buccaneerka buccaneerka komentáře u knih

Hamish a Světokazi Hamish a Světokazi Danny Wallace

Wow, tak toto jsem nečekala. Knihu jsem si půjčila na doporučení knihovnic, ale obal, námět ani počet stran mě příliš nepřitahovaly. Po několika stránkách (asi 60) mě ale kniha tak chytla, že jsem ji začala mít ráda. Byla skutečně napínavá, neobvyklá, všechno má autor promyšlené. Miluju takové ty detaily, které se v knize zmíní jen tak na okraj, ale potom jsou v závěru rozklíčovány... Závěr byl pro Hamishe poněkud smutný, ale rozhodně mě navnadil na další dobrodružství. Snad se dočkám dalšího dílu...
Za mě fakt kniha, jejíž přečtení nebyla ztráta času. (I když pro některé menší děti nedoporučuju před spaním - místy je to dost strašidelné.)

23.07.2017 5 z 5

Modrý Poťouch Modrý Poťouch Miloš Kratochvíl

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla nadšená. Nápad o Poťouchovi se mi líbil, ale na tak krátkou knížku mi přišel děj až příliš překombinovaný - mnoho postav, akcí, rozkmotřidel... Výsledek je, že mě kniha příliš nenadchla. Navíc asi ilustrace Markéty Vydrové nejsou můj vkus, ale to se samozřejmě u každého může lišit a knížka může někoho zcela nadchnout. Já osobně bych ji jako vysvětlení špatných vlastností u dětí nepoužila.

21.07.2017 3 z 5

Leden Leden Gabrielle Lord

Knížku jsem si půjčila na doporučení knihovnice, když jsem hledala něco dobrodružného pro chlapce z mé třídy. Musím říct, že obálka mě nenadchla a popis taky moc ne, ale pustila jsem se do čtení a kniha mě chytla. V době dnešních sci-fi a fantasy jsem ráda, že čtu něco aspoň trochu "reálného", i když souhlasím, že těch únosů je na jednoho 15letého kluka až moc. Ale kniha mě bavila, je čtivá, hrozně rychle plyne, takže čtu tempem díl na den. Tuto sérii svým žákům určitě doporučím, protože si myslím, že jde o kvalitní zpracování netradičního nápadu.

20.07.2017 5 z 5

Únor Únor Gabrielle Lord

Stejně dobrá jako druhý díl...a samozřejmě taky končí ve velmi napínavé situaci, i když je jasné, že hlavní hrdina přežije, protože o čem by potom bylo dalších 10 dílů :-)

20.07.2017 5 z 5

Kluk na větvi Kluk na větvi Danny Wattin

Nějak mě tato kniha neohromila. Čekala jsem skvělý, zábavný příběh, ale za celou knihu jsem se třikrát usmála, ani ne tak proto, že by to bylo vtipné...spíš to bylo tak trapně vyznívající, že člověku nic jiného nezbylo. Molvidsson je postava neskutečně divná, mluví řečí, která je dětem často nesrozumitelná. Kniha slibovala příběh moderního Mauglího, který se chce naučit číst, ale kniha je úplně o něčem jiném. Navíc si myslím, že ani neukazuje dobré vzory chování - šesťáci a jejich papínkové šéfují škole, ředitelka řeší konflikty zápasem v páce, třeťáci pořádají demonstrace proti škole, dospělí jsou neschopní, tak si děti musejí poradit sami...
Těšila jsem se na příjemný příběh pro mé žáky, ale knihu jim doporučovat nebudu. :-(

17.07.2017 2 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Wow, právě jsem dočetla na jeden zátah asi 120 stran a musím uznat, že tak napínavou knihu s dětským hrdinou jsem ještě asi nečetla. Myšlenka originální, zpracování perfektní. Když se v polovině knihy setkal Petr s "Patrikem", kladla jsem si otázku, jak asi bude příběh pokračovat, když je už všechno jasné, ale autorka píše skutečně napínavě do poslední stránky. Miluju, když mě kniha nechává na pochybách, co je vlastně pravda, a tak mě nutí číst rychle dál.
Původně jsem knihu koupila pro šesťáky, potom mě velké písmo vedlo spíše na 1. stupeň, ale podle obsahu se nebudu ostýchat nabídnout ji i šesté a sedmé třídě.

07.07.2017 5 z 5

Každý má svou lajnu Každý má svou lajnu Petra Dvořáková

Průměrná kniha pro starší děti. Oceňuji téma florbalu, protože podobných knih pro kluky moc není. Závěr se mi zdál až příliš překombinovaný na to, že předchozích cca 60 stran se nic moc nedělo. Hlavní myšlenka knihy je dobrá: "Věci jsou kolikrát úplně jinak, než vypadají."

