bytost bytost komentáře u knih

Lekce Dr. Norbekova Lekce Dr. Norbekova Mirzakarim Norbekov

Velmi dobrá kniha pro toho, kdo již přijal za sebe a své zdraví odpovědnost. Píše vtipně a srozumitelně, nepoužívá odborné výrazy, ale popíchne vás tam, kde je zapotřebí. Já doporučuji.

21.09.2015 5 z 5

Cesta Cesta Brandon Bays

Autorka přišla v životě o vše na čem jí záleželo. Manžela, dceru, bydlení lehlo popelem a ona se ocitla bez prostředků. V momentě kdy jsme na dně máme dvě možnosti, být apatičtí, nebo zabojovat.
Brandon je ten druhý případ, který vidí světlo na konci tunelu i v té nejčernější tmě.
Je to příběh silné ženy a není sama, jen se o těchto ženách málo ví...Kniha obsahuje praktické návody jak se vyhrabat z emocionálního bahna k radosti ze života. Velmi doporučuji všem když se domnívají že jsou tzv. v koncích....:-)

02.09.2015 5 z 5

Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže Josef Kirschner

Četla jsem ji před lety a nyní jsem se na dovolené k ní vrátila. Autor píše sice stroze, ale pravdivě o tom, že mnoho z nás nemá jasný životní cíl a jen čeká a doufá, ve splnění svých tužeb. Nikomu nic nevnucuje, jen uvádí a to vcelku realisticky, svůj pohled na věc. Ať už se to týká osvěty o udržení zdraví, mezilidských vztahů a o našem dobrovolném podléhání autoritám. Rozhodně to není návod na šťastný život bez vlastního úsilí, ale mě jeho styl psaní vyhovolal. Jen bych mu vytkla jednu pasáž, kde píše o manželském usmiřování na loži...tedy to je pohled chlapa, nám ženám se bezpostředně po hádce rozhodně milovat nechce...To je ale jen malá drobnost, jinak je tu dost inspirace a návodů co s životem udělat, aby se nám lépe žilo..:-)

30.08.2015 4 z 5

Všechno o 12 znameních Všechno o 12 znameních Andrea Homolová

Souhlasím s uvedeným, je to přehledná kniha kde najdete informace bez zbytečného balastu.

19.07.2015 3 z 5

Emoční rovnice Emoční rovnice Chip Conley

Kniha je velmi dobře napsaná, kdo chce pochopit jak jeho život ovlivňují emoce, ten nechť se vrhne směle do čtení. Je to lepší než detektivka a závěru není rozuzlení kdo je vrahem, ale kdo se stane emočně vyrovnaným a silným člověkem..:-) tak dotoho a držím palce...mám za to, že dnešní doba si toto vzdělávání vynucuje. Máme prakticky jen dvě možnosti, buď necháme procesu volný průběh a emoce nás pohltí, nebo se budeme vzdělávat a své negativní emoce ovládat. Vyberte si...:-)

20.06.2015 5 z 5

Eseje o nedávné minulosti a blízké budoucnosti Eseje o nedávné minulosti a blízké budoucnosti Jan Keller

Velmi dobrá kniha pro toho, kdo je ochoten vidět svět a jeho fungování pravdivě a bez předsudků. Pro toho, kdo používá zdravý selský rozum a nenechá se manipulovat. Autoři si kladou za cíl upozornit na nemorálnost ekonomického růstu na úkor drancování přírodních zdrojů. Na bezmyšlenkovost kterou v nás pěstuje konzulmní společnost, lživá média a reklamy všeho schopné, jen proto, aby bylo dosaženo zisku. Cituji:,,Ve smyslu Kantova 40. paragrafu Kritiky soudnosti myslet předpokládá vždy schopnost ,,dívat se na svět i zhlediska druhých,,, umět si představit situaci druhých v našem světě, být nějak dotčen - hlediska druhých musejí mít v našem světě nějakou váhu a tak problematizovat to, co jsme si v něm definovali jako relativní. ,, Je to kniha kritická, pravdivá a burcující, otázka zní, kdo z nás chce pravdu slyšet....ten kdo nezavírá oči, neschoulí tělo do klubíčka a nerezignuje na svůj život!

