápu, jak to myslíte, ale nelze přece vinu svalovat na Gabčíka s Kubišem. Kdyby to neudělali, bylo by zde obětí nacistického Německa mnohem víc. Za mě to byli hrdinové (samozřejmě nejen oni).

09.06.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Proplakala jsem skoro celou knihu.

06.12.2021 5 z 5

Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Anthony William

Ode dneška každý den, řapíkatý celer :-) Spousta užitečných rad pro zdravý život.

18.02.2021 4 z 5

Bůh v karanténě Bůh v karanténě Nicholas Thomas Wright

Ve zkratce: vlastně moc nepřemýšlet nad příčinou pandemie a dělat to nejlepší, co můžeme...pomoct bližnímu svému :-)

13.11.2020 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čekala jsem trochu víc, ale to nic nemění na tom, že je to silný příběh. Nechci tady popisovat děj knížky, ale já budu určitě nejvíc vzpomínat na svatbu a na jejich společný tanec, to bylo pro mě nejsilnější.

20.03.2017 4 z 5

Molochita Molochita Ivana Blahutová

Hlavní hrdinka nazývá věci pravými jmény a to se mi líbí!

25.12.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dokonalá studie psychopata.

29.11.2016 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Nejprve sem si pořád říkala nuda, nuda...a pak mi to došlo!! Byla to nuda v životě dnešního Evropana, bez těch důležitých hodnot, které se vytrácí a pak žijeme povrchní životy, které jsou tak křehké a lehce zmanipulovatelné....celkem mrazivě reálné.

19.11.2016 3 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Mysl je pletichářka, ráda hraje hry a ty se do nich necháváš zatáhnou. Bud´vděčná za všechno, co máš, protože máš všechno, co potřebuješ. Pokora je přijmout to, že jsi jenom člověk. Když nevíš kudy se dát, uvolni se, vypni mysl a čekej, pak zase ucítíš tu zlatou nit, která tě vede. Nezapomeň občas říct nějaký sprostý vtip!
Krásná, smutná, moudrá, silná knížka.

14.04.2015 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Hrozně milé, a někdy smutné.

20.05.2014 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Ryze odpočinková četba :-), místy opravdu předvídatelná a jednoduše psaná, ale nyní se nacházím v takovém období života, že mi to úplně stačí a vyhovuje. Takže se s přivřením oka líbí!

14.05.2014 3 z 5

Jak člověk smýšlí Jak člověk smýšlí James Allen

Kniha na celý život.

11.05.2014 4 z 5

Dcera sochaře Dcera sochaře Tove Jansson

Krásný snový svět.

17.04.2014 4 z 5

Máte problémy s váhou? Máte problémy s váhou? Ruediger Dahlke

Přiznám se, že jsem od téhle knížky čekala úplně něco jiného...něco ve stylu, jak správně jíst, co jíst, kdy jíst, co nejíst, více se hýbat atd. Návod na snížení váhy jsem v ní vlastně našla, sice asi náročnější, ale o to poctivější! Hodně inspirativní čtení.

23.01.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bohužel za mě nejslabší knížka od této dvojice, ještě že jsem ji četla v pořadí poslední, jinak bych se k těm ostatním (výborným) vůbec nedočetla.

07.01.2014 2 z 5

Baruška Baruška Božena Němcová

Krásná čeština!

27.12.2013 4 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Nečekaně milé a hlavně vtipné!

23.12.2013 4 z 5

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

Nečekaně milé překvapení!

10.12.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pro mě milá klasika, ke které se ráda vracím (jak k filmu, tak ke knize).

09.12.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Bohužel jsem si před přečtením téhle knížky přečetla komentáře a z jednoho se dozvěděla jméno vraha. I přesto jsem se od knížky nemohla odtrhnout, ale byla jsem ochuzená o velké překvapení na závěr, což mě trošku mrzí. Jméno vraha do komentářů prostě nepatří!

06.12.2013 4 z 5