Bunburistka Bunburistka komentáře u knih

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Skvělá kniha ! Moc jsem se u ní nasmála, všem doporučuji! :)

16.02.2014 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Zajímavý román, který jsem četla k maturitní zkoušce. Musím říct, že mi Maryša k srdci nějak zvlášť nepřirostla, některé scény byly víc, některé méně zábavné.

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Musím popravdě říci, že mi tento epos nějak zvlášť k srdci nepřirostl. Ale jsem ráda, že jsem toto dílo přečetla, jelikož je hlavní myšlenka opravdu hluboká, doporučuji :)

Babičky Babičky Petr Šabach

Vtip této knížce dodává jakýsi šmrnc, díky kterému se tato kniha stává zajímavou a dobře čtenou, doporučuji :)

16.02.2014 3 z 5

Řecký člověk a jeho svět Řecký člověk a jeho svět Jean-Pierre Vernant

Zajímavé odkrytí světa lidí a bohů z antického Řecka. Jednotlivé kapitoly postupně odkrývají různé lidi tehdejší doby, kapitoly na sebe nenavazují, přesto však tvoří jeden celek, který nám dává jasný pohled na tento lid.

Básničky pro dětičky Básničky pro dětičky Lenka Mikešová

Knížka je psaná psacím písmem autorky, které je lehce čitelné i pro malé školáky, kteří se právě ve škole číst a psát učí, tím pádem potěší nejen malé děti, ale i jejich rodiče. Ke každé básničce pak patří krásný obrázek (malovaný autorkou), který pomáhá k vytvoření představě, o čem básnička je.
Myslím, že Básničky pro dětičky by neměly chybět v žádné knihovničce malých dětí a těch, kteří mají rádi básničky a říkadla.
Vřele doporučuji. :)

16.02.2014 5 z 5

Broučci Broučci František Hrubín

Knížečku mám od narození, snad není člověka, který by ji neznal :)

16.02.2014 5 z 5

Na druhé straně Na druhé straně Claudia Gray (p)

Musím říct, že jsem takový konec rozhodně nečekala a byla jsem dost rozpolcená. Ale i přes ten konec musím říct, se mi kniha velice líbila a celá série si zaslouží pevné místo v mé knihovně. Doporučuji :)

15.02.2014 4 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Musím říct, že mě tato série bavila. Námět knihy mě opravdu zaujal. Při čtení děj poměrně rychle ubíhal, a hlavní postavu Biancu jsem si opravdu oblíbila. Určitě si tuto sérii přečtu znovu a všem ji vřele doporučuji ! :)

15.02.2014 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Tento díl mi přišel oproti předchozím dílům slabší. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Děj mi přišel trochu protahovaný a neměl už takový spád. Předchozí dvě knížky nasadily o něco vyšší laťky, to ovšem nemění nic na tom, že i poslední díl stojí stoprocentně za přečtení. Dávám stejný počet hvězdiček jako u předchozích dvou knížek, protože nejde dát 3,5. :)

15.02.2014 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Druhý díl této série se mi také líbil. Neustále jsem byla napjatá, jak bude kniha dál pokračovat. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečtení absolutně vůbec nelituji a všem vřele doporučuji! :)

15.02.2014 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Krásný, barvitý román a příběh, který by neměl být zapomenut.

20.01.2023 5 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Knížku rozhodně všem doporučuji! Její čtení jsem si pravdu užila... skvělá oddechovka :) Kdybych mohla, dám 4,5 hvězdičky :)

15.11.2016 5 z 5