burg burg komentáře u knih

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Hmm.. tak co vlastně napsat. Pár momentů bylo fakt výborných, celkově oddechové čtení někam na pláž, nebo nudnou odpolední ve fabrice. Vlastně jsem se při čtení bavil a to i přesto, že vím, že za měsíc si ani nevzpomenu, že jsem něco takovýho vůbec četl - natož abych si vzpomněl o čem že to vlastně bylo.

14.06.2019 3 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

V rámci čtenářské výzvy 2019.
No - nebýt výzvy, nevím, jestli bych se do podobného tématu někdy pustil. Naštěstí jsem zjistil, že ač je kniha psaná coby manuál pro boj a válku s nepřítelem, dá se snadno použít jakožto manuál pro život a každodenní situace.
Manažeři ve všech pozicích by měli mít knihu povinně přečtenou a velmi často si v ní listovat. A pokud bude čtenář brát knihu jako návod pro život, bude vhodná úplně pro každého - i když jsem v ní teda nenašel nic, co by rozumě uvažující člověk dávno nevěděl.
Poznej nepřítele, jeho přednosti a slabosti a vše využij proti němu ve svůj prospěch.

13.06.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

V rámci čtenářské výzvy 2019.
Vlastně ani netuším, proč cestopisy nečtu daleko víc - tenhle je vtipný, krásně napsaný a skvěle se čte. Člověk má hned chuť hodit si sbalenou krosnu na záda a podniknout něco podobně šilenýho.
Ale protože i já už mám taky něco na tomhle světě našlapáno (většinou ve vysokých horách), tak na druhou stranu vím, že víc než častěji si říkám "Proč já sem vlastně lezu..."
Přesto: perfektní počtení!

13.06.2019 4 z 5

Sorry, ale tohle snad nikdo nemůže myslet vážně. Netuším, jestli to Ruiz napsal jen z toho důvodu, aby na sluníčkářích vydělal nějaký love, nebo si sám hraje na duhovou vílu, ale tohle fakt ne.
Dle čtečky jsem přelouskal 38 % a i to bylo fakt utrpení.

12.06.2019 odpad!

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Čtenářská výzva 2019.
Pratchettova schopnost přesně pojmenovat jádro věci, či použít správné přirovnání přesně v ten pravý moment je naprosto obdivuhodná, ale jako u spousty jiných jeho titulů jsem se zkrátka ztrácel v ději. Je to snad tím, že knihy nejsou uspořádány do kapitol, ale děj skáče jako zajíc mezi broky?

11.06.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Ostravak Ostravski

Ufff, další kniha ze čtenářské výzvy. Po prvním díle jsem rád, že má tenhle deník trochu větší spád. Co slovo to perla. Zkrátka se vzbudil polamany jak obili jeble cepem... :)

30.05.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

V rámci čtenářské výzvy 2019... Deníky jsem zaznamenal samozřejmě už v době vydání. V té době jsem je i přečetl, ale dneska se k nim rád vrátil. A pořád je to i po těch deseti, (téměř patnácti??) letech stejná sranda.

28.05.2019 4 z 5