20.06.2015 5 z 5

Učebnice sebelásky Učebnice sebelásky Lucie Kolaříková

Učebnice sebelásky je první odbornou knihou v České republice, která se se zabývá dobrým vztahem k sobě sama, uznáním a respektem k sobě, svým schopnostem a potřebám, zkrátka sebeláskou. Je určena pro všechny, kdo chtějí sebelásku pochopit, zbavit se předsudků a naučit se ji v životě prakticky používat. Je také pro ty, kteří svým působením ovlivňují sebevědomí, sebelásku a sebeúctu druhých - rodiče, učitelé, lektoři, koučové, manažeři a mentoři.

12.05.2015 4 z 5

Nevyšlapanou cestou Nevyšlapanou cestou M. Scott Peck

Tato kniha by se měla stát denní četbou lidem, kteří chtějí prožít život v kvalitních vztazích. Autor velmi srozumitelně vysvětluje, jak k tomu dojít. V úvodu konstatuje, že nečiní rozdílu mezi pojmy ,,mysl,, a ,,duše,, mezi růstem rozumových schopností a růstem duchovním. Proto se mylně vegetArien domnívá, že je manipulována, ale to je mýlka..:-)Kniha je rozdělena do čtyř částí,,Kázeň,,cituji: život je série problémů. Chceme je řešit, nebo nad nimi naříkat? Základním souborem nástrojů života je kázeň. S naprostou kázní můžeme zvládnout všechny!Druhá část,,Láska,,cituji: ,,definuji lásku takto:je to vůle rozšířit své ,,já,,ve prospěch duchovního růstu, ať už vlastního, nebo cizího. Dokonce je známo, že nejsme schopni milovat někoho jiného, pokud nemilujeme sebe, právě tak, jako nejsme schopni naučit děti sebekázni, pokud ji sami nemáme.,,
Třetí část je nazvána ,,Duchovní růst a víra,,zde vysvětluje fakt, že každý i ateista nějakou víru má a popisuje jaké jsou její druhy. Část čtvrtá,, Milost,,zde si jako lékař klade otázky, co způsobuje o lidí tzv. spontální uzdravení, navzdory lékařským prognozám.
Tedy pro mne je kniha souborem kvalitních informací, prostože jsem ji četla nejméně třikrát, stále v ní něco nového nacházím..:-)

07.05.2015 5 z 5

Smysluplný život Smysluplný život Simon Jacobson

Přečetla jsem se zájmem, v knize najdete mnoho pravdivého a generacemi židovské obce prověřeného. Pro dnešního čtenáře se mohou některé informace zdát banální svojí jednoduchostí, ale je v nich hodně moudrosti. Na židovském pojetí života je něco fascinujícího, alespoň v tom, jak ctí rodinu a výchovu k odpovědnosti, nejen za životy své, ale i těch druhých.
Věděli jste například, že dospělost se v židovské tradici u chlapce počítá od 13 let? Když se rozhlédnu kolem sebe, tak v ČR je mnoho nedospělých 30-ti letých....Něco máme, my české ženy v sobě špatně....pečovatelství ?...

24.03.2015 3 z 5

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Simone v knize píše:,, Až teď zažívám ve všech oblastech mého života skutečnou radost, neboť nyní vím, že když nepociťuji radost, pak je třeba v mém myšlení něco změnit. Sama jsem zodpovědná za to, jak se cítím a jakou realitu (si) vytvářím. Ano, jen já sama: čehož jsem si předtím nebyla vědomá. Tomu kdo čte tuto knihu, to doporučuji vícekrát za sebou.,,
TOTO je nejdůležitější sdělení pro čtenáře, když procítíte ve svém srdci tenhle odstavec, jste již vědomé bytosti. Simone, ve své knize píše o tom, že je třeba na sobě pracovat ve smyslu usměrňovat své myšlenky, které tvoří svět kolem nás. Nic se neděje automaticky, ani to není dané osudem, každou svou myšlenkou tvoříme. Dejme si tedy pozor na to, co do své mysly vpouštíme...

