Na frekvenci čínské medicíny

Tato kniha není vyčerpávající příručkou o čínské medicíně, ale uvádí citlivě do její problematiky, věnuje se jednotlivým oblastem lidského zdraví a seznamuje s používáním bylinných směsí. Číská medicína klade důraz na prevenci a zásady správné životosprávy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55848/na-frekvenci-cinske-mediciny-tQJ-55848.jpg 4.626
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Knižní klub

Kniha Na frekvenci čínské medicíny

Skala317

Dával som tejto knihe šancu. Zdá sa mi však prvoplánová. Akoby bola napísaná hlavne preto, aby sa v nej prezentovali prípravky, ktoré autor predáva vo svojej ambulancii.

Kníh o čínskej medicíne mám doma niekoľko, no v tejto mi pripadá akoby tým autor nežil. Akoby nemal v sebe toho ducha čínskych tradícií. Jednoducho v texte je kopec informácií, no všetko je stále orientované ku prípravkom, ktorých katalóg zaberá asi polovicu knihy...

Prvoplánové...?

Informácie o čínskej medicíne, ktoré v tejto knihe sú, nejdú pod povrch, sú podľa mňa plytké. Áno, autor sa snažil priblížiť k širšej skupine čitateľov, no ja z tejto knihy necítim úprimnosť a skutočnú službu pre človeka. Je to ako reklamný katalóg, kde všetky texty smerujú hlavne k tomu, aby si človek klikol na stránku a eshop autora.

Možno sa mýlim- no postoj k tejto knihe a to, čo vyžaruje sa u mňa nezmenil. Je mnoho autorov na Slovensku aj v Čechách, ktorí sa venujú čínskej medicíne, a necítim z nich takú snahu za každú cenu predávať a tlačiť svoje produkty.

O tom Služba nie je.

monulam

Knihy o čínské medicíně jsem četla celkem tři a tato je nejlepší z nich. Autor v ní vysvětluje vše důležité na takových příkladech, aby to pochopil každý. Jen část o tělesných typech a dietetice bych uvítala obsáhlejší, ale nečetla jsem zatím autorovu druhou knihu, tak je možné, že se k tomuto tématu vrací podrobněji. Kniha vám pomůže pochopit principy na nichž čínská medicína pracuje a v mnoha popisech své potíže poznáte. Knihu moc doporučuji.

Zabajzna
21.08.2019

Kniha se dotyka okrajove ruznych oblasti, ale uceleny prehled neposkytuje. Hezky se cte a spise slouzi pro pomoc s vyberem bylinych pripravku na ruzne potize.

Danae001
18.11.2016

Velice zajímavá kniha, krásně napsaná a hlavně srozumitelně pro každého. Rozšířila mi obzory a dala mnohá nová poznání, o kterých věřím, že mi v životě pomohou, budu se jimi řídit. Určitě si přečtu i další autorovy publikace.

bytost
05.10.2014

Velmi dobrá a krásně napsaná kniha. Jejího autora znám i z osobní zkušenosti v léčbě v době, kdy moje tělo sužoval vysoký krevní tlak. Jeho léčebným postupům fandím, je to odborník na svém místě, který se pravidelně do Číny vydává a přímo na místě samém čerpá vědomosti a léčebné postupy. Zároveň dohlíží na kvalitu preparátů, které jsou k nám do ČR dováženy.
Čínská medicína podobně jako ajurvéda, má staleté tradice, které nejen léčí v době nemoci ale, a to je hlavní, nemocem umožňují předcházet. Lékař praktikující tyto metody vám nedá jen bylinné přípravky, ale i cenné rady jak uvézt vaše tělo do souladu s přírodními zákony. Na našem území byla v minulosti také tradice léčby bylinkami, ale bohužel pro nás se církev zasadila o její zpřetrhání tím, že bylinářky vyhlásila za čarodějky a upalovala je na hranicích! Tak došlo ke zničení tradičních léčebných postupů, které šetrně uváděly fyzická těla do rovnováhy a lidem navracely zdraví. Věřím, že lidé kteří se nechtějí jen léčit, ale uzdravit pochopí, že tyto metody jsou k jejich tělu šetrnější a mají dlouhodobý léčebný účinek. Kdo se chce o čínské medicíně dozvědět více, než je v příbalovém letáku uvedeno, tomu knihu vřele doporučuji!

cz/ze-supliku-tcm/12-zlatych-pravidel-dusevniho-zdravi
Tady jsem vám dala odkaz na jeho stránky, má na nich množství zajímavých informací. :-)

Břicháč Tom
Břicháč Tom
Jez a běhej
Jez a běhej
Proč spíme
Proč spíme
Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví

alternativní medicína Čína zdraví zdraví a léky péče o zdraví bylinky bylinné léky léčitelství

Petr Hoffmann
česká, 1960

Kniha Na frekvenci čínské medicíny je v