cantona cantona komentáře u knih

Štvanice Štvanice Denise Ryan

Tato kniha se mi opravdu líbila. Autorka opravdu píše jako Martina Cole. Příběh je o ženě, která musí být opravdu dokonalá, když se na ni lepí nejen normální muži, ale i pošahaní magoři. Kdo má rád thrillery tak vřele doporučuji. Děj má spád od začátku až do konce.

19.12.2015 5 z 5

Doktorka Doktorka Henry Denker

Další pěkná kniha od Henryho Denkera. Je o ambiciozní a sebevědomé lékařce, která se chce stát přednostkou neurologického oddělení jedné nemocnice a opět musí čelit lidem z vyšších vrstev, kteří šéfují této nemocnici a jejich povýšeného jednání. Jelikož si už v životě prošla peklem, tak si s nimi dokáže poradit. Teď se ještě musí vypořádat s malým pacientem a jeho záchvaty a taky s jeho rodiči, kteří patří též do již zmiňované vyšší vrstvy.

08.12.2015 4 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Ano toto byl akční sci-fi thriller. Je pravda, že některé pasáže děje byly dost přitažené za vlasy (hlavní hrdina je schopnější než Jason Bourne s Jamesem Bondem dohromady), ale jinak si nemyslím, že si zaslouží tak špatné hodnocení. Nápad autora co se týče děje byl fajn a rozhodně mi to nevadilo a četlo se to dobře. Konec knihy nechápu. Jestli autor napíše pokračování tak fajn, protože jinak se mi zdá, že to chtěl rychle ukončit a moc se mu to nepovedlo.

17.11.2015 4 z 5

Vražda v bílém Vražda v bílém Mary Higgins Clark

Tady Mary opět nezklamala! Skvělý příběh a napínavý a hlavně čtivý až do konce! A navrch z lékařského prostředí takže super. V příběhu hned od začátku sice víte kdo je vrah, ale tady to vůbec nevadí, spíše naopak. Lékař, který si myslí kdovíjaký není aspirant na Nobelovu cenu, když pomáhá ženám otěhotnět, které nemohou dosáhnout tohoto stavu. Jenže háček je v tom, že to co provádí je jaksi neetické a hlavně nezákonné. To si samozřejmě uvědomuje, ale každého kdo by mohl jeho živobytí prokouknout musí samozřejmě odstranit z cesty. Tímto se Mary Higgins Clark zařazuje mezi mé oblíbené spisovatele.

01.11.2015 5 z 5

Nervy Nervy Dick Francis (p)

Typická starší detektivka. Hlavní hrdina byl absolutní sympaťák to bez debat, ale příběh bohužel takový nemastný neslaný. Prostě na můj vkus pramálo akce a ani nic co by mě nějak strhlo. Takže průměr.

19.10.2015 3 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Tak tady už z toho příběhu udělal Suzuki slušnou slátaninu! O ději se se rozepisovat nebudu snad jen, že se jedná o sci-fi. Protrpěl jsem se příběhem až do konce, ale bohužel určitě nejhorší díl série. A snad doufám, že i poslední, protože to má pouze sestupnou tendenci!

11.10.2015 2 z 5

Doktorka u výslechu Doktorka u výslechu Henry Denker

Opět Henry Denker bez chyby. Jeho lékařské romány jsou bez chyby. Tyto knihy mě nikdy nepřestanou bavit. V tomto románu se snaží bohatý, vlivný a hlavně arogantní člověk zničit profesní kariéru jedné mladé a schopné lékařce pro zanedbání povinné lékařské péče.

30.09.2015 5 z 5

Osma Osma Katherine Neville

Musím napsat, že tento žánr miluji, ale u tohoto románu mě něco vadilo. Nedokážu vysvětlit co, ale pravděpodobně takové ty pasáže, které jsou v této knize úplně zbytečné a pro příběh zcela nepodstatné. Nemá tady cenu vypisovat jaké. To si každý musí přečíst sám a udělat si o tom svůj názor. Jinak příběh hodně dobrý.

24.09.2015 3 z 5

Volba Volba Henry Denker

Henry Denker opět nezklamal! Další silně emotivní román z jeho ruky! Zde je vidět jaký dokáže být život.Hlavní postava dělá z medícíny až skoro zázraky a to je skoro na pokraji nervového zhroucení. Nemám co bych vytknul. Pokud má někdo rád romány z lékařského prostředí mohu jen doporučit.