05.07.2017 3 z 5

Zápisky z bunkru Zápisky z bunkru Kevin Brooks

Pro mě zvláštní, nikdy jsem nic podobného nečetla. Místy byla napínavá, že nutila hltat text dále, místy byla dost nudná. Vnitřní monology byly zbytečné, protože nijak nebyly důležité pro děj knihy. Zajímalo by mě taky, zda někdo četl celý ten výčet za sebou nesmyslně jdoucích slov, já jsem to teda přeskočila.

27.06.2017 4 z 5

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Nápad knihy, její koncepce, stylistika, to všechno je podle mě vynikající. Jediné, co se mi fakt nelíbilo, jsou ty ilustrace. :-/

24.06.2017 3 z 5

Obětavá Zrzečka Obětavá Zrzečka Josef Zeman

Stejně jako první díl veverky Zrzečky - i toto je něco nádherného. Ve vydání z roku 1941 jsou ilustrace vyvedeny v překrásných sytých barvách s ostrými konturami, což novější vydání už nemají, zřejmě kvůli technice tisku. I tak ale geniální kombinace autora a ilustrátora.

17.06.2017 5 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Neskutečně geniální spojení spisovatele a ilustrátora. Snad nikde jinde jsem neviděla tak nádherné ilustrace, jako ty, které namaloval Karel Svolinský. Mám vydání z roku 1941, kde jsou nádherné barvy. Bohužel novější vydání jsou jakási vybledlá, nevýrazná a ztrácejí se drobné detaily a ostrost kontur. Zřejmě každé další vydání už bude mít ty ne úplně pěkné ilustrace, ale i tak nádherná přírodní próza nejen pro děti.

16.06.2017

Příběhy dvanácti měsíců Příběhy dvanácti měsíců Renáta Fučíková

Zajímavá kniha, ale ilustrace Renáty Fučíkové se mi zde příliš nelíbí.

16.06.2017 4 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Souhlasím s komentáři - nádherné leporelo. Krásný, jednoduchý příběh ve 12 obrázcích, který popisuje život jabloňky během jednoho roku.

16.06.2017 5 z 5

Jak Cílek Lídu našel Jak Cílek Lídu našel František Skála

Zvláštní fotoseriál. Nikdy jsem nečetla knihu s fotkami a zpočátku mě to odrazovalo, ale ačkoliv příběhová linka není nějak zajímavá, fotografie jsou pěkné a korespondují s textem. Pro čtení s dětmi je to myslím pěkná přírodní próza.

16.06.2017 4 z 5

Postrach Longfieldu Postrach Longfieldu Jennifer Rees Larcombe

Krásná kniha pro starší děti. I když zpočátku je dost prostoru věnováno Jackovým špatným stránkám, myslím, že některé děti se dnes můžou cítit hodně podobně.

12.06.2017 4 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Po dlouhé době jsem se k této knize dostala. Film se mi kdysi líbil, číst knihu se mi nechtělo, ale byla dobrá. Trochu mě mrzelo, že ačkoliv lákadlem pro mě byla ona známá siamská dvojčata, o těch je v knize jen minimum stran. Ale i další popisované případy jsou zajímavé a čtivě napsané. A určitě příběh outsidera, který se svou pílí vypracuje na špičku, je dneska stále aktuální a inspirativní.

05.06.2017 5 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Pro mě kniha nic moc. Vadí mi vulgární slova, když jsou úplně zbytečná (dvakrát kurva, ale jinak z textu naprosto vyčnívají), taky nemusím obecnou češtinu... nevím, zda se budu pouštět do druhého dílu Smečka rváčů.
Asi jsem od Zusaka čekala mnohem...mnohem víc. :-(

30.05.2017 2 z 5

Búrlivák Búrlivák Betty Swinford

Nádherná kniha, napínavá do poslední stránky, nepředvídatelný konec. Vážně skvělá.

18.05.2017 5 z 5

Láska je, když... Láska je, když... Pavel Dolejší

Po knížce jsem sáhla kvůli jménu manželů Dolejších poté, co mě uchvátila historická trilogie Plavčík Jean, Libertatia a Cesty spravedlnosti. Bohužel, tato kniha je pro mě celkem zklamáním. Podle mého názoru nemá s křesťanstvím nic moc společného. Tři čtyři věty o tom, že nějaká postava věří v Boha, pro mě ještě z knihy nedělá křesťanskou.
Jako oddechová četba pro někoho asi dobré, ale výpovědní hodnota pro mě téměř nulová.

04.05.2017 3 z 5

Přítel z dávných časů Přítel z dávných časů Kamila Rosůlková

Křesťanská kniha pro děti - takových je na trhu neskutečně málo. Divím se, že si autorka vybrala právě téma rozvodu v rodině. Podle mě se s tím nevypořádala z biblického hlediska příliš dobře. Téma vrstevnických problémů ve škole a hledání nových kamarádů po přestěhování naopak zvládnuto velmi dobře.
Nejčtivější byly Markovy sny, kdy dle mého názoru skvěle a poutavě převyprávěla biblické texty.

16.04.2017 4 z 5