čarodějka333 čarodějka333 komentáře u knih

Nahá oběť Nahá oběť John Sandford (p)

Koukám, zas budu mít trochu jiný náhled než ostatní :D.
Lucase čtu popořadě, první dvě knížky mě skoro odradily... pomalé, bez spádu, skoro nudné. Od třetího dílu jsem Lucase začala brát jako příjemného společníka, příběhy dostaly spád a náboj, ale i tak se knížka dala číst v klidu několik dní, prostě zajímavá pohodová detektivka na volný čas.
Tento díl jsem byla nucena nepřestat a číst celou noc v tahu, prostě se to nedalo skončit a odložit. Ač je tedy vrah znám z první kapitoly.
Sama jsem z toho překvapená, fakt super, těším se na další a doporučuji.

03.10.2021 5 z 5

Oči oběti Oči oběti John Sandford (p)

Tak musím napsat jen co jsem zavřela knížku :)....teda, naprosto luxusní příběh, po dlouhém dlouhém hledání.
Lucase čtu popořadě, na doporučení, a už jsem to chtěla vzdát. První dvě knížky mi přišly naprosto "utahané", pomalé, nudné, Očím oběti jsem dala poslední šanci a nelituji.
Úžasný spád, napětí, i ty mnou moc nevítané popisy. Těším se na pokračování série.

12.08.2021 5 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Tak zatím moje čtvrtá přečtená autorova kniha....
A fakt nevím.... Autora jsem začala číst na doporučení, už počtvrté jsem se při čtení přemlouvala, zda pokračovat dál... Na mne mooooc a mooooc rozvláčnosti a popisů okolí. Ale na konci jsem vždy tak uchvácená nečekaným vysvětlením situace, že vždy jdu do další knihy s další nadějí :).

09.06.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Přečetla jsem knihu na základě úžasných doporučení. A měla velká očekávání.
No upřímně, nenadchla, stále hledám něco podobnější Carterovi, svižnější, napínavější, hrozivější....
No ještě zkusím druhou knížku od autorky, třeba mě strhne víc.

23.05.2021 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Upřímně, fakt nevím co si myslet.
Autor mi byl doporučen, protože jsem hledala něco podobného Carterovi, jehož knihy jsem teď přímo dohltala s nadšením.
Dočítám tento první díl, a nejsem si jistá, jestli tomu dám šanci dál.
Možná po zkušenostech s Carterem, možná příliš nabuzená doporučeními.... :(.
Zápletka zvláštní, snad i nezajímavá... každou kapitolou tak nějak čekám že se něco vyvrbí... a nutím se číst ještě kousek. Možná dám potom šanci dalším dílům série, ale fakt nevím...

25.12.2020 2 z 5

Minerální soli Dr. Shüsslera - Brána k tělesnému a duševnímu zdraví Minerální soli Dr. Shüsslera - Brána k tělesnému a duševnímu zdraví Christine Kellenberger

Jedna ze 2 knih v českém jazyce, která je opravdu co platná pro praktické použití Schuesslerových tkáňových solí.
Nutno napsat, že jiní autoři (povětšinou homeopaté) problematiku SS chápou úplně jinak, než původní objevitel biochemických tkáňových solí, a proto se velmi často v laické veřejnosti soli používají špatně indikované a dávkované - tudíž podle pacientů "nepůsobí". V této knížce jsou velmi obsáhlé a rozvedené závěry německých autorů, ze kterých lze opravdu čerpat při indikaci tohoto výborného léčiva, působícího prakticky na vše, od malých bolístek.... po rozjetou paradentózu či RS.
Zbytek vhodné literatury je k sehnání pouze v němčině.

31.12.2019 5 z 5

Praktická homeopatie - Využití dvanácti biochemických solí Praktická homeopatie - Využití dvanácti biochemických solí Hana Váňová

Není to hezké, takto napsat, ale ostatní autoři (povětšinou homeopaté) problematiku SS chápou úplně jinak, než původní objevitel biochemických tkáňových solí, a proto se velmi často v laické veřejnosti soli používají špatně indikované a dávkované - tudíž podle pacientů "nepůsobí". A i v této útlé knížečce je nutno velmi vybírat a konfrontovat se závěry německých autorů, ale i tak doporučuji, poud někdo chce relevantní info v českém jazyce.
Zbytek vhodné literatury je k sehnání pouze v němčině.

31.12.2019 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila a po skvělých recenzích, které mě nalákaly, jsem měla docela problém jí sehnat.
Ale musím napsat, že jsem dost zklamaná. V poslední době mě baví tento žánr, takže mám dost "načteno", a knížka mi přišla velmi utahaná, s dost nepochopitelným dějem občas, prostě to nebylo to, co jsem natěšená očekávala. Beru knížky, kde se člověk občas ztrácí ve změti postav a tápe a musí se vracet, ale musí to vyvážit čtivý děj, ze kterého se nelze odtrhnout. Toto to bohužel nesplnilo :(.

27.02.2019 2 z 5

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Napínavá, nedovolila mi odtrhnout se od děje. Přečteno za jeden den. Rychlý a zároveň velmi popisný spád příběhu, překvapivý konec. Doporučuji :)

05.02.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nejdříve jsem se Xkrát rozhodovala, že knihu odložím a nedočtu. Nakonec jsem díky očekávání z recenzí se donutila dočíst, ale opravdu ztráta času.
Nesmyslné prolínání postav, tisíce nedořešených a neprozrazených tajemství, navíc bych jako čtenář očekávala, že takováto kniha bude mít i spád, což se opravdu nestalo :(.

27.12.2018 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha, která neustále nutí k pokračování. Krátké svižné kapitoly, přečteno za dva dny (na úkor jiných povinností).

17.09.2018 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Přiznám se, že jsem knihu četla a dočetla kvůli autorovi. Moc jsem se na ní těšila, po všech recenzích a doporučeních. Nicméně během čtení jsem došla k závěru, že popisy a "krajnosti" děje jsou zbytečně rozvleklé a brání spádu příběhu. Konec překvapivý, šokující, ale podle mne to šlo zkrátit na poloviční počet stran se stejným (ba lepším) dojmem.
Takže jsem jí opravdu do konce dočetla pouze kvůli čtenářské chvále na autora. Ale osobně mě nezaujala a dojem nezanechala. Až se bojím tady hodnocení zanechat ;), když čtu jiné ohlasy, ale za mne prostě ne.

09.09.2018 2 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Christine McGuire

Nejděsivější kniha, ke které jsem se v posledních letech vůbec dostala.
Občas mě "zdržovaly" poněkud obšírnější popisy, ale to prostě k literatuře faktu patří.
Stojí za přečtení, ale za osobní zkušenost, která zde byla vyprávěna, rozhodně nee.

04.08.2018 4 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Začátek opravdu pomalý, vláčný, až nudný.
Několikrát jsem knihu kvůli tomu i odložila, s tím, že jí nedočtu a je nezajímavá. Když jsem se však prokousala (doslova) přes prvních pár kapitol, děj dostal spád a už jsem jí neodložila.

25.07.2018 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Dalo by se napsat mnoho a mnoho.
Takže jen stručně :). Kniha mě uhranula již v knihkupectví, a neodtrhla jsem se od ní do posledního dechu (2 dny).
Za mne po dlouhé knížka, která nedovolí odložit a chytit dech.

25.07.2018 5 z 5