Nervy

Podtitul: Detektivní příběh z dostihového prostředí Detektivka z atraktivního prostředí anglického dostihového sportu. Řada nečekaných vítězství i porážek favoritů přivede hrdinu na stopu rafinované dopingové aféry, jejíhož původce se rozhodne usvědčit. Nelítostný protivník mu připraví řadu horkých chvil a hrdina mnohokrát riskuje život, než se mu podvodníka podaří chytit do vlastní léčky. Kromě kultivovaného oddechového čtení poskytuje kniha i řadu informací o anglickém dostihovém sportu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37507/big_nervy-fb2-37507.jpg 4.5255
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Nerve, 1964

Kniha Nervy

Kakho-Oto

(+ SPOILER) Úžasný román - napínavý od začátku do konce. Některý darebák rafinovaně likviduje kariéry nadějných žokejů a to až do doby, než se mu jeden z nich dokáže postavit. Hlavní hrdina románu Rob Finn je vynikající a celou dobu jsem mu fandil, aby porazil a zničil zákeřného padoucha a k tomu získal srdce milované sestřenice. Romány Divocí koně i Za trest se mi rovněž líbily, ale úrovně "Nervů" nedosahují.

Ava365
05.08.2021

Výborná detektivka od klasika tohoto žánru.

bekule
23.03.2021

Moje první a nejoblíbenější Francisovka. Četla jsem mockrát , i po více jak třiceti letech jsem druhou půli od momentu v opuštěné stáji četla jedním dechem. Stále skvělá a napínavá detektivka.

Boogie007
11.02.2021

Příjemné, napínavé čtení - vše, co lze od Mr. Francise očekávat.

stejsdan
31.12.2020

Na tuhle knížku jsem narazila náhodou, v knihovně po babičce je stále co objevovat...Takový nenápadný tenký brožovaný výtisk, ale o to zajímavější obsah. Z vyprávění je jasné, že autor je znalec nejen dostihového prostředí, ale dokáže velice poutavě vylíčit složité rodinné a partnerské vztahy. Čtení mě bavilo od začátku až do konce.

Fenomenal
07.10.2020

Francisovy hlavní postavy jsou zkrátka dokonalé! Jejich suchý humor, inteligence, morální přístup, to vše si člověk zamiluje. Tentokrát se navíc díváme na svět očima žokeje, Roba Finna, jehož potká výkyv formy. Moc se mi líbila pasáž, kdy popisuje jeho vztah s rodinou, své city k sestřence i jak smýšlí o závodech a o koních. Ten člověk jednoduše koně miloval, to je cítit z každého řádku. Líbily se mi dialogy, uvažování hlavního hrdiny i celková zápletka (včetně padoucha). Je to zatím nejlepší Francisovka, jakou jsem kdy četl. A co vytknout? Možná až příliš zdlouhavý závěr, některé fádnější pasáže knihy či nepříliš autentické vyzpovídání (přiznání) hlavního záporáka na konci příběhu.

janina66
26.09.2020

Jedna z nejlepších od Dicka. Dostihy, neúspěchy, napětí a vyšetřování žokeje Roba. Úžasný strhující závěr, jako vždy.

Šárka345
02.09.2020

Moje první kniha od Dicka a přečtená jedním dechem, fakt skvěle napsáno :0)))