Capinka Capinka komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ani nevím proč, ale po neskutečném zážitku z prvních dvou dílů mě ten poslední moc nebavil. Dočetla jsem ho asi jenom proto, abych se dozvěděla, jak to nakonec všechno dopadne. Smrt mnoha lidí v závěru knihy mi vyrazila dech a možná i proto se mi kniha moc nelíbila. Navíc mi připadá, že autorka nedokázala vysvětlit počínání hlavní hrdinky v některých věcech tak, jak to udělala v předchozích knihách (popis pocitů, motivů apod.).

11.04.2013 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl jsem přečetla také jedním dechem, všechno to šlo tak rychle, že jsem se ani nenadála a byla jsem na konci :) Zápletka byla napínavá a stále jsem čekala, co se z toho vyvrbí, měla jsem spoustu možných nápadů, jak by to vše mohlo dopadnout, ale nakonec mě dění knihy stejně překvapilo :)

11.04.2013 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

No páni! Nejdřív jsem viděla film a pak mě zajímalo, co bude následovat. Tak jsem se vrhla do celé trilogie. I přesto, že jsem tohle viděla zfilmované, totálně jsem celou knížku shltla slovo po slově a teď se vrhám bez přestávky na další díl. Je to prostě bomba!

25.03.2013 5 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Zpočátku byla kniha docela zdlouhavá a nic se nedělo. Ale pak se to jako vždy rozjelo a nakonec se příběh tak zamotal, že se nemůžu dočkat, až se mi do ruky dostane další díl. Akorát jsem se dozvěděla, že ta série má mít celkem 15 knih. To je vážně trochu moc, ne?

02.02.2013 4 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Líbí se mi, že autorka popisuje děj z více stran. To dodává knize šťávu. A vypadá to, že konečně na dobro opustila popisování děje z předchozích knih. Pořád napjatě čekám, jak to všechno skončí :)

29.01.2013 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Tak konečně jsem se dočkala toho, že autorka v půlce knihy nepopisuje předchozí děj, bravo! Tento díl byl bezvadný mimo to i v tom, že byl popisován z pohledu více postav. Vážně mě to bavilo! :)

23.01.2013 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Děj ságy se dostává stále dál a dál a je opravdu zajímavý. Trochu mi ale připadá pitomé to, jak v polovině knihy autorka popisuje předchozí děj. Myslím, že tak rozsáhlé popisy si mohla odpustit.

18.01.2013 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Tahle sága je vážně zajímavá, ale hlavní hrdinka je vážně pitomá v několika ohledech. Takže rámec knihy je super, ale občas se nestačím divit, jak se Zoey chová...

18.01.2013 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Mně se tato kniha líbila, bylo v ní napětí od začátku do konce. Celou dobu jsem si lámala hlavu s tím, jak to nakonec dopadne a když mi zbývalo už jen pár stránek a pořád jsem neměla ani tušení, jak se vše rozuzlí, tak jsem si už myslela, že kniha zůstala nedokončená :D Nakonec jsem se ale rozuzlení dočkala :) Velmi zajímavé je to, že část knihy je napsaná z Jacobova pohledu, to příběhu dodává jiskru.

18.11.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po filmu, kterej na mě skoro vůbec nezapůsobil (a který jsem asi trošku nepobrala a už vůbec jsem nesdílela "nadšení" mých stejně starých kamarádek z představitelů hlavních rolí) jsem se pustila do knížky. A nelituju toho! Po několika letech, co jsem nepřečetla vůbec nic, jsem tuhle knihu přímo zhltla (a to dokonce v němčině) a tahle sága mě přímo pohltila. Filmy teda nic moc, ale když se na ně dívám teď po přečtení jejich literárních předloh, tak mi připadají i docela dobré... je to však jen díky tomu, co jsem si všechno přečetla v knížce: pocity, další souvislosti atp. Takže jednoduše řečeno: na tuhle knihu nedám dopustit :)

01.10.2012 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Já jsem až díky této (i té první) knížce pořádně pochopila, o co je jedná ve filmu. V tom filmu je to všechno takové fofr-fofr a nic tam není pořádně vysvětleno. Vlastně se mi filmové verze vůbec nelíbily až do té doby, než jsem se pustila do knížek... a teď dokonce mohu v klidu koukat i na filmové zpracování a při tom konečně chápu všechny souvislosti... a jen díky knihám mě ty filmy nakonec taky dostaly :D

01.10.2012 5 z 5