brabofka brabofka komentáře u knih

Záhada žraločího masa Záhada žraločího masa Jiří Děrda

Kniha jež obsahuje archivní prvorepublikové případy jihomoravské pátračky. Chvílema mi to připomínalo Četnické humoresky. Bohužel, ČH byly propracované do posledního detailu, v této knize se opravdu jedná jen o jakýsi výtah případů z archivu. Myslím, že kdyby autor případy propracoval, a více se jim věnoval, byla by z toho asi silnější kniha (ne-li 2) ale bylo by to aspoň čtivější.

01.03.2013 3 z 5

Auta 2 - Filmový příběh Auta 2 - Filmový příběh Lisa Ann Marsoli

Obrázková kniha s příběhem Auta 2. Pro ty nejmenší a přesto už znalé příběhu Bleska McQueena. Příběh sestaven do krátkého jednoduchého textu s celostránkovými ilustracemi je pro ty nejmenší to nejlepší! :-)

05.02.2013 5 z 5

Utajená koruna Utajená koruna Chris Kuzneski

Bohužel přes atraktivitu tématu knihy musím konstatovat, že tohle je asi zatím neslabší díl celé série Payne a Jones. Naší zemi teoreticky blízký kraj i částečná znalost míst (navštívila jsem osobně Herrenchiemsee), tím víc mě toto téma knihy a teorie o Ludvíkovi II. zajímaly. Přesto že nechyběla akce, tradiční hlášky obou protagonistů - stejně tomu pořád něco chybělo. Kniha se přelívala od děje, který utíkal jako divoká řeka v Ga-Pa, po text který mě mírně nudil. Asi nejlepším dílem musím označit první český titul Znamení kříže. A s tím se tato kniha nedá prostě srovnat. Škoda, mám ráda příběhy s těmito protagonisty právě kvůli rychlému sledu událostí a příběhu který se kosmickou rychlostí nastartuje na první stránce a skončí epilogem :-( tady to prostě nefungovalo na 100%.

05.02.2013 4 z 5

Triceratops - Třírohý dinosaurus Triceratops - Třírohý dinosaurus Terry Riley

Krásně ilustrovaná a komiksovým dobrodružstvím popsaná kniha o Triceratopsovy. Pro malé děti, je to poučné i informativní. Opravdu mohu jen doporučit malým milovníkům dinosaurů.

29.01.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak to už se mi dlouho nestalo abych knihu o 500 stranách přečetla jedním dechem za 2 dny. Jedinečná, úžasná a napínavá detektivka, která nenudí od první do poslední stránky. Myslím, že to jen dokazuje že severští detektivní spisovatelé začínají být číslem 1. A vůbec bych se nedivila, kdyby se knihy zhostil film.(PS: Daniel Craig jako detektiv Linna by byl naprosto úžasnej) :-)

23.11.2012 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Knihu jsem načetla a nedočetla, pevně věřím se k ní opět vrátím a donutím se jí přečíst a dočíst. Každopádně za to zívání a přemlouvání dávám té přečtené třetine 3*.

01.11.2012 3 z 5

V lesích V lesích Tana French

Trochu rozvleklé, ale jinak příjemné čtení. Bez spádu a napětí až do konce.

22.10.2012 3 z 5

Kámen ze Zdi nářků Kámen ze Zdi nářků Frederic Morton

Zajímavé, určitě stojí za přečtení. Přesto jsem se musela do některých pasáží textu nutit, protože trochu nudili. Když porovnám s H. Epstein a její Nalezenou minulostí, tak Nalezená minulost byla skvělá od začátku do konce. Přesto doporučuji.

17.05.2012 3 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Skvělá knížka u které jsem se smála od začátku do konce. Jen ten film mě zklamal....

04.04.2012 5 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

moje první setkání s Haileym. A musím říct , že mě tak kniha i autor dostali. Knihu jsem si přečetla po letech ráda znovu. A díky DK zjišťuji kolik dalších knih od Haileyho jsem ještě nečetla. Musím to napravit :-)

29.03.2012 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

No po masírce na autora a knihu jsem očekávala víc. Musím přiznat, že mě věčně opilý a zároveň geniálně myslící detektiv moc nenadchl. Detektivka dobrá, s klasicky tajemným a napínavým dějem. Ale to množství postav a mezipříběhů spolu s norskými jmény a názvy mě trochu unavovalo. Takže na to jakou má autor a kniha reklamu, to zas taková bomba není. Znám lepší autory a knihy (mezi thrilleristy a detektivkáři), které nebo kteří si tu publicitu třeba zaslouží více. Proto jen 4 hvězdičky.

03.03.2012 2 z 5

Proroctví Proroctví Chris Kuzneski

Kniha neměla chybu až na mírně tajemný konec.

29.02.2012 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

absolutně 0 bych ale dala vydavateli za tak šílenej překlad knihy. Těch překlepů a nesmyslných slov už jsem dlouho v knize nenašla. Možná by stálo za to knihy než jdou do tisku více kontrolovat!

22.02.2012 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

jediné co se mi při čtení knihy vybavilo z filmu byl M.F. jako Alex Cross a provázel mne celou knihou, ale je fakt že kniha je kniha. Málokterému filmu se podaří dostihnout nebo předehnat knihu!!! Dávám 100% protože jsem nadšena!

21.02.2012 5 z 5

Znamení kříže Znamení kříže Chris Kuzneski

Jelikož jsem byla "chytrá" a přečetla si komentář a anotaci zde na DK, nečekala jsem Dana Browna. Kniha mě hrozně nadchla, skvělý, svižný thriller, který "nebudete chtít aby skončil" ... jak je psáno na zadní straně knihy. Fakt se mi to moc líbilo. Hned se jdu podívat co dalšího mu v Čechách vyšlo abych mohla číst dál :-)

09.02.2012 5 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Kniha mi nepřišla až tak depresivní, jako jednání hrdinky nesympatické nebo spíš neztotožnitelné. PRostě jsem skoro celou knížku čekala co z jejího konání vyleze a jak moc si zavaří. Nesouhlasila jsem s ní, ale správně tam na několika místech autorka napsala, že i když si člověk tisíckrát říká že by ho to nikdy nenapadlo, pak prostě přijde situace a je to. Klasická Lanczová, příběh ze života s ponaučením jak čtenářů tak i hrdinky. Kniha sice neskončila moc dobře, ale viděla bych to na pokračování...? co paní Lanczová? A ostatní? Neříkejte že by vás nezajímalo jak si tak dokážou žít 3 v jedné domácnosti?

01.02.2012 4 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass

Umrlčí farma vystupovala i v knize P. Cornwellové se soudní lékařkou Kay Scarpettovou.

09.01.2012

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Je to moje první Márquezova přečtená kniha. A jestli v ostatních dokáže ještě lépe popsat jednotlivé postavy a příběhy pak se na další jeho knížky těším. tahle kniha se mi líbila, i když si myslím že všechny postavy by si zasloužili lepší vykreslení a detailnější pohled. Pak by to bylo mistrovské dílo!

31.12.2011 3 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Knížka mě vtáhla do děje od první stránky a nepustila. Výborně napsané.

30.12.2011 5 z 5

Jen počkej! V zábavním parku Jen počkej! V zábavním parku Felix Solomonovič Kamov (p)

Hezky vypracovaná knížka pro ty nejmenší. I když text je místy trochu krkolomný, ale dětem je to jedno a maminky si musí poradit :-) syn tuhle knížku zbožňuje :-) škoda že se mi nepodařilo sehnat i další vydání :-(

24.10.2011