Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku

Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280855/mid_mluvim-cesky-dobze-ale-mam-pzizvuk--vkt-280855.jpg 2 11 4

Stéphane je Francouz. Do České republiky přijel poprvé v roce 2002, aby navštívil kamaráda z právnické fakulty. Vrátil se pak ještě mnohokrát: jako turista samozřejmě, ale také jako lektor francouzštiny, podnikatel, obchodní zástupce pro průmyslovou armaturu, moderátor, herec… Bydlel v Praze, v Plzni a v Příbrami, a češtinu si zamiloval natolik, že se rozhodl vášnivě se věnovat jejímu studiu. V této knize vám přináší sbírku textů, abyste mohli objevovat Českou republiku očima žabožrouta. Dočtete se například, jak Pařížan přežije v paneláku, jak vybírat motiv na tetování, proč létají na Petříně motýli s igelitovými křídly a proč je čeština Mercedes mezi jazyky.... celý text

kapr
kapr
31.03.2017 2 z 5

Stéphane Poignant

Původně jsem dal 3. Porovnávám s ostatními svými hodnoceními a upřesňuji.

Působivý pohled jednoho z těch, kteří žijí mezi námi posledních cca 27 let.
Někteří z nich přijedou jen na skok, pár dní, týden, pak je z toho měsíc, nebo třeba i pár let. Pár už jich zůstane natrvalo. Rozhodně poučné.
Současně zajímavý pohled na tápání mezi dvacítkou a třicítkou.
Tak trochu o hledání místa na slunci, který se ale samozřejmě dá prožít v každém věku.

Celkem sympatická knížka. Spíše přečíst. Za mne tak 2,5. Možná příští přinese více.

Hella
Hella
10.06.2016 1 z 5

Kdykoliv dávám špatné hodnocení knize, tak mě to kvůli autorovi a spoustě hodin jeho nelehké a většinou poctivé práce na knize mrzí. Ale tahle sbírka víceméně nesourodých příhod mě tak hodně nebavila, že jsem vydržela do necelé půlky a odkládám.

bookworm007
bookworm007
27.03.2016 3 z 5

Žádné velké veledílo, ale docela příjemné čtení k nedělnímu odpolednímu kafíčku :-)

ondras666
ondras666
26.02.2016 odpad!

Vypadala nadějně a přitom odpad.
Prvních pár přihoď vcelku vtipných, ale zbytek knihy jen a jen to samé. V půlce jsem to vzdal a odložil ji.

Autorovy knížky

2016  45%Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku

Kniha Mluvím česky dobže, ale mám pžízvuk. Z žabožroutova deníku je v