bookworm007 bookworm007 komentáře u knih

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Některé pasáže se mi zdály příliš rozvláčné, ale jako celek hodnotím knížku kladně. Byla čtivá.

19.05.2017 4 z 5

Proč zemřel Jan Masaryk? Proč zemřel Jan Masaryk? Petr Kettner

Naprosto vynikající počteníčko. Knížka je plná zajímavých postřehů a momentů, dokázala mi přilížit dobu, o které vypráví.

19.04.2017 5 z 5

Středověk v nás Středověk v nás Martin Nodl

Velmi zajímavá knížka, která není pojatá beletristickou formou, tak si myslím, že není úplně pro každého. Ovšem čtenář, který se zajímá o problematiku středověku a historii obecně v ní najde mnoho zajímavých pasáží.

13.04.2017 4 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Příjemné oddechové čtení, u kterého si čtenář musí uvědomit v jaké době byla knížka napsána, protože jinak to vypadá jako knížka z jiné planety.

19.03.2017 4 z 5

Deníky tesané do kamene Deníky tesané do kamene Carol Shields

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou, díky čtenářské výzvě. Až na některé pasáže, které si mi četly hůře na mě knížka udělala dobrý dojem. Byla čtivá i zajímavě pojatá.

19.03.2017 4 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Knížka se mi moc líbila, byla velmi čtivá. Hlavní hrdina mi byl od začátku sypatický a tak se příběh četl "jedna báseň".

17.02.2017 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Brilantní analýza dnešního dění v historickém kontextu. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi to líbilo, asi i proto, že mám na spotu věcí podobný názor jako pan Vondruška.

25.01.2017 5 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Do knížky jsem se zprvu nemohla vůbec začíst, ale když jsem překonala, pro mě, trochu nudný úvod a naplno se rozehrály osudy postav, tak jsem se nemohla odtrhnout.

20.10.2016 4 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Knížka se mi moc líbila a to nejen proto, že mám ráda českou historii. Napínavé čtení s nečekaným rozuzlením.

19.08.2016 5 z 5

Kdo je na řadě? Kdo je na řadě? Eileen Dreyer

Ačkoliv mám knížky z lékařského prostředí moc ráda, do této jsem se nemohla začíst. Jedinou motivací pro mě byla touha zjistit, kdo je vrah. A vlastně i ten konec byl takový zvláštní. Souhlasím s předchozím názorem, že se ve většině knihy nic moc neděje. Toto bylo mé první setkání s autorkou a asi i poslední.

14.08.2016 2 z 5

Zpověď Kukaty Zpověď Kukaty Josef Žemlička

Pro mě ,jako milovnici české historie, to byla velmi zajímavá knížka . Díky vypravěčskému umu pana Žemličky si uděláte celkem dobrou představu o způsobu života v raném středověku.

28.07.2016 5 z 5

Z říše Krakonošovy (Nejkrásnější pohádky, báchorky a pověsti o pánu na Krkonošských horách) Z říše Krakonošovy (Nejkrásnější pohádky, báchorky a pověsti o pánu na Krkonošských horách) Ludmila Grossmannová-Brodská

Knížku jsem zdědila po svém pradědečkovi, patří k nejstarším knihám v mé knihovně. I když se občas čte trochu hůř, podává zajímavý obrázek o životě v Krkonoších a o tamních lidech. Jen mě mrzí, že v ní není uveden přesný rok vydání.

27.07.2016 4 z 5

Výborně napsaná knížka. Moje první setkání s tímto spisovatelem. Velmi naturalisticky popsaný život v pracovním táboře. Určitě si přečtu ještě nějakou knihu.

13.07.2016 5 z 5

Podařená knížka, přečetla jsem ji jedním dechem.

12.06.2016 5 z 5

Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku Stéphane Poignant

Žádné velké veledílo, ale docela příjemné čtení k nedělnímu odpolednímu kafíčku :-)

27.03.2016 3 z 5

Robinové Robinové Martina Drijverová

Knížka mého dětství :-)

26.03.2016 3 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Velmi příjemné čtení, stejně jako Letiště. Měla jsem pocit vtažení do děje, téměř jsem cítila pach dezinfekce.

26.03.2016 5 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Docela příjemné odpočinkové čtení, u kterého jsem si uvědomila, že mám velký dluh vůči Jane Austenové

05.03.2016 4 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Moc pěkně napsaná knížka. Úplně jsem se viděla na prosluněné italské louce se sklenkou toskánského vnka v ruce :-) .

20.02.2016 5 z 5

Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Vladimír Liška

Když jsem si knížku přinesla z knihvny a na internetu si přečetla, že se pan Liška řadí mezi záhadology a ufology, dost jsem váhala, zda ji mám vůbec otevřít. Nakonec jsem byla ráda, že zvítězila moje zvědavost. Z knížky se vyklubalo docela příjemné počtení, které mě inspirovalo k několika výletům, abych si prohlédla místa, o kterých jsem četla.

17.01.2016 3 z 5