Bookworm175 Bookworm175 komentáře u knih

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Zatím jedna z nejlepších knih v oblasti sebe-rozvoje.
Názorné příklady toho jak se lze zbavit špatných návyků a osvojit si ty dobré ( z pohledu čtenáře).
Také spousta zajímavých studií a příkladů z praxe.

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Skvělá volba

16.10.2023 5 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Některé pasáže těžší na čtení, ale odpovídá době ze které kniha je.
Nicméně absolutní vrchol Filozofie

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Tuto knihu bych zařadil na seznam povinné četby každé základní a střední školy.
Skvělým způsobem popsány základní principy finanční gramotnosti na čtivých příbězích, které pochopí úplně každý.

Část toho, co vydělám, je moje George Samuel Clason

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Velice se mi líbí autorovo rozložení společnosti do 4 úrovní a následné propojení těchto úrovní na konkrétních příkladech.
Kniha je velmi čtivá, rozhodně doporučuji.

48 zákonů moci 48 zákonů moci Robert Greene

Krok vedle...

24.08.2023 1 z 5

Stát se investorem Stát se investorem Mikuláš Splítek

Nemohu doporučit nikomu bez základních znalostí principů a slangových výrazů v investičním a finančním světě.

Kniha obsahuje zajímavé srovnávání firem a jejich analýzy + široké spektrum různých nástrojů a postupů se kterými pracovat.

Pokud o investování teprve uvažujete, tak Vám to pravděpodobně nepřinese očekávánou hodnotu, nicméně, pokud se ve světě investic pohybujete již delší dobu, tak rozhodně stojí za to knihu přečíst, jelikož je autor považován za jednoho z nejlepších portfolio manažerů fondů v ČR.

24.08.2023 3 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Z mého pohledu zatím nejlepší kniha o investování, kterou jsem četl a ke které se rozhodně s odstupem času vrátím.
Vidět tak detailní analýzy firem a jejich srovnávání z dob s omezeným množstvím informací oproti dnešní době je něco neskutečného.
Pravidlo číslo jedna: nikdy neprodělej peníze. Pravidlo číslo dvě: nezapomeň na pravidlo jedna.

Warren Buffet