22.03.2015 5 z 5

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Ve valné většině čtu knihy rychle, u této jsem udělala vyjímku. Je těžké, dalším lidem popsat, zda vás její obsah osloví. Kdo ještě nevěnoval čas duchovní literatuře, je logicky rozčarován. Ten, kdo už alespoň tuší něco o tom, jak náš svět funguje, bude s obsahem nejen souhlasit, ale příjímá informace v knize uvedené, jako připomenutí toho, co již důvěrně zná. Každý postupujeme na cestě k poznání tempem jaký nám vyhovuje a je to tak správně, není to závod s časem....Já knihu doporučuji.

19.03.2015 5 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Je velké štěstí pro nás všechny, že autorem této knihy je člověk medicínsky vzdělaný a ve svém oboru kapacita. Kdyby toto téma zpracoval někdo jiný, byl by okamžitě odsouzen s nálepkou šarlatána. Děkuji za to, že se vše ,,seběhlo,, tímto způsobem a široká veřejnost může být tedy kvalitně informována o tom, že jsme před svým zrozením a odchodem z tohoto světa součástí JEDNOTY. Vlastně se musím opravit, jsme tím stále, jen si to dostatečně neuvědomujeme.
Když jsou dva lidé vzájemně na sebe napojeni, dostává ten přeživší možnost nahlédnout při procesu umírání milovaného člověka tam, na druhý břeh, je to taková milost a dar od mistrů.
Knihu doporučuji všem, co se smrti ještě bojí a nechtějí ji přijmout jako součást života.

01.01.2015 5 z 5

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Je to jedna z knih, která se věnuje prevenci onemocnění, případně posílení imunitního systému člověka. MUDr. Josef Jonáš se věnuje řadu let přírodním způsobům léčby. Doporučuji, jako možnou alternativu.

27.12.2014 5 z 5

Odpověď rakovině: Nedám ti nikdy šanci Odpověď rakovině: Nedám ti nikdy šanci Hari Sharma

Tato kniha se věnuje prevenci onemocnění a úlevě těm lidem, co již onemocněli.
Kdo máte zájem kupte si ji a čtěte, je v ní hodně kvalitních informací. Své příspěvky v diskuzi jsem zrušila. Nemíním nikoho přesvědčovat o pravdivosti informací v knize uvedených. Kdo má zájem, knihu si přečte a názor si udělá sám.

26.12.2014 5 z 5

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Tuhle milou knihu jsem našla v souvislosti s tím, že jsem se zapojila do činnosti občanského sdružení www.zmenmujosud.cz Netušila jsem, že Jana Paulová je nejen výborná herečka, ale i kvalitní člověk, který neváhá podporovat druhé.
Kniha vypráví o životě, názorech a cestovatelských zážitcích paní Jany. Rozhodně stojí za přečtení, změní se vám náhled na herce. Obdivuji její kuráž cestovat po celém světě a to i do odlehlých míst sama. Klobouk dolů..!

18.12.2014 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Ano, tudy vede cesta za porozuměním k našim dětem a našemu okolí.Doporučuji.

02.12.2014 5 z 5

Perfektní zdraví Perfektní zdraví Deepak Chopra

Velmi dobré čtení pro toho, kdo je ochoten a schopen přijmout odpovědnost za své zdraví.