08.09.2015 5 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Volné pokračování Kruhu. Musím napsat, že to Suzuki dost přehnal co se týče uvěřitelnosti. Některým pasážím jsem se musel i smát. Rozepisovat se o příběhu nemá smysl, to si musí každý přečíst, aby si to aspoň dokázal představit. Připadá mi, že autor neví jak z toho ven a tak z toho udělal tak trochu "fantasmagory". Třetí díl si určitě přečtu jen proto, že jsem zvědavý jak chce Suzuki tuto trilogii zakončit.

04.09.2015 3 z 5

Dvojice Dvojice John Lange (p)

Podle mého názoru byl tento román opravdu zajímavý svým tématem. Týpek, který chce odpálit uprostřed San Diega binární bombu a zabít prezidenta spojených států a dalších milion lidí. Závod s časem byl tentokráte dost krátký, protože kniha měla ani ne 200 stran, takže to až tak velké nervy nebyly. Ale jinak musím hodnotit kladně.

23.08.2015 4 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Tak na to je to dost stará detektivka tak se to dobře četlo a i prostředí dostihových závodů bylo fajn. Nad některými pasážemi příběhu jsem musel otáčet oči v sloup. Je to pouze můj subjektivní pocit, ale pár věcí mi tam přišlo dost trapných (zamilovanost hlavního hrdiny). V těch dobách a ještě k tomu v Anglii jsem nežil, takže nemohu posoudit. Ale dokázal jsem se přes to přenést. Jinak spokojenost.

17.08.2015 4 z 5

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Michael Crichton opět dokázal, že se může považovat za krále technothrilleru! Už v té době věděl jak budou v dnešním světě vládnout počítače které mohou ovlivňovat i náš mozek. Příběh měl spád a napínavý byl až do úplného konce.

13.08.2015 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Kniha se dobře četla. Řekl bych, že celkem dobrá detektivka, místy i napínavá. Krásný ostrov a na něm sériový vrah. Spokojenost s příběhem i s rozuzlením.

09.08.2015 4 z 5

Pohotovost Pohotovost Michael Crichton

Tento román mohu doporučit pouze lidem, kteří mají něco společného se zdravotnictvím, poněvadž by ostatním těch odborných názvů asi moc neřeklo. Každopádně Michael Crichton vypráví o pěti pacientech a jejich hospitalizaci na pohotovosti MVN (Massachusettské všeobecné nemocnice) v Bostonu. Bohužel pouze povrchně a poté začne vypravovat jak to v nemocnici chodilo, chodí a pravděpodobně chodit bude. Také vypráví i o historii zdravotnictví atd. Což bylo místy opravdu dost nudné. Kdybych neměl zdravotnické vzdělání tak bych to fakt nedal.

02.08.2015 3 z 5

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Musím říct, že se mi tento román četl moc dobře a děj mě zajímal až do konce až do posledního rozuzlení. Pan Žáček naprosto vystihl jak to bohužel u nás chodí! Výrok "každý se dá koupit" je fakt na místě!

29.07.2015 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Musím dát pět hvězd. Příběh napínavý od začátku až do konce. Nemám co bych vytknul. Tyhle příběhy já můžu i když je v tomto příběhu dost odborných výrazů. Ale i tak jsem to v poho pochopil. Jdu zhlédnout film.

19.07.2015 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Tato kniha mě bavila. Příběh ke konci opravdu gradoval takže spokojenost. Někde byla hlušší místa, ale napínavé to bylo až do konce. Takže se těším na druhý díl.

15.07.2015 4 z 5

Případ dívky v tísni Případ dívky v tísni Michael Crichton

Kniha se mi líbila. Patolog, co chce dostat kamaráda potratáře z bryndy, tak si hraje na soukromé očko až to vypadá, že mu to jde lépe než jeho skutečná profese. Příběh fajn, ale ke konci tempo dost upadlo a rozuzlení mě až tak nerozbilo. jako prvotina dobré.

07.07.2015 4 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Průměr. Celkem dobrá detektivka, ale bohužel nic extra. Ale jinak se četla dobře.

21.06.2015 3 z 5