Výborně, Jeevesi

Výborně, Jeevesi https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8400/mid_vyborne-jeevesi-Zqh-8400.jpg 5 67 7

Jeeves série

Na scénu opět přichází nepřekonatelný sluha Jeeves, perla mezi komorníky. Navštívíme s ním svět anglických lordů, který v sobě má milou starosvětskost a nevyčerpatelnou nápaditost.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Ivo Železný

The World of Jeeves , 1989

Ivan F
22.04.2021 4 z 5

Príbehy komorníka alebo sluhu (raz ho označujú v prekladoch tak, druhý raz onak) Jeevesa nesklamali ani tentoraz. Robí si so svojím zamestnávateľom čo chce a čitateľ mu v tomto konaní fandí, mňa nevynímajúc. Neviem či to je tým, že pomaly a nenápadne starnem :-), ale čím ďalej tým viac mám rád takúto dušu pohládzajúcu literatúru a čím ďalej tým menej literatúru, v ktorej je opisované zlo ako také. Jediné čo mi tak trochu vadí je použitie poviedok z iných dielov série príbehov o Jeevesovi, ale na druhú stranu som zistil, že ma ani ich opakované čítanie nenudilo.

slawa.cap
30.03.2021 5 z 5

Poslouchal jsme jako audioknihu.
S Wodehousem mám jeden zásadní problém, přijde mi, že se dost často opakuje. Jeho povídky mají několik základních zápletek, které mají jen jiné postavy a někdy jiné vyvrcholení, ale základ je často tak podobný, že dlouho přemýšlím, jestli jsem tu povídku už jednou nečetl/neslyšel. Nakonec se většinou ukáže, že je to opravdu jen podobná zápletka a to mi hned trochu zvedne náladu. Někdy se ovšem ukáže, že je to jen recyklace a i tak mi to nevadí, Wodehouse mám prostě rád :)
Problém s touto knihou jsem měl ten, že povídky nejsou chronologicky řazeny a některým díky tomu chybí předchozí uvedení do děje a tím ztrácí některé souvislosti. Naštěstí to u Wodehouse až tak nevadí.
Takže tady jenom planě kecám do větru. Jen Jeeves mi tu nepřišel jako tak velký manipulátor jako v "Nedostižný Jeeves"
Klasický Wodehouse, klasický Jeeves. Kdo to má rád určitě čtením neudělá chybu.

vlkcz
13.09.2020 3 z 5

Hodnocení je poněkud ovlivněno tím, že povídky nejsou úplně žánr, který by mi přirostl k srdci. V tomto souboru jsou zhruba 2 lehce nadprůměrné, zbytek průměr. Nevím, zda jde o povídky publikované někdy časopisecky a dané dohromady pro tuto knihu, spíš to na mě působí, že se našly někde v autorově pozůstalosti a on sám je publikovat nechtěl.
Tak 3,5*

bruntal
27.09.2019 4 z 5

Závidím Bertiemu Woosterovi!

Ali_xy
13.06.2018 5 z 5

Soubor krátkých povídek opět nezklamal. Jeeves svým důvtipem vyřeší každou situaci s ledovým klidem. Humor v knize je mi blízký, ačkoli Saturnin je samozřejmě Saturnin :) Řekla bych, že zde jsou lepší povídky, než v souboru "Případů se ujímá Jeeves" ovšem bohužel snad 2 nebo 3 povídky se opakovaly. Na léto ideální čtení.

Elea76
04.12.2016 5 z 5

Výborné relaxační pohodové čtení, u kterého se zamějete .

Taťka Hraboš
02.09.2016 4 z 5

Cílem této knihy je pobavit a to splňuje velmi dobře; nejvíce se mně osobně líbily rozhovory hlavního hrdiny s tetičkou Dahlií. Více ovšem od této knížky nečekejte - je to prostě takové příjemné odpočinkové čtení.