bubka bubka komentáře u knih

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

někoho mi ten hrdina s jasným pohledem na jiné připomíná, nějakou politickou veličinu, kniha je velmi dobrá a člověk se pořádně zasměje a také zamyslí

31.08.2018

Vnuci našich vnuků Vnuci našich vnuků Světlana Alexandrovna Safronova

zajímavé, že sovětská sci fi mluví o přátelství, poznání a spolupráci a ta západní hlavně o boji a o nestvůrách ve vesmíru....asi rozdíl v přesvědčení a snaze. Tahle kniha je velmi čtivá a v dnešním světě plném nikoliv utopií ale dystopií je oázou klidu a příjemného prožitku

31.08.2018

Kouzelná skříňka Kouzelná skříňka Věra Adlová

skvělá

14.08.2018

Byl jsem knězem Byl jsem knězem Roman Jonasz

velmi přesvědčivá

31.07.2018

Bláznivá dějepisná všehochuť Bláznivá dějepisná všehochuť Terry Deary

jestli je vše taková "pravda", jako tvrzení že německý ovčák patří k nejstarším plemenům světa , tak říkám "no sbohem"

10.07.2018

Krvavá cesta od Stalingradu Krvavá cesta od Stalingradu Mansur Abdulin

nějak zapomínáme, co Němci SSSR a Evropě provedli, tahle kniha nám to velmi syrově připomíná

06.07.2018

Kdyby tak tohle řekl Putin Kdyby tak tohle řekl Putin Lubomír Man

jsem více než spokojena s touto knihou, kde se dočtěme rozhodně více pravdy, než se nám podaří kdy u jiných autorů, rozhodně doporučuju

04.07.2018

Manolito a blbeček Manolito a blbeček Elvira Lindo

tak nevím, první díl jsem dobře nehodnotila, vedle Mikuláše nebo Aleše a spol. mi přišel slabý, ale když už budu mít přečtené všechny, nějak jsem tomu přišla na chuť a hodnotím plnými body

10.05.2018

Dům na prodej Dům na prodej Sofie Sarenbrant

kniha mne nenadchla, do postav jsem se nějak nemohla vžít, taky se mi, snad poprvé, při četbě pletly, nicméně konec tak překvapivý, že hodnotím jako slušnou knihu, Je i celkem čtivá, tedy stránky ubíhají a překvapení bylo veliké

19.03.2018

Kočky a jiné příběhy o strachu Kočky a jiné příběhy o strachu Milada Mašinová

mně se kniha nelíbí, když se jedná o krev, je popisná, když se jedná o nekrvavou hrůzu, nějak se nepovedla. když srovnám s jinou povídkovou knihou hororu z domácí produkce, třeba s knihou Pavouk, který kulhal, je tahle méně než průměrná.

17.03.2018

Spolek pro ochranu zvířat Spolek pro ochranu zvířat Jiří Robert Pick

velmi silná kniha, výborně napsaná, zprostředkuje více porozumění šílené situaci, v níž se lidé v Terezíně , koncentrácích a transportu ocitli více, než mnohé drastické popisy skutečnosti

MayB2 - obávám se, že i oni - alespoň dospělí, v podstatě věděli, co je čeká, jen se snažili z toho vědomí uniknout a doufali, že skutečnost nebude tak strašná. A byla ještě hroznější.

19.02.2018

Chytněte si toho psa! Chytněte si toho psa! Jan Hromek

za mne opravdu skvělá kniha, škoda, že jsem nezjistila nic bližšího k autorovi, protože někdo říkal, že toho měl napsáno o dost více, ráda bych si i to přečetla

02.02.2018

Jiřina Švorcová osobně Jiřina Švorcová osobně Miroslav Graclík

skvělá herečka a velmi upřímná zpověď

26.01.2018

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

velice zajímavé, v duchu jsem ji rovnávala s knihami Torey L. Hayden a tato rozhodně vítězí, není tak čtivá , je odbornější a věřím jí víc.
Dobře se vypořádala s údajnými satanskými kanibalskými obětmi , zmínil nebezpečnost všech podobných akcí v hledání nepřítele, ať jím je ďábel nebo satanisti nebo muži - posedlí znásilňovači, upozornil na falešné vzpomínky a někdy i zlý úmysl .

Navíc a to mu zvlášť děkuji, dnes oblíbenou praktiku pevného objetí ukázal jako jasné šarlatánství, dokonce nebezpečné, které vzniklo z nepochopení poznatku jak moc je pro dítě důležitý pevný láskyplný vztah s rodinou a mazlení.

19.01.2018

Velká ilustrovaná kynologická encyklopedie Velká ilustrovaná kynologická encyklopedie Ivan Stuchlý

je to skutečně mimořádně podrobná kniha, vzhledem k maličkému písmu, kdyby byla vytištěna standardní velikostí písma, byla by nejméně dvojnásobná. Doma je nejlépe jí vyhradit samostatný stolek a k němu přicházet číst, jako se četlo ve starých rukopisných těžkých knihách (má asi 5 kg), aby vazba vydržela.
Mám přečtený samozřejmě jen kousek, zejména informace o svém milovaném plemeni a už to stačí, abych ji hodnotila na velikou jedničku.

09.12.2017

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

není mi moc jasné, proč zjevení dámy, která nikdy nebyla dětmi,, které ji údajně viděly, vyložena jako Panna Marie, je vykládáno právě tak. Třeba to byla Gaia, matka země, bohyně H era....

kniha je velmi působivě napsána, ale k mariánským zjevením ji přiřadilo jen zbožné přání vykladačů. Dětská bezelstnost a důvera ve svět dospělých je popsána skvěle.

08.12.2017

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Václav Veber

prima tendenční kniha, taková "jak si my myslíme, že to bylo a nelíbilo se nám to"

v dalším viz diskuze /díky přesunům dvakrát)

20.11.2017

Roztříštěná mysl Roztříštěná mysl Robert Bromley Oxnam

skvělá, čtivá i tak nepochopitelná zcela

18.11.2017

Billy Billy Louis Whitley Strieber

strašný příběh přesvědčivě napsaný... a někdo jej pochopil jako příjemnou detektivku?
zničující utrpění dítěte a už si nevzpomínám: tak to mi hlava nebere.

17.11.2017

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Václav Veber

bohužel, zase jen ideologická práce, jen z jiné strany. Ovšem jsou i horší.

06.11.2017