bruntal bruntal komentáře u knih

Nebojte, pěšky se daleko nedostane Nebojte, pěšky se daleko nedostane John Callahan

Neuvěřitelně upřímná a otevřená zpověď člověka s opravdu nezáviděníhodným osudem.

29.09.2019 5 z 5

Výborně, Jeevesi Výborně, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Závidím Bertiemu Woosterovi!

27.09.2019 4 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Z této knihy mám rozporuplné pocity, které není jednoduché vyjádřit. Na střídající se dvě časové roviny si čtenář brzy zvykne a asi je dobré, že autor zvolit tento formát vyprávění. Jsem rád, že jsem prostřednictvím této knihy mohl "prožít" události, které utvářeli doktora Fingala.

11.09.2019 4 z 5

Pro mne zcela netradiční žánr, ale jsem rád, že jsem po knize sáhl. Moc se mi líbila.

13.08.2019 4 z 5

Když vás pohltí plameny Když vás pohltí plameny David Sedaris

Trochu mi to připomíná Bukowského, ale takového light.

03.08.2019 4 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Autor se s čtenáři poutavou a vtipnou formou dokáže podělit o své intimní pocity poutníka.

23.07.2019 4 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Smutný příběh, další z těch, které odkrývají hrůzy holokaustu. Forma vyprávění je téměř dokumentární, jaksi s odstupem, přesto působí velmi silně.

17.06.2019 4 z 5

Ukradená banka Ukradená banka Donald E. Westlake

Trochu nudný rozjezd, ale potom odvaz.

15.06.2019 4 z 5

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Velmi krátké povídky, které však nepostrádají humor. Informace o charakteru doktora Fingala se ovšem zbytečně objevují v téměř každé z těchto krátkých povídek, přesto jsem knihou nebyl zklamán.

10.06.2019 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné i lechtivé, k nedělní kávě ;)

08.06.2019 4 z 5

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Vždy jsem dvojici H+Z záviděl. Tato kniha mne v tom téměř celou dobu utvrzovala. Až na konci, kdy pan Zikmund odpovídal na otázku, zda ve svém životě něčeho lituje, jsem si uvědomil, že přes všechny superlativy jejich cestovatelského života, bych s nimi neměnil.

08.06.2019 4 z 5

Rajský plyn Rajský plyn Pelham Grenville Wodehouse

Tak trošku jiný Wodehouse. Nedá se říct, že bych prskal smíchy, ale lehce úsměvné to bylo.

26.05.2019 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Výborný román, některá odbočení z hlavního příběhu by zřejmě vydaly na samostatnou knihu a místy působily zdlouhavě, přesto je toto dílo působivé.

13.05.2019 5 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Kýčovité slovní spojení "laskavý humor" má pro mne po přečtení této knihy zcela nový význam. Knihu jsem začal číst více méně náhodou a dostalo se mi příjemného až krásného pohlazení po duši. Nejenom názvem mi kniha připomíná Pagnolovo Jak voní tymián.

18.04.2019 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Silné, smutné... Pomyšlení na to, že se tyto věci skutečně děly je děsivé.

13.04.2019 4 z 5

Laudato si Laudato si Zdeněk Susa

Velmi pozoruhodný netypický cestopis, kde je vlastní popis putování doplněn zajímavými a poučnými historickými a náboženskými postřehy a příběhy.

11.04.2019 4 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Velmi krátké povídky, ze kterých je znát autorův odpor k válce.

26.03.2019 3 z 5

Nemesis Nemesis Philip Roth

Uff. Nenápadná kniha, kterou však nejspíš dlouho nevyženu z hlavy. Zaslouží si hlavní hrdina obdiv nebo pohrdání? Má pravdu, když viní Boha? A přísluší vůbec někomu takový osud soudit? Mimochodem, tuto knihu by si měli přečíst všichni odpůrci očkování.

25.03.2019 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Zábavné lechtivé historky na zamračenou neděli...

24.03.2019 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Krutost, nesmyslnost a absurdita války, stejně jako její traumata a běsy v celé své hrůznosti nekončí s podepsáním mírových smluv a opuštěním zákopů. Přetrvávají v myslích a duších těch, kteří tyto hrůzy bezprostředně prožili. Děsivým faktem se pak jeví skutečnost, že další generace jdou tomuto šílenství opět s nadšením naproti. Tato kniha je svědectvím o strašlivém zločinu na jedné generaci, které bylo ukradeno mládí, radost a iluze.

21.03.2019 5 z 5