Booky84 Booky84 komentáře u knih

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Pěkná knižní jednohubka, ideální čtení před spaním. Škoda, že je povídka tak krátká. Musím si brzy přečíst další knihy s Josefínou, protože ona je prostě skvěle trhlá.

13.09.2023 5 z 5

Houbové pohádky Houbové pohádky Jana Burešová

Milé, hezké a čtivé. Pohádky miluji a tyhle jsou navíc o houbách, které mám také ráda. Psaní autorky se mi moc líbí a kniha má ještě navíc pěkné ilustrace.

13.09.2023 5 z 5

Edinburské duchařské historky Edinburské duchařské historky * antologie

"Kdyby jen tyto budovy mohly mluvit, jaké příběhy by nám asi vyprávěly?!"

Bohužel, domy ani ulice mluvit sice nemohou, ale prostřednictvím této knihy se o to pokusí a my se můžeme seznámit s tímto tajemným místem.

02.09.2023 3 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Milé, vtipné, pohodové čtení ze života autorky. Jediná škoda je, že jsem neměla audio verzi, protože v tomhle případě, bych řekla, že to bude ještě lepší zážitek. Příjemná kniha a skvělá na odreagování a pobavení.

27.08.2023 4 z 5

Humor & sex 1: Erotické pohádky Humor & sex 1: Erotické pohádky Jitka Moody

Při internetovém prohlížení nových e-knih v knihovně jsem narazila i na toto "dílo". Pohádky mám ráda, tak proč si nepřečíst i tyhle. Nakonec jsem je dočetla, ale čekala jsem humor a nějakou tu erotiku, ale spíše mi to přišlo trapné a celkově nedotažené, i když nápad má potenciál, jen ho autorka podle mého úplně nevyužila...

27.08.2023 1 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Skvělý díl od první věty až po poslední písmeno. Autor prostě umí! Ani jsem se nesnažila hledat vraha a motiv, protože iluze a odvádění pozornosti bylo prostě úžasné a vše perfektně promyšlené. Knihu rozhodně doporučuji.

20.08.2023 5 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Hezké čtení a další milé setkání se známými postavami. Více se mi líbila dějová linka z městečka Ballybucklebo, postava Donala a jeho nápady mě vždy pobaví. Vyprávění z období války bylo smutné, i když jsem věděla, jak to dopadne. Snad se příští díl už nebude vracet do minulosti, smutku už bylo dost...

09.08.2023 4 z 5

Skotské duchařské historky Skotské duchařské historky James Robertson

Skotsko považuji za tajemnou zemi, plnou přírodních krás a různých duchů. Škoda, že kniha je spíše průměrná a příliš nesplnila moje očekávání...

07.08.2023 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Příjemná a čtivá detektivka, ve které netečou potoky krve a kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Tentokrát jsem dokonce odhalila i vraha, bohužel ale musím souhladit s tím, že oproti jiným autorovým knihám byla tahle nějaká slabší, taková nemastná neslaná, škoda. Uvidíme, jaký bude další díl ze série, spěchat na něj nebudu...

06.08.2023 4 z 5

Pohádky pro deštivé prázdniny Pohádky pro deštivé prázdniny Marta Davouze

Krásné a zajímavé pohádky, přišly mi pěkně nadčasové a lehce čtivé. Jsou nejen do deštivého počasí. Čteno jako e-kniha.

03.08.2023 5 z 5

Pekárna svatebních koláčků Pekárna svatebních koláčků Ruth Kvarnström-Jones

Zjištění, že tato milá série má další díl mě moc potěšilo a z přečtení knihy nejsem vůbec zklamaná, právě naopak - krásné čtení skoro jako ze života. Pokračování příběhu Lovisy a Axela bylo plné zvratů - štěstí, smutek, ale i soudržnost obou rodin a přátel. Přišlo mi, že si autorka určitými náznaky připravuje půdu na další díl, tak uvidíme...

02.08.2023 5 z 5

Viktoriánské duchařské historky Viktoriánské duchařské historky Richard Dalby

Jak je již psáno níže, tak některé povídky jsou lepší a některé horší, takže takový průměr. Viktoriánskou Anglii mám ale ráda, takže mi přečtení knihy zas tak nevadilo.

28.07.2023 3 z 5

Čertovské pohádky o bylinkách Čertovské pohádky o bylinkách Jana Burešová

Krásné a milé pohádky nejen pro děti, ale i dospělé. Hezké vyprávění o bylinkách a jejich vzniku díky čertům. Dalším plusem jsou i roztomilé ilustrace. Čteno jako e-kniha.

27.07.2023 5 z 5

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Příjemné čtení o dalších životních dobrodružstvích buldočka Evžena, jeho psí parťačky Belly a nového člena kocoura Rapla, který je prostě svůj, jak jen kočky umí. Kniha se mi líbíla, je to prostě pohodovka, při které jsem si odpočinula i se občas zasmála a některé příhody i vyprávěla kolegyni v práci, která má vlastního buldočka a na oplátku mi vypráví, co provedl zase on. :-) Vůbec bych se nezlobila, kdyby vyšlo další pokračování. Čteno jako e-kniha.

26.07.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Příjemná a nijak uspěchaná detektivka, kde nejsou žadné potoky krve. Přesně na tohle jsem od autorky zvyklá, a proto si její knihy postupně půjčuji v knihovně. Jsem ráda, že se Bergman vrátil zpět do Čech a ještě ke všemu do krásných Beskyd, které jsem již parkrát navštívila. Odhalila jsem motiv, ale vraha ne, ale to mi nevadí, protože čtení jsem si užila.

23.07.2023 5 z 5

Irské duchařské historky Irské duchařské historky Patrick Byrne

Zajímavé čtení, povídky jsou krátké, takže jsem je četla zrovna, když jsem měla náladu.

16.07.2023 3 z 5

Případ přelétavého starožitníka Případ přelétavého starožitníka Miroslav Macek

Knižní jednohubka na jedno odpoledne/večer, na kterou jsem narazila v knihovně. Je to spíše vyprávění o životě starožitníka, který se velmi dobře orientuje ve svém oboru, ovšem daleko více se zajímá o ženy, dobré jídlo a pití a tak nějak se připlete k vraždě. Žádné velké vyšetřování v knize nehledejte, jedná se o pohodovku, která sice nemusí čtenáře úplně nadchnout, ale ani nijak neurazí.

15.07.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Další skvělá knižní jízda s Kim a jejím týmem. Na knihu jsem se moc těšila, jak jsem viděla, že ji mají volnou v knihovně, tak jsem si pro ni musela jít. :-) Kniha je jako vždy čtivá a to nejen díky krátkým kapitolám, ale i autorčinu umu. Rozuzlení pro mě bylo překvapivé a to mám ráda, když to nakonec je jinak, než jak jsem si sama myslela. Knihu doporučuji a jsem zvědavá nejen na další díl, ale i na vývoj jednotlivých postav a co s nimi má ještě autorka v úmyslu.

15.07.2023 5 z 5

Senzační příběhy Čtyřlístku 2002 Senzační příběhy Čtyřlístku 2002 Ljuba Štíplová

Všechny příběhy pro mě byly nové a o to krásnější. Tuhle čtveřici mám prostě ráda a líbí se mi jejich dobrodružství. Při čtení vypnu a jen si užívám obrázky a chvíle pohody.

15.07.2023 5 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Denise Mina

Tohle byla skvělá komiksová jízda! Nejraději mám samozřejmě konec, jak to vše zapadne do sebe. Po přečtení komiksů mám chuť si opět přečíst celou sérii znovu a přidat i další pokračování.

10.07.2023 5 z 5