02.12.2014 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Tak jsem si dnes na netu přečetla informaci, že se státní dluh od vzniku ČR zdesetinásobil. Ve světle této informace musím uznat, že kniha Dr. Hnízdila je více než pravdivá. Je to jasná zpráva o tom, že nejen naši politici, zákony, ale i naše povědomí o tom, co je to zdraví, kdo za něho odpovídá a jak si je udržet jsou mylné. Autor zcela lidsky a jednoduchou argumentací sděluje, že miliardy, které do zdravotnictví stát investuje pod dojmem,,že se to spraví,, bohužel bez investic do prevence NIC neřeší. Co jiného nám a našemu balancování nad propastí může pomoci více, než je OSVĚTA jak se věci mají, co je hlavní příčina, stále se zvyšující konzumace antidepresiv a rozvoje rakoviny. Kniha vysvětluje příčiny onemocnění jako devastaci rovnováhy vztahů, tlaku na výkony a zisky materiální povahy. Co, ale ve své podstatě, potřebuje každý člověk nejvíce? Dr. Hnizdil se nestaví do role spasitele, právě naopak, dává nám prostor si utřídit myšlenky a uzdravit se sám, to je úkolem psychosomatické medicíny a chemické léky podává pacientu jen na přechodnou dobu, než to pacient dokáže sám. Psychosomatika mu osvětlí příčiny, jaké chování a myšlení jej do nemoci zavedly. Fakt dobré čtení, doporučuji. Dokonce jsem se u knihy i hlasitě zasmála, to když jsem četla pasáž, kdy lékař nechal prostor své manželce k definici jeho povahy a chování :-))

19.10.2014 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Jo, jo, je to tak. Dr. Hnízdil říká pravdu, ale kolik lidí o tu pravdu stojí? Možná až v době kdy onemocní, ale to je zcela zbytečné, když si člověk dá věci do souvislostí vyjde mu vždy stejný model:
- je nám do hlavy vtloukáno, že za vše může genetika - rodiče a prarodiče měli rakovinu? Dostanete jí také!
Měli problémy s artrozou - výměna kyčlí atd. - To vás nemine!
Měli problémy s cévami a srdcem - tak bacha na infarkt! atd. atd.
Pravda však je taková, že se nedědí nemoci, ale způsoby jednání a myšlení!! Tam je pes zakopán. Kdo tohle pochopí, tak má vyhráno a ikdyž jej nemoc na čas zastaví, položí si otázky typu: - kdy mi to začalo, kdy se to zhoršuje, jak se v té době cítím, co zažívám v rodině, v práci, odpočívám dostatečně? atd. a tak podobně.

Člověk není stroj, ani robot a unese jen omezené množství negativních zpráv, myslete na to dříve, než zapnete televizi a internet. Hodně zdraví!

06.10.2014 5 z 5

Na frekvenci čínské medicíny Na frekvenci čínské medicíny Petr Hoffmann

Velmi dobrá a krásně napsaná kniha. Jejího autora znám i z osobní zkušenosti v léčbě v době, kdy moje tělo sužoval vysoký krevní tlak. Jeho léčebným postupům fandím, je to odborník na svém místě, který se pravidelně do Číny vydává a přímo na místě samém čerpá vědomosti a léčebné postupy. Zároveň dohlíží na kvalitu preparátů, které jsou k nám do ČR dováženy.
Čínská medicína podobně jako ajurvéda, má staleté tradice, které nejen léčí v době nemoci ale, a to je hlavní, nemocem umožňují předcházet. Lékař praktikující tyto metody vám nedá jen bylinné přípravky, ale i cenné rady jak uvézt vaše tělo do souladu s přírodními zákony. Na našem území byla v minulosti také tradice léčby bylinkami, ale bohužel pro nás se církev zasadila o její zpřetrhání tím, že bylinářky vyhlásila za čarodějky a upalovala je na hranicích! Tak došlo ke zničení tradičních léčebných postupů, které šetrně uváděly fyzická těla do rovnováhy a lidem navracely zdraví. Věřím, že lidé kteří se nechtějí jen léčit, ale uzdravit pochopí, že tyto metody jsou k jejich tělu šetrnější a mají dlouhodobý léčebný účinek. Kdo se chce o čínské medicíně dozvědět více, než je v příbalovém letáku uvedeno, tomu knihu vřele doporučuji!

cz/ze-supliku-tcm/12-zlatych-pravidel-dusevniho-zdravi
Tady jsem vám dala odkaz na jeho stránky, má na nich množství zajímavých informací. :-)

05.10.2014 5 